Praca z MDP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
piotrkruk
Posty: 86
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 08 paź 2004, 17:30
Status: Offline

Praca z MDP

Post autor: piotrkruk »

Szanowni Druhowie mam prośbę. w swojej OSP mam liczną drużynę chłopców (a w sumie to już prawie młodzież) w wieku od 13 do 16,5 roku życia, a także kilku 7 do 12 lat. Rozpoczęliśmy prace z nimi ale młodzież to młodzież, nudzi ich czytanie im konsprktów i regulaminów, jest jeszcze za zimno na ćwiczenia np CTIF na zewnątrz. Dodam, że większość z nich to od razu chciała by jeździć do akcji (co jest jeszcze nie możliwe ze względu na wiek). Jak wykorzystać ich ogromny zapał do działania, nie chciałbym zmarnować szansy żeby zostali strażakami OSP w naszym Jocie za kilka lat.
Może macie jakieściekawe konspekty, pomysły ćwiczeń i zajęć na lato i zimę. oczywiście chcę im zorganizowac wycieczki do muzeum do mysłowi a także niepokalanowa itp. ale trzeba ich jeszcze dodatkowo "ciekawie" szkolić.
proszę o maile p_kruk @wp.pl
z góry dziękuję!!!

luqas
Posty: 26
Rejestracja: czw 14 paź 2004, 11:51
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: luqas »

Witaj Piotrze!
Ja wczoraj zorganizowałem u nas w remizie zbiórkę na temat pierwszej pomocy, młodzież uczyła się podstawowych czyności przy udzielaniu pierwszej pomocy, a także uczyli się przeprowadzać reanimację w pojedynke i we dwójkę na fantomie! Którego użyczyła mi pobliska KM PSP. Po minach i wypowiedziach wynikało, że bardzo im sie to spodobało. Więc gorąco polecam ten temat.

Mam także prośbe chciałbym zorganizować czy nawet wysłać naszych podopiecznych na obóz pożarniczy tylko wiąze się to wszystko wiadomo z kosztami czy ktoś zna moze jakieś tanie ośrodki czy też ktoś organizuje taki obóz? Za wszelkie informacje byłbym bardzo wdzieczny!
Pozdrawiam:)
Polski Serwis Pożarniczy www.Remiza.com.pl SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!

Adriano
Posty: 38
Rejestracja: wt 28 wrz 2004, 14:54
Lokalizacja: D±browa Górnicza
Status: Offline

Post autor: Adriano »

Podziel MDP na 2 sekcje, wyznacz d-ców i przeprowadzaj ró¿ne konkursy czy æwiczenia tak aby ze sob± rywalizowali itd.
"Zapytaæ mo¿esz - wiedzieæ nie musisz"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat