ZJAZD OPIEKUNÓW MDP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
makabra112
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 09 mar 2010, 13:52
OSP (gm., woj.): kandyty górowo ił warmińsko-mazurskie
Status: Offline

ZJAZD OPIEKUNÓW MDP

Post autor: makabra112 »

SZANOWNI DRUHOWIE . KIEDYŚ JUŻ BYŁ ZALĄDEK TEGO POMYSŁU ALE SPALIŁ NA PANEWKACH WIĘC POSTANOWIŁEM PORUSZYĆ GO PONOWNIE MOŻE TERAZ DOJDZIE DO SKUTKU . A WIĘC JESTEM MŁODYM OPIEKUNEM MDP ZIELONYM W TE KLOCKI I PODEJŻEWAM ŻE WIELU JEST TAKICH NA POMOC STARYCH STRAŻAKÓW NIE MA CO LICZYĆ BO PODEJŻEWAM ŻE W WIELU JEDNOSTKACH MDP TRAKTUJĄ JAK WŻÓD NA DUPIE JAK SOBIE ZAŁOŻYŁEŚ TO POWODZENIA RADŻ SE SAM . TAK WIĘC MYŚLĘ ŻE RAZ W ROKU POWINNIŚMY SIE SPOTYKAĆ NA TAKIM ZJEŻDZIE W JEDNEJ MIEJSCOWOŚCI W KRAJU I WYMIENIAĆ SIE DOŚWIADCZENIAMI CO MYSLICIE O TEJ PROPOZYCJII? DRUHOWIE POŁĄCZMY SWE SIŁY JESTESMY MŁODZI I AKTYWNI W WIELU MIEJSCOWOŚCIACH W KRAJU LIKWIDUJE SIĘ OSP Z POWODU BRAKU LUDZI TAK WIĘC UWAŻAM ŻE TAM GDZIE MOŻNA POWINNO SIE GROMADZIĆ DZIECI W REMIZACH I SZKOLIĆ TEN MŁODY NARYBEK . I DLATEGO POTRZEBE SĄ TAKIE ZLOTY OPIEKUNÓW . ZE STRAŻACKIM POZDROWIENIEM DRUH MIREK
Awatar użytkownika

Andrzej J. Moroz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 19 paź 2008, 10:58
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Status: Offline

Re: ZJAZD OPIEKUNÓW MDP

Post autor: Andrzej J. Moroz »

Masz 100 procentową rację. jest wątek na temat MDP i takiego spotkania w Konwent Opiekunów MDP. nie rozbijajmy dyskusji, żebyśmy się nie pogubili. Ale masz pełną rację ze spotkaniem każdego roku!!!!! Ja się podpisuję pod Twoimi uwagami.

(Chyba) stary :) bo 47 letni strażak - Andrzej

toyota210
Posty: 6
Rejestracja: śr 05 maja 2010, 13:24
OSP (gm., woj.): Trans-Siberian Orchestra
Status: Offline

Re: ZJAZD OPIEKUNÓW MDP

Post autor: toyota210 »

Sposób, w jaki sposób próbował wyjaśnić kilka postów na tutaj wydaje mi się inny ... Z pewnością istnieją różne stanowiska w tutaj, ale ja nie zrobił znaleźć żadnego stanowiska związane z projektami, które są wymienione w ... jeśli ktoś ma informacje o tym, czy powiedz mi! No aktualizacje związane z tym post? jeśli tak nie mów mi! Czy jest jakiś post dotyczące tego rodzaju projektów?


_________________________________
lsat practice test | mcat practice test | mft practice test | naplex practice test

STAR244
Posty: 65
Rejestracja: pn 16 lis 2009, 16:24
Status: Offline

Re: ZJAZD OPIEKUNÓW MDP

Post autor: STAR244 »

moje pytanie to czy opiekun powinien posiadać szkolenie MDP
Awatar użytkownika

Andrzej J. Moroz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 19 paź 2008, 10:58
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Status: Offline

Re: ZJAZD OPIEKUNÓW MDP

Post autor: Andrzej J. Moroz »

Kiedy my tutaj mówiliśmy o potrzebie spotykania się opiekunów MDP - Związek OSP RP zorganizował takie spotkanie w powiecie bialskopodlaskim, w woj. lubelskim. I ja mam pytanie: dlaczego Władze Związku mają w dupie nasze oddolne inicjatyw i dlaczego na międzynarodowe (bo byli też Niemcy) spotkania nie zaprosił nas, którzyśmy tutaj o takie spotkanie wołali? Okazuje się, że działacze Związku OSP RP mają w nosie tych, którzy szukają wsparcia i nawet żadnemu z tych panów oficerów nie chciało się zerknąć na forum. My mamy swoje obowiązki - w domu, w jednostkach, w pracy zawodowej. ja zaglądam na forum i na witrynkę raz na jakiś czas. Nie bywam tutaj codziennie. I dlatego mam żal do Związku, bo ignorując nasze rozmowy - jakże czytelne - potraktował nas per noga. w takim razie i ja mam Związek w nosie i rezygnuję z zabawy w straż pożarną. Niech sobie karierowicze z PSL doczepiają kolejne medale i ustalają między sobą, kto będzie generałem. Ja nie toleruję aż takiego traktowania zwyczajnych ludzi. A że kilkudniowe szkolenie odbywało się na terenie mojego województwa... cóż. Szkoda, że nie wiedziałem.

Wszystkim tutaj dziękuję za starania i rozmowy o potrzebach MDP. Ja siebie w strukturze Związku OSP R.P. nie widzę. Pozdrawiam ludzi oddanych ochotniczemu pożarnictwu i młodzieży pożarniczej! Bezpiecznej służby dla drugiego człowieka! Beze mnie.
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: ZJAZD OPIEKUNÓW MDP

Post autor: TadekB »

Chyba po raz pierwszy na tym forum wezmę władze w obronę. Otóż szkolenie faktycznie się odbyło. Zostało ono poprzedzone wolnym naborem ogłoszonym na stronie Zarządu Głównego. Informacja ukazała się na stronie tytułowej (domowej) ZG, była wyraźna i czytelna. Sam zastanawiałem się, czy nie zgłosić się do kwalifikacji do szkolenia, ale inne obowiązki kolidowały mi z terminem. Tak więc nie do końca zgodzę się, że zostaliśmy pominięci.
Z drugiej jednak strony rodzi się refleksja: czy obok informacji na stronie internetowej prezesi naszych kochanych zarządów powiatowych, które tak naprawdę niewiele robią, nie powinni wykonać do nas, opiekunów, telefonów w stylu "słuchaj, na stronie www ZG jest informacja o szkoleniu, może byś zajrzała/zajrzał? Może się zgłosisz?". Nie każdy zagląda na stronę ZG raz w miesiącu, a w przypadku takich ogłoszeń - dużo częściej. I tu jednak trochę się z Druhem solidaryzuję.
Wyszło mi trochę "Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek", ale czy ZG nie mógłby pomyśleć o jakiejś bazie danych opiekunów (nie koniecznie centralnej - wystarczą bazy wojewódzkie), gdzie bezpośrednio na maile można by wysyłać informacje dla nas przydatne? Z doświadczenia wiem, że szczebel powiatowy i gminny dowiaduje się o wszystkim za późno lub przetrzymuje niepotrzebnie informacje.
998 + 112 = 1110 !
Awatar użytkownika

Andrzej J. Moroz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 19 paź 2008, 10:58
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Status: Offline

Re: ZJAZD OPIEKUNÓW MDP

Post autor: Andrzej J. Moroz »

Tadek, zgadzam się z Tobą! :) Dobre propozycje!

izkas1
Posty: 15
Rejestracja: pt 09 gru 2011, 11:48
OSP (gm., woj.): OSP SKUŁY (woj.mazowieckie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: ZJAZD OPIEKUNÓW MDP

Post autor: izkas1 »

Ja też biorę w tym wypadku ZG w obronę i napiszę ponownie to, co pisałam w podobnym temacie.

Związek nie ma obowiązku informować nikogo imiennie, wystarczy przeglądać stronę i czytać w aktualnościach co się w najbliższym czasie będzie działo.
Byłam na zeszłorocznym Seminarium Opiekunów MDP, które było organizowane w Roskoszy. W tym roku również w takim spotkaniu uczestniczyłam, tym razem gościliśmy w Niemczech w Hesji.

http://www.zosprp.pl/?q=content/12-pols ... marwolfsha

Seminaria takie organizowane są co roku i już na chwilę obecną wiadomo, że przyszłorocznymi gospodarzami będzie OSP z Lewina Kłodzkiego.
Jak wcześniej wspominałam, należy po prostu śledzić aktualności na stronie. W odpowiednim momencie wysłać swoje zgłoszenie i cierpliwie czekać na odpowiedź z nadzieją, że uda nam się dostać i tyle. Proste, prawda?
Jedyny koszt jaki ponosimy osobiście, to koszt dojazdu do celu bądź miejsca zbiórki. Ale rzeczy, których się można tam dowiedzieć i nauczyć oraz nowe znajomości, to już jest bezcenne.
Serdecznie zapraszam do przeglądania naszej strony i wpisywania się do księgi gości :) http://www.ospskuly.com

maniekami
Posty: 26
Rejestracja: ndz 11 gru 2011, 23:29
OSP (gm., woj.): Złotniki(Rogowo, Kuj-Pom)
Status: Offline

Re: ZJAZD OPIEKUNÓW MDP

Post autor: maniekami »

Ja śledzę aktualności ale nieraz można przeoczyć:)
Jak ktoś będzie wiedział o spotkaniu to mógłby się podzielić tą informacją tutaj na forum.

izkas1
Posty: 15
Rejestracja: pt 09 gru 2011, 11:48
OSP (gm., woj.): OSP SKUŁY (woj.mazowieckie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: ZJAZD OPIEKUNÓW MDP

Post autor: izkas1 »

Najbliższe miało się odbyć w lutym w okolicach Berlina, ale zostało odwołane.
Najblizsze planowane, to jak co roku Polsko-Niemieckie Seminarium Opiekunów MDP. Ono zawsze odbywa się w październiku, w tym roku będzie w Polsce w Lewinie Kłodzkim.
Serdecznie zapraszam do przeglądania naszej strony i wpisywania się do księgi gości :) http://www.ospskuly.com
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: ZJAZD OPIEKUNÓW MDP

Post autor: TadekB »

Związek faktycznie nie ma obowiązku. Ale mógłby trochę usprawnić przepływ informacji. Wiem coś o tym, bo oprócz MDP zajmuję się też trenowaniem i sędziowaniem sportów w OSP. Cała nasza działalność opiera się w końcu na tym, że nie musimy...
998 + 112 = 1110 !
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat