Kurs na opiekuna MDP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.
Awatar użytkownika

Topic author
valdi
Posty: 15
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 06 lis 2011, 12:51
Status: Offline

Kurs na opiekuna MDP

Post autor: valdi »

Witam,
w przyszłości chciałbym zostać opiekunem MDP (narazie chyba nie moge, bo 17 mam dopiero) i chciałbym sie dowiedzieć czy wymagane jest coś w rodzaju kursu na opiekuna, czy są takie kursy.

Pozdrawiam :)
Strażacy nie idą do piekła - zaczęli by je gasić :)
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kurs na opiekuna MDP

Post autor: JakuB »

Ja się dowiedziałem kiedyś, że "podobno są", ale organizuje to zarząd powiatowy. A z racji tego, że duża część Zarządów Powiatowych to "sztuczny" wytwór - kursy odbywają się rzadko (albo tam, gdzie jednak Zarząd Powiatowy funkcjonuje).

Zresztą - w większości przypadków OSP, nikt nie będzie od Ciebie wymagał takiego kursu, bo ważniejsze jest dogadywanie się z młodzieżą i dobre pomysły. Jednakże bardzo często słyszę o tym, że opiekun MDP to nauczyciel, pedagog...

17 (18-19) lat to trochę mało jak na opiekuna - jesteś pewny, że polubisz pracę z dziećmi, młodzieżą? Bo powiem Ci szczerze, że ciężko jest zapanować nad osobą o 2-3 lata młodszą.
Awatar użytkownika

druhprzemek
Posty: 170
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 10:24
OSP (gm., woj.): OSP Suchań woj. zachodniopomorskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kurs na opiekuna MDP

Post autor: druhprzemek »

To fakt. Szczególnie można to zauważyć jak było się dowódcą drużyny. To działa na tej samej zasadzie- nie myśl, że jak dostaniesz opiekuna to od razu wszyscy będą się Ciebie słuchać.
Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęci siebie dla dobra innych.

Myślisz, że jesteś twardzielem? Udowodnij i zaloguj się!
http://www.supersoldier.pl/enlist/79420
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat