Zima 2005/2006

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
Michalek
Posty: 6
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 09 gru 2005, 12:09
Lokalizacja: Pińczów
Kontakt:
Status: Offline

Zima 2005/2006

Post autor: Michalek »

Jestem opiekunem MDP i zwracam się do moich kolegów po fachu z pytaniem, jak planujecie pracę z młodzieżą na tegoroczną zimę. Proszę o wszystkie pomysły i opinie.

z góry dziękuję
Michał
:roll:

Adriano
Posty: 38
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 14:54
Lokalizacja: D±browa Górnicza
Status: Offline

Post autor: Adriano »

Je¶li dopisze pogoda to robimy kulig po³±czony z ogniskiem.
Je¶li chodzi o wiêksz± imprezê to zamierzam zorganizowaæ powiatowy turniej tenisa sto³owego dla przedzia³u wiekowego 12-16 lat (tylko druhów MDP). Oczywi¶cie jakie¶ nagrody zdobêdê poprzez w³a¶nie sponsorów za którymi siê ogl±dam.
Mo¿e jeszcze jaki¶ wyjazd do np. egzotarium. Wszystko zale¿y od KASY
Powodzenia.
"Zapytaæ mo¿esz - wiedzieæ nie musisz"

Topic author
Michalek
Posty: 6
Rejestracja: pt 09 gru 2005, 12:09
Lokalizacja: Pińczów
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: Michalek »

W mojej gminie również organizujemy zawody sportowe, typu turniej w tenisa stołowego. W tym tygodniu natomiast odbędą się gminne rozgrywki MDP w piłkę halową. Wciągneliśmy do tego burmistrza miasta, który funduje nam puchary i jakieś skromne upominki.
Cieszę się, że w innych miejscowościach jest podobnie, gdyż musimy propagować w MDP jak najwięcej sportu - nie tylko pożarniczego.
Dziękuję również za podsunięcie pomysłu z kuligiem ....

Michalek :)

wocik
Posty: 27
Rejestracja: ndz 09 paź 2005, 20:49
OSP (gm., woj.): Czerwieńsk Lubuskie
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: wocik »

My też planujemy kulig. Myślimy też o "wylaniu" lodowiska - wszystko zależy od pogody.
Pozdrawiam
Choinka się pali, a firanki świecą.
http://ospczerwiensk.xt.pl/

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

mysmy wspolnoie stroili choinke:D:D

a stol do tenisa tez mielsimy, ale trzeba byla niestety oddac wlascicielowi...

ale wartoby cos wymyslec.

ja dalem moim podoppiecznym materialy aby uczyli sie do OTWP i spotykamy sie na konsultacjach

wons
Posty: 4
Rejestracja: wt 03 sty 2006, 16:38
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: wons »

Przez cały rok mamy dostęp do świetlicy ze stołem do tenisa stołwego. Dodatkowo mamy pokoik MDP w którym jest telewizor z tv sat. oraz komputer z dostępem do internetu. Tej zimy zorganizowaliśmy już kulig, a jak przyjdą ferie i będzie śnieg, to możliwe, że znów zorganizujemy. Dodatkowo chodzimy na całodniowe piesze wycieczki do lasów. Zimą i wiosną lasy są piękne. Reszta - to twórczość spontaniczna - jak choćby lepienie bałwana, wojna na śnieżki, wyjście na sanki... Większość to pomysły naszej Dowódcy Drużyny - ja, jako opiekun, tylko jej pomagam i podpowiadam jak to wykonać :D.

pozdro.

jo_asia
Posty: 10
Rejestracja: czw 20 lip 2006, 10:28
Status: Offline

Post autor: jo_asia »

ja jestem świeżutka w tym fachu i pragnę przede wszystkim się pochwalić, że OSP Ciężkowice powołało MDP do życia 3 listopada 2006 :) ale mam tysiac pomysłów, które pragnę zrealizować! Zaczynamu na zimę, ale to nic straconego, gdyż zadbamy o tą stronę kulturalną i lokalną. W grudniu organizujemy wieczornicę z okazji świąt Bożego Narodzenia dla mieszkańców naszej dzielnicy. Chcemy ją połączyć z kiermaszem bożonarodzeniowym, na który wszystkie ozdoby wykonują samodzielnie dzieci. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda to organizujemy kulig z ognichem. Poza tym zajęcia teatralne, trochę prewencji i treści, ponieważ wedle naszej wewnętrznej umowy do końca zimy, każdy młody strażak zdobędzie jedną specjalność :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat