Opiekun MDP...

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
ladam
Posty: 21
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 26 gru 2008, 20:42
Status: Offline

Opiekun MDP...

Post autor: ladam »

Na początek chciałbym wszystkich czytających ten wątek druhów serdecznie pozdrowić i przywitać!
Mam pytanie ,a mianowicie drużyna jest w końcowym etapie budowy ( chodzi o formalności ) mam dużą grupę chętnej młodzieży w wieku 10-14lat i teraz moje pytanie brzmi czy Opiekun MDP gdzie są członkowie do lat 16 ,żeby to wszystko formalnie grało musi mieć jakieś kwalifikacje pedagogiczne? Jestem tylko Dowódcą MDP i pytam tutaj druhów na tej stronie bo moja OSP spotkała się z takim problemem i chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko formalnie wygląda.

Serdecznie dziękuje i pozdrawiam!
Czuwaj!
Awatar użytkownika

Andrzej J. Moroz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 19 paź 2008, 10:58
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Status: Offline

Re: Opiekun MDP...

Post autor: Andrzej J. Moroz »

Ja akurat jestem pedagogiem :) ale przecież OSP to nie jest jednostka zawodowa, więc opiekun na pewno musi mieć kwalifikacje wynikające z temperamentu i oczywiście poparcie zarządu OSP. Opiekun MDP jest strażakiem ochotnikiem. Gdyby warunkiem objęcia opieką MDP były jakiekolwiek studia, to mogłoby się okazać, że w całej Polsce w OSP (jako opiekunowie MDP) po studiach pedagogicznych/psychologicznych jest nas może kilkunastu. Głowa do góry! Nie potrzebujesz żadnych studiów (mogą być pomocne, ale nie są konieczne), a jedynie uchwałę zarządu swojej OSP, mianowanie na opiekuna, kuuuuuuupę serca do pracy z młodymi ludźmi, wieeeeele wytrwałości (bo po trzech spotkaniach zaczną "przebąkiwać", że oni chcą :) wyjeżdżać na pożary) i dużo szacunku dla tych młodych ludzi, którzy w Tobie powinni znaleźć przyjaciela-dowódcę, a nie tyrana, który potrafi tylko rozkazywać. Od Ciebie przecież zależy, jak ci młodzi ludzie za kilka lat będą postrzegać służbę, bezinteresowność, odwagę, rozwagę, odpowiedzialność za siebie, odpowiedzialność za innych i takie tam ;)

Patrz do przodu! OSP to nie uniwersytet :) Ja mam ukończone studia na dwóch kierunkach pedagogicznych, ale nikt nigdy nie zapytał mnie o to nawet. I słusznie! Nie mają studiów pedagogicznych instruktorzy WOPR, GOPR, Ratownictwa Drogowego PZMot - i Tobie nie są więc potrzebne w tej sprawie :) Ale same studia polecam a studiowanie pochwalam !!!! :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat