zawody mdp -jakie przedziały wiekowe??

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
dr_lopek
Posty: 15
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 22 kwie 2012, 19:17
OSP (gm., woj.): OSP Koziebrody, dmina Raciąż, woj. mazowieckie
Status: Offline

zawody mdp -jakie przedziały wiekowe??

Post autor: dr_lopek »

witam!
w tym roku z naszej jednostki chcemy wysłać nowo powstała mdp na zawody.
w jakich kategoriach wiekowych można startować?
i jak to sie tyczy do zawodnika który w tym roku kończy górną granice wieku np. kategoria jest do 15 a chłopak skończył 15 lat w marcu tego roku.
licze na pomoc
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: zawody mdp -jakie przedziały wiekowe??

Post autor: damian_osp »

Do 16 lat możesz. W regulaminie jest wszystko wyjaśnione na stronie zosprp.pl
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Topic author
dr_lopek
Posty: 15
Rejestracja: ndz 22 kwie 2012, 19:17
OSP (gm., woj.): OSP Koziebrody, dmina Raciąż, woj. mazowieckie
Status: Offline

Re: zawody mdp -jakie przedziały wiekowe??

Post autor: dr_lopek »

ok, dzieki
Awatar użytkownika

maro_71
Posty: 40
Rejestracja: sob 21 lut 2009, 16:53
OSP (gm., woj.): gm. Golina woj.wielkopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: zawody mdp -jakie przedziały wiekowe??

Post autor: maro_71 »

A co powiecie na to: http://www.zosprp.poznan.pl/files/pliki/13%282%29.pdf, pkt. 1. Ja wiem, że organizator może zmienić zasady i reguły na odprawie ale tutaj ja nie rozumiem dlaczego?, może ktoś potrafi wyjaśnić ! Idąc drogą obraną, przez ZW ZOSP RP to może na szczeblu powiatu i gminy też powinniśmy liczyć wiek na dzień zawodów we Francji? tylko obecni 16-latkowie i 15-latkowie nie mogliby uczestniczyć w MDP ani w kat A. Wiadomo (chyba, że druhowie w ZW nie wiedzą), że dzisiaj na zawodach występuje ekipa X, a za miesiąc, tym bardziej za rok, osoby mogą się zmienić i to znacząco, chociażby z przypadków losowych. Proszę o opinie i uwagi, bo można wypaczać wszystko tylko PO CO?
Pozdrawiam:
Komendant Gminny ZOSP RP
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: zawody mdp -jakie przedziały wiekowe??

Post autor: TadekB »

Ktoś chyba trochę przegiął. Regulamin mówi:
6.3. Podczas zawodów eliminacyjnych do zawodów międzynarodowych, nalicza się wiek zawodników na dzień
zawodów głównych (międzynarodowych).
I tu rodzi się pytanie, które zawody są zawodami eliminacyjnymi do zawodów międzynarodowych? Gminne? Według mnie zawody gminne są eliminacjami do powiatowych. To może powiatowe? Przez analogię chyba też nie. Wojewódzkie raczej nie są zawodami eliminacyjnymi do zawodów międzynarodowych, bo od tego są zawody krajowe. Tak więc wiek na olimpiadę powinniśmy liczyć na zawodach krajowych. No ale zawsze może się znaleźć ktoś, kto wie lepiej.
Po raz kolejny mam dowód na to, że niezbędny jest kącik "pytania do eksperta", czyli Przewodniczącego Krajowego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich. Można by zadać pytanie - i problem rozwiązać.
998 + 112 = 1110 !
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat