Szkolenie MDP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
Magda2017
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 28 lis 2016, 13:09
OSP (gm., woj.): wojewodztwoświętokrzyskie
Status: Offline

Szkolenie MDP

Post autor: Magda2017 »

Witam.Od niedawna zostałam opiekunem MDP i w związku z tym mam kilka pytań.1.Czy jako opiekun MDP jestem pełnoprawnym członkiem Zarządu OSP ? 2.Czy mam prawo przeprowadzić wewnętrzne szkolenie MDP z zakresu ochrony przeciwpożarowej ? Jeśli tak to czy wystarczy aby było to oparte na stosownej uchwale przyjętej podczas zebrania OSP?Czy należy o takim szkoleniu poinformować Prezesa Gminnego ZOSP RP i zwrócić się do niego z prośbą o zgode i możliwość jego przeprowadzenia.Czy aby przeprowadzić takie szkolenie konieczny jest odbyty kurs opiekuna MDP?

Leoniasty
Posty: 31
Rejestracja: ndz 30 lis 2014, 12:18
Status: Offline

Re: Szkolenie MDP

Post autor: Leoniasty »

1. Nie jesteś.
2. Co masz na myśli po przez wewnętrzne szkolenie ?

Topic author
Magda2017
Posty: 2
Rejestracja: pn 28 lis 2016, 13:09
OSP (gm., woj.): wojewodztwoświętokrzyskie
Status: Offline

Re: Szkolenie MDP

Post autor: Magda2017 »

http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/160-28-2006.pdf Zgodnie z tym regulaminem o ile dobrze go interpretuję istnieje taka możliwość aby przeprowadzić takie szkolenie będąc opiekunem bądź osobą,która ma przygotowanie merytoryczne i pedagogiczne.Pojawia się też pytanie czy mogę być opiekunem jeśli nie mam kursu opiekuna MDP i co więcej nie ma szans abym mogła w nim uczestniczyć. Przed zebraniem walnym zarząd poinformowal mnie o tym ,że będę opiekunem MDP i w związku z tym członkiem zarządu.Zwróciłam się z prośbą o odpowiedz do sekretarza komisji do spraw młodzieży i on uważa ,że w dobrym tonie i tradycją jest,że wlasnie jestem członkiem zarządu i,że to zależy od danej jednostki OSP.

Leoniasty
Posty: 31
Rejestracja: ndz 30 lis 2014, 12:18
Status: Offline

Re: Szkolenie MDP

Post autor: Leoniasty »

Jeżeli cię zarząd poinformował że będziesz członkiem zarządu to już ich tylko dobra wola, bo takowego obowiązku nie ma. Jak twój zarząd uchwałą powoła w życie MDP i tym samym przyjmie regulamin w jakimś kształcie(Podejrzewam że wzorcowy), to we wzorcowym jest napiane: 3. Opiekunem MDP powinien być członek OSP posiadający autorytet, kwalifikacje i doświadczenie w prowadzeniu działalności wychowawczej z dziećmi i młodzieżą. Więc słowo klucz powinien nie oznacza musi !
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat