jak zachęcić kolegów do wstąpienia MDP

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
strazak15
Posty: 11
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 07 sty 2013, 19:15
OSP (gm., woj.): Raczki woj podlaski
Status: Offline

jak zachęcić kolegów do wstąpienia MDP

Post autor: strazak15 »

witam wszystkich druhów i druhny mam prośbę poradźcie mi co mam robić mi mam 15 lat prawie 16 jestem członkiem MDP jak to powiem urodziłem się strażakiem zawsze gdy jest alarm czy to noc czy to dzień nie ważne zawsze wybiegam zawszę lubię to co robię kocham straż jestem dowódcą mojej drużyny tylko że ona się rozpada albo niektórzy siedzą przy komputerze ale mają inne zainteresowania niż ja dla mnie straż jest wszystkim a szczególnie pasją i służbą lubię pomagać ludziom ale gdy są zawody czy jakieś ćwiczenia nie ma praktycznie nikogo z MDP jestem tylko też bym chciał mieć dobrą drużynę nie takich którzy dziś są a jutro nie ma nie chcę takich ja chcę takich ludzi na których mogę polegać mało kto jest zainteresowany MDP jak mówię kolegom im o MDP zachęcam ich to się ze mnie śmieją proszę was dajce mi jakieś podpowiedzi mi jak mogę zorganizować nabór jak ich zainteresować proszę pomóżcie pozdrawiam Krzysiek ps. Czekam na wasze odp.
Ostatnio zmieniony pn 07 sty 2013, 21:01 przez strazak15, łącznie zmieniany 3 razy.

v-ce marcin
Posty: 80
Rejestracja: pt 28 paź 2011, 23:07
OSP (gm., woj.): krzemienica, czarna, podkarpackie
Status: Offline

Re: jak zachęcić do wstopina MDP

Post autor: v-ce marcin »

Kolego najpierw to Ty popracuj nad ortografią :!: :wink:

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: jak zachęcić do wstopina MDP

Post autor: Fistach »

strazak15 pisze:witam wszystkich druchów i druchny mam prozbę pomużce mi mam 15 lat prawie 16 jestem członkiem MDP jak to ujne się urodizłem strażakiem zawsze gdy jest alarm czy to noc czy to dzień nie ważne zawsze wybiegam zawszę lubię to co robię kocham straż ale nie jestem dowudcą mojej drużyny tylko ż eona się rozpada nie albo niktórzy siędzą na komputrze ale mają ine zintersowania niż ja dla mnie straż jest wszystkim a szczegulnie pasją i służbą lubię pomgać ludziom ale gdy są zawody czy jakieś ćwczenia nie ma praktycznie nikogo z MDP tylko ja u mnie w OSP mówią namnie narwniec i chcą zrobić zemnie prawdziwego strażka jestem dla nich z tego powodu w dzięczny że wemnie wieżą ale też bym chciał mieć dobrą drużynę nie takich którzy dziś są a jutro nie ma nie chcę takich ja chcę takich ludzi na których mogę polegać mła kto jest zaintersowniem MDP jak móie im o MDP zachęcam ich to się zemnei śmieją proszę pomużce mi jak mogę zorgnizować nabur jak ich zaintersować proszę dróchów druchny pomóżcie pozdrawiam krzysiek ps. Czekam na wasze odp.
Mickiewicz, Szymborska i inni właśnie się w grobie przewracają. Poproś rodziców, żeby Ci pomogli z nauką ortografii bo bez tego nie napiszesz nawet ogłoszenia o naborze.
Ostatnio zmieniony pt 11 sty 2013, 17:13 przez Fistach, łącznie zmieniany 1 raz.

Topic author
strazak15
Posty: 11
Rejestracja: pn 07 sty 2013, 19:15
OSP (gm., woj.): Raczki woj podlaski
Status: Offline

Re: jak zachęcić do wstopina MDP

Post autor: strazak15 »

przepraszam z poprzednie błędy ortograficzne

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: jak zachęcić do wstopina MDP

Post autor: Fistach »

O teraz lepiej. To jeszcze edytuj posta pierwszego bo ja nie jestem w stanie tego przeczytać - wtedy będziemy mogli coś pomóc:)

skulski5
Posty: 59
Rejestracja: czw 24 cze 2010, 15:16
OSP (gm., woj.): Tomaszów Bol. dolnoślaskie
Status: Offline

Re: jak zachęcić kolegów do wstąpienia MDP

Post autor: skulski5 »

Co się czepiacie młodego o ortografię! On ma dopiero 15 lat i się nadal uczy tej ortografii. Uważam że to wy powinniście się trochę kultury nauczyć i nie wytykać błędów młodemu, on ma jeszcze czas aby się tego nauczyć.

Co do twojego pytania:
Jestem opiekunem MDP i mam w młodzieżówce 38 osób i nadal przybywa. Samo zbieranie ekipy na zawody nic nie da. Trzeba organizować dla MDP ciekawe zajęcia które ich zainteresują. Samymi szkoleniami do zawodów czy z zakresu pożarnictwa nie da się ich ściągnąć. Organizuje w MDP ogniska, grille, dyskoteki, wycieczki rowerowe, wyjazdy do PSP, kuligi, wyjazdy na basen, lodowisko, kino, zajęcia sportowe na sali gimnastycznej (Piłka nożna, koszykówka, nauka sztuk walki....) Turnieje piłki nożnej MDP, wyjazdy pod namioty..... itd. To działa. Nie mam problemów z ekipą do zawodów ,w tamtym roku wystawiłem 3 drużyny. Po zawodach nagroda ognisko lub coś innego.... Występują na festynach z własnym programem artystycznym, organizuje z MDP festyny...
To tyle w skrócie... Jak byś chciał coś więcej wiedzieć to pytaj.
Pozdrawiam i życze powodzenia

gizik
Posty: 58
Rejestracja: sob 24 lis 2012, 17:24
OSP (gm., woj.): Ciechanów, mazowieckie
Status: Offline

Re: jak zachęcić kolegów do wstąpienia MDP

Post autor: gizik »

Młody jest i faktycznie uczy się... nie ma co negować :) Ja też stary chłop a popełniam błędy jak mały dyzio..... :)










------------------------------------------------------------
imprezy, wyprawy rowerowe, wyjazdy http://www.czarter.skipper.pl do PSP, kuligi, odjazdy na basen, lodowisko, kino, zajęcia sportowe na sali gimnastycznej (Skóra nożna, koszykówka, nauka sztuki walki....) http://www.maszynyczyszczace.com.pl Konkursy piłki nożnej MDP, wyjazdy pod namioty... czarter jachtów na mazurach http://aroma-art.pl .. itd. To działa. Nie mam tematów z załoga do zawodów , maszyny czyszczące i maszyny sprzątające urządzenia mydlarnia w tamtym czarter mazury roku wystawiłem 3 mydlarnia.

Albertmut
Posty: 30
Rejestracja: czw 22 sty 2015, 16:13
Lokalizacja: Polska
Kontakt:
Status: Offline

jak zachęcić kolegów do wstąpienia MDP

Post autor: Albertmut »

Mam ogromn± pro¶bę potrzebuję materiałów na prace licencjack± o MDP. Temat pracy mam "Wychowawcze aspekty działalno¶ci Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej któr± prowadzę"
Tylko problem jest z materiałami :/
Proszę o pomoc

----------------------------------------
moja strona oraz blog z księgowości i doradztwa podatkowego
http://www.wksiegowy.pl/oferta/

strażakniesam
Posty: 2
Rejestracja: wt 25 lis 2014, 14:56
OSP (gm., woj.): OSP Bieruń, Śląskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: jak zachęcić kolegów do wstąpienia MDP

Post autor: strażakniesam »

ja zachęciłem kilku kumpli zawodami. Dużo ludzi lubi zdrową sportową rywalizację :)

cousgen
Posty: 5
Rejestracja: śr 18 lut 2015, 14:34
OSP (gm., woj.): 741258963258741
Status: Offline

Re: jak zachęcić kolegów do wstąpienia MDP

Post autor: cousgen »

Najlepiej niech widzą Twoje postępy

hipijo
Posty: 3
Rejestracja: ndz 15 mar 2015, 19:41
Status: Offline

Re: jak zachęcić kolegów do wstąpienia MDP

Post autor: hipijo »

No cóż, taki wiek.
Ja chyba wtedy nie zdawałam sobie sprawy z tego, co się na tym świecie dzieje. I że fajnie jest pomagać innym, jeśli ma się taką możliwość.

kata89
Posty: 17
Rejestracja: czw 26 lut 2015, 17:55
OSP (gm., woj.): Korsze, Warmińsko-Mazurskie
Status: Offline

Re: jak zachęcić kolegów do wstąpienia MDP

Post autor: kata89 »

Przedstaw im na czym wasze spotkania polegaja. Na pewno się zapiszą;)
Polecam: wille Sztutowo,

Satyricon
Posty: 12
Rejestracja: ndz 22 mar 2015, 15:54
OSP (gm., woj.): OSP Rudniki Woj Łódzkie
Status: Offline

Re: jak zachęcić kolegów do wstąpienia MDP

Post autor: Satyricon »

Druhowie mają rację, przedstaw kandydatom co robicie na zborkach. :)

Tylko moja rada, nie naciskaj na nich na siłę aby wstąpili, bo młodzik, który jest w straży musi CHCIEĆ, w innym wypadku będzie olewał część zbiórek. :) Więc jeśli ktoś nie chce, to nie na siłę. Przyjdzie inny.
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat