Pomoc MDP w OSP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
Paweł z MDP
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Status: Offline

Pomoc MDP w OSP

Post autor: Paweł z MDP »

Witam po raz ponownie :) W wielu postach przeczytałem, że MDP pomaga strażakom OSP. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób pomaga (w szczególności w wyjazdach :D )
Awatar użytkownika

podymacz
Posty: 660
Rejestracja: czw 06 maja 2010, 10:24
OSP (gm., woj.): Więcławice gmina Michałowice woj. Małopolskie
Status: Offline

Re: Pomoc MDP w OSP

Post autor: podymacz »

Ciągniesz ten temat dalej..... :shock:

Pomagać możesz głównie w pracach na rzecz jednostki, głównie przy sprzęcie, organizacji imprez, lub uroczystościach kościelnych.

Co do akcji, to już się dowiedziałeś, że niepełnoletnim nie wolno brać udziału, choć jest pewien wyjątek. Otóż w czasie powodzi która przeszła przez Kraków, nasza OSP pomagała przy umacnianiu wałów. Nasi młodzieżowcy zostali pełni rozczarowania w remizie. Dowiedziałem się jednak, że uczniowie jednego z gimnazjum włączyli się (za zgodą dyrekcji) w pomoc przy napełnianiu worków piaskiem. Skontaktowałem się z MSK informując, że mamy grupę MDP gotową do akcji i spytałem, czy mogą pomóc w workowaniu. Ze strony MSK padła odpowiedź, że jak najbardziej mogą, więc za kilkadziesiąt minut byli już na miejscu. (oczywiście pod okiem wyznaczonego opiekuna).
Nieopodal działali ich rówieśnicy i nikt nie podjął krytyki, że takie osoby pomagają.
Wiem, ze zaraz dostanę, jak grom z jasnego nieba odpowiedź, typu: "jakby coś się stało", ale nie będę się pojedynkował na przepisy i argumenty. W takim pospolitym ruszeniu zaginęły durne przepisy, a liczyła się pomoc ludziom. Pomagały osoby nieletnie, jak i ludzie starsi. Cywile, oraz funkcjonariusze.

Czasami osoby mające osiemnaście lat zachowują się nieodpowiedzialnie i niedojrzale, a członkowie MDP są dużo bardziej sumienni i zdyscyplinowani. Jednakże wracając do Twojego pytania:

ZGODNIE Z PRZEPISAMI NIE MOŻESZ BRAĆ UDZIAŁU W DZIAŁANIACH RATOWNICZYCH, NIE MAJĄC UKOŃCZONYCH OSIEMNASTU LAT. DODATKOWO NALEŻY POSIADAĆ RÓWNIEŻ PRZESZKOLENIE MINIMUM PIERWSZEGO STOPNIA, ORAZ UBEZPIECZENIE. W KAŻDYM INNYM PRZYPADKU JEST TO NARUSZENIE PRZEPISÓW I OSOBA, KTÓRA NARAŻA NA NIEBEZPIECZEŃSTWO, ODPOWIADA ZA TO.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat