opiekun MDP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
beata73
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 09 sty 2012, 17:16
OSP (gm., woj.): OSP Kamień, gm. Ceków Kolonia, woj. wielkopolskie
Status: Offline

opiekun MDP

Post autor: beata73 »

witam
Chciałabym się dowiedzieć czy opiekun MDP musi mieć ukończony jakiś kurs, gdzie moge znależć jakieś przepisy prawne bo w Regulaminie MDP nie ma ani słowa o wykształceniu takiej osoby.

lukaszmdp
Posty: 4
Rejestracja: śr 07 wrz 2011, 18:36
OSP (gm., woj.): Stołpno w Międzyrzecu Podlaskim
Status: Offline

Re: opiekun MDP

Post autor: lukaszmdp »

Siemka,
Najważniejsze to abyś miała 18 lat i wtedy możesz być powołana przez Zarząd OSP jako opiekun. Kursy na nic się nie zdadzą, kiedy nie wiesz co chcesz zrobić z młodzieżą i nie masz doświadczenia (oczywiście poprzez praktykę można zdobyć wszystko). ;)
Awatar użytkownika

druhprzemek
Posty: 170
Rejestracja: sob 26 lut 2011, 10:24
OSP (gm., woj.): OSP Suchań woj. zachodniopomorskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: opiekun MDP

Post autor: druhprzemek »

Kury organizuje ZOW ZOSP w ramach obozów MDP z tego co pamiętam. Najważniejszy jest jednak plan działania z młodzieżówką ;)
Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęci siebie dla dobra innych.

Myślisz, że jesteś twardzielem? Udowodnij i zaloguj się!
http://www.supersoldier.pl/enlist/79420

Konrado
Posty: 101
Rejestracja: sob 05 lis 2011, 00:21
Status: Offline

Re: opiekun MDP

Post autor: Konrado »

Witam,
Trochę odkopię temat.
Na ostatnim zebraniu zostałem obrany jako Opiekun naszej MDP. Sam mam niespełna 20 lat i nie bardzo wiem jak to wygląda od strony "technicznej".
Poprzedni opiekun MDP wyjechał za granicę i nie wydaje się, aby chciał powrócić w najbliższych miesiącach, więc nie mam kogo popytać jak to może wyglądać. A zostałem wybrany za porozumieniem z Naczelnikiem. Głównie chodziło o to, że sam wywodzę sie z tej młodzieżówki, dlatego będzie łatwiej mi sie z nią dogadać.

Mam nadzieję, że ktoś pomoże mi w tej sprawie.
Pozdrawiam,

Dh. Konrad
Awatar użytkownika

ospdlugie
Posty: 23
Rejestracja: czw 11 wrz 2008, 12:17
Status: Offline

Re: opiekun MDP

Post autor: ospdlugie »

o widzę że druh z mojego "regionu" ;) co do tematu.
twój wiek może ci dużo dać, ale też może mieć wiele problemów. Tylko od Ciebie zależy jak zmotywujesz młodzież do działania i współpracy a skoro masz 20 lat to część będzie próbowała się zbuntować. jednak życzę powodzenia
pozdrawiam
OSP Długie - Ochotnicza Straż Pożarna w Długiem - KSRG - JOT
Woj. Podkarpackie | Powiat Sanocki | Gmina Zarszyn

Konrado
Posty: 101
Rejestracja: sob 05 lis 2011, 00:21
Status: Offline

Re: opiekun MDP

Post autor: Konrado »

OSP Długie :) Powitać.
Dzięki za miłe słowa.
Odkopując temat miałem na myśli, co muszę zrobić aby drużyna mogła działać poprawnie, wg. wszystkich regulaminów itp.
Na przykład prowadzenie Książki MDP (o której mowil mi naczelnik). Inna sprawa to wyczytałem gdzieś w sieci, że MDP musi prowadzić swoją kronikę. Chciałbym dowiedzieć co jeszcze musiałbym zrobić, żeby wszystko "grało i śpiewało".

dh.michal
Posty: 232
Rejestracja: śr 03 sie 2011, 00:34
OSP (gm., woj.): Żebry,gm.Wąsosz,woj.Podlaskie
Lokalizacja: Żebry
Kontakt:
Status: Offline

Re: opiekun MDP

Post autor: dh.michal »

Konrado pisze:OSP Długie :) Powitać.
Dzięki za miłe słowa.
Odkopując temat miałem na myśli, co muszę zrobić aby drużyna mogła działać poprawnie, wg. wszystkich regulaminów itp.
Na przykład prowadzenie Książki MDP (o której mowil mi naczelnik). Inna sprawa to wyczytałem gdzieś w sieci, że MDP musi prowadzić swoją kronikę. Chciałbym dowiedzieć co jeszcze musiałbym zrobić, żeby wszystko "grało i śpiewało".
Zacznę od tego słowa co pogrubiłem "musi" otóż nikt nic nie musi, a zwłaszcza MDP, OSP może ale nie musi, ale MDP może prowadzić ogólną kronikę OSP jak i MDP w jednym.
Tak jak pisałeś powinna prowadzić Książkę pracy MDP, a tu podaje link do tematu jakie zajęcia można prowadzić.

http://www.zosprp.pl/forum/viewtopic.php?f=16&t=4144
„Idę tam,skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią”

http://www.osp.wies-zebry.pl

Konrado
Posty: 101
Rejestracja: sob 05 lis 2011, 00:21
Status: Offline

Re: opiekun MDP

Post autor: Konrado »

Dobrze, już rozumiem.
Już wcześniej, kilka razy przeczytałem ten temat, co mi podesłałeś. Ogólnie wszystko bardzo fajnie.
Tylko, że większość rzeczy można zacząć wprowadzać w okresie wiosenno / letnim.
Dobrze. Dzięki za rady.
Jeżeli wiecie coś jeszcze, co może przydać się początkującemu opiekunowi MDP, zostawiam maila: admin@ospkomancza.pl lub bosakonrad1@gmail.com.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat