Pszyszłość = PSP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
Paweł z MDP
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Status: Offline

Pszyszłość = PSP

Post autor: Paweł z MDP »

Witam po raz kolejny. W tej chwili mam 16 lat kończę gimnazjum i w przyszłości chcę służyć w PSP. Nie mam pojęcia do jakich udać się szkół i co ze sobą właściwie robić w kierunku pożarnictwa... Wiem, że są naliczane jakieś punkty w naborze za prawo jazdy itp. Ale nie znam żadnych konkretów co i jak... :?

Proszę o pomoc :) Wiem, że mi pomożecie ;)
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: Pszyszłość = PSP

Post autor: kamil237 »

Tak jest u mnie:

Dla osób ubiegających się o przyjęcie do służby, obowiązują następujące kryteria:
WYMOGI KONIECZNE
1. kategoria zdrowia „A”
2. wzrost powyżej 165 cm
3. dobry stan zdrowia fizycznego i psychicznego
4. dobry słuch i wzrok /noszenie okularów korekcyjnych jest przeciwwskazaniem do służby/
5. dobra drożność dróg oddechowych
6. brak lęku wysokości i przestrzeni
7. uregulowany stosunek do służby wojskowej
8. wykształcenie średnie
9. niekaralność za przestępstwa lub za przestępstwa skarbowe


Ukończone szkolenie podstawowe strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej 5 pkt.
Uprawnienia ratownika medycznego ( szkolenie KSRG, Studium Ratownik Medyczny, Studia Ratownik Medyczny ) 5 pkt.
Odbyta zastępcza służba wojskowa w jednostkach ochrony przeciwpożarowej 5 pkt.
Uprawnienia prawa jazdy, kat. E+C, obsługi urządzeń energetycznych, dźwignic żurawi. 5 pkt.
Prawo jazdy kat. C 4 pkt.
Ukończone szkolenie ratownika WOPR, sternika motorowodnego, stermotorzysty, medyczne PCK. 3 pkt.
Uprawnienia płetwonurka 3 pkt.
Udokumentowane członkostwo w Ochotniczej Straży Pożarnej powyżej 3 lat 3 pkt.
Udokumentowany udział w zawodach pożarniczych Ochotniczej Straży Pożarnej 3 pkt.
Udokumentowane szkolenia dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej 3 pkt.
Prawo jazdy kat. B 2 pkt.

WYMOGI ZALECANE
1. wiek do 30 lat
2. zameldowanie na pobyt stały w miejscu pełnienia służby lub w miejscowościach pobliskich do 30 km od miejsca pełnienia służby
3. posiadanie prawa jazdy co najmniej zgodnie z kat „C”
4. preferowane kursy z zakresu np. ratownictwa wodnego, płetwonurka, medyczne, ratownika wysokościowego, inne, przydatne w Straży Pożarnej,
5. działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej potwierdzona świadectwami i zaświadczeniami o ukończeniu kursów i szkoleń.
W przypadku wyboru kandydata do rozmowy kwalifikacyjnej, zainteresowany zalicza:
1. Test sprawności fizycznej ( bieg 1000 m – czas 3.30 min, bieg 50 m – czas 6,9 sek, podciąganie na drążku – 18 podciągnięć )
2. Wejście na drabinę mechaniczną 25 m.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Pszyszłość = PSP

Post autor: podymacz »

A w jakiej komendzie na minimum jest 18 podciągnięć? Pudzianowski by tyle nie zrobił! Na egzaminach do szkoły aspirantów PSP w Krakowie, na minimum jest 10 razy.

A kolega który się pytał na początku posta o szkoły: spróbuj pomyśleć o szkołach ponadpodstawowych, w kierunkach np. chemicznym, lub technicznych. To nie są oficjalnie promowane szkoły, ale zapewniam, że jeżeli zgłosisz się do komendy z podaniem i powiesz że masz skończone Technikum chemiczne, to dostaniesz nieformalne punkty u kadrowca. Wiadomo że w dzisiejszych działaniach PSP chemii jest bardzo dużo, a taka szkoła to solidna podstawa. No i jak pójdziesz na egzamin do szkoły aspirantów, to test z chemii cię będzie śmieszył. Tak samo ze szkołami technicznymi. Kończąc SA PSP dostajesz tytuł technika pożarnictwa i w czasie nauki miałbyś łatwiej. A jeżeli po prostu już teraz chciałbyś się czegoś nauczyć z pożarnictwa, to z tego co się orientuję to są teraz licea ogólnokształcące, które mają klasy o profilach policyjno - pożarniczych, ale raczej punktów za to nie zarobisz. Zdobędziesz raczej podstawową wiedzę.

Topic author
Paweł z MDP
Status: Offline

Re: Pszyszłość = PSP

Post autor: Paweł z MDP »

Martwię się tylko jednym, a mianowicie chemia :( W gimnazjum mamy taką nauczycielkę, że poza układem okresowym pierwiastków nic nie umiem :| Jestem załamany i jak się tu dostać do SA PSP, nie wiem :oops: A może zwykła podoficerska, jak tam z egzaminami wygląda :?:
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Pszyszłość = PSP

Post autor: podymacz »

Nie ma czegoś takiego, żebyś zdawał do szkoły podoficerskiej, ponieważ nauka w tych szkołach jest dla funkcjonariuszy PSP. Musiałbyś dostać się do służy w PSP, odbyć kurs szeregowych, a dopiero później mozesz dopiero być skierowany na szkolenie podoficerskie. Później można zrobić SA PSP zaocznie. Do przyjęcia na szeregowca w PSP nie zdajesz fizyki, ani chemii, tylko sprawnościówkę. No i oczywiście wtedy promowane jest to co masz w poście od innego kolegi.

HUSARZ
Posty: 39
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Pszyszłość = PSP

Post autor: HUSARZ »

Ale odnośnie okularów to nie mas zracji i poprawie cię okulary możesz nosić w czasie akcji będąc kierowcą do akcji musisz mieć szkła kontaktowe

Strażak ONA
Posty: 7
Rejestracja: ndz 07 mar 2010, 13:26
Status: Offline

Re: Pszyszłość = PSP

Post autor: Strażak ONA »

http://www.strazak.pl/forum/ polecam Wam to forum. Tutaj znajdziecie pytania na wszystkie nutrujące Was pytania związane z częścią teoretyczną jak i fizyczną + badania lekarskie do SA PSP w Krakowie. Dział: Jak zostać strażakiem. Powodzenia życzę :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat