Szkoła

Dział poświęcony funkcjonowaniu MDP. Wszystko co dotyczy młodzieży w Strażach Pożarnych.

Topic author
Ziółkowski
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 07 lut 2013, 13:27
OSP (gm., woj.): OSP Koziebrody
Status: Offline

Szkoła

Post autor: Ziółkowski »

Witam
chodzę już ostatni semestr do gimnazjum i od września chciał bym uczęszczać do szkoły pożarniczej. Szukałem takich w internecie ale nic ciekawego nie przykuło mojej uwagi. widziałem jedynie Licea pożarnicze jakie mnie nie zadowalają, gdyż myślałem o TECHNIKUM. może ktoś wie gdzie się tak owe znajduje i czy w ogóle istnieję technikum pożarnicze. Z góry dziękuję :)

karol1118
Posty: 501
Rejestracja: pn 26 gru 2011, 18:10
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: karol1118 »

chyba sam sobie odpowiedziałeś . Ze technikum raczej niema gdyż nie ma czegoś takiego byś po sredniej szkole legitymowal się tytułem technik strażak Jedynie liceum o profilu pożarniczym . Ale to w zasadzie nic nie daje .
Piękniejszy od ciszy jest tylko dźwięk syreny

strazakospbeblo
Posty: 1
Rejestracja: wt 12 lut 2013, 19:22
OSP (gm., woj.): Bębło,Gmina Wielka Wieś,Małopolskie
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: strazakospbeblo »

A skąd jesteś?
Awatar użytkownika

mietek
Posty: 7
Rejestracja: pn 11 cze 2012, 23:40
OSP (gm., woj.): Tychowo, Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: mietek »

Jedyne co możesz po takim gimnazjum to pójść do Liceum w którym jest klasa pożarnicza ale po taki liceum nic nie masz.
Ja skończyłem Lo i klasa o profili mat-inf a informatykiem nie jestem ani matematykiem.
Możliwe że jak trafisz na jakąś dobrą szkołę to tyle będzie lepiej niż w normalnej szkole że gdzieś was zawiozą do strażnicy, coś pokażą... Wiem np że jeden znajomy był w takiej klasie gdzieś w Gryficach chyba i mówił że byli w komorze dymowej więc w sumie coś się dzieje. Komora to nic nadzwyczajnego, na kursie podstawowym jest już obowiązkowo.
Niedaleko mnie w Białogardzie co prawda nie pożarnicza ale chyba klasa Wojskowa albo coś w stylu wojskowo-medyczna? 8)
Jest to szkoła prywatna i wiem że jeden chłopaczek z mojej MDP tam chodzi i będą mieć po ukończeniu tej szkoły papiery płetwonurka, KPP i nie wiem co jeszcze. I tak z pozoru klasa wojskowa może być dobrą bazą do straży. Możliwe że jest gdzieś równie wspaniała szkoła z zapleczem strażackim ale niestety osobiście nie słyszałem więc nie pomogę więcej w tym temacie.
Jedyne to to co mogę powiedzieć, jeżeli chcesz w przyszłości starać się do pracy w straży czy przez szkołę czy normalnie przez nabór w jednostce... Biegać, podciągać się, ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.
Bardzo ubolewam nad tym w jaki sposób powadzony jest nabór do PSP bo wielu strażaków OSP nie dostanie się tylko dlatego że nie są sprinterami a według mnie są rzeczy które dużo bardziej się liczą w tej służbie. :(
Obrazek
Awatar użytkownika

rajczak
Posty: 85
Rejestracja: sob 30 maja 2009, 17:40
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: rajczak »

liceum profilowane pożarnictwo i ratownictwo medyczne jest w miejscowości Ziębice to tak z mojej okolicy ale w sumie jest to zwykłe liceum z edukacją z zakresu pożarnictwa i ratownictwa medycznego ale tak jak już koledzy wyżej pisali, w kwestii naboru to się nie liczy, jeśli chcesz iść po szkole do PSP to jak jesteś w OSP to rób różne kursy, po za tym zrób uprawnienia płetwonurka, operatora dźwiga, pilarza no i przede wszystkim ćwicz. A korzystając z tematu się dołączę. Przy naborze do straży i do SA, CS oraz SGSP są przyznawane te punkty i tam jest coś takiego jak uprawnienia ratownika medycznego. jak i gdzie można takowe uzyskać?

Raku
Posty: 204
Rejestracja: śr 30 lis 2011, 14:02
OSP (gm., woj.): Bierna, Sulików, Dolnośląskie
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: Raku »

Tytuł ratownika medycznego możesz uzyskać po...studiach na ratownika medycznego :)
Awatar użytkownika

mietek
Posty: 7
Rejestracja: pn 11 cze 2012, 23:40
OSP (gm., woj.): Tychowo, Zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: mietek »

Dokładnie tak.
Jeszcze teraz jest ratownictwo medyczne w szkołach policealnych ale to ostatni rok podobno.
Później to tylko studia licencjackie z ratownictwa medycznego.
Obrazek

halon328
Posty: 11
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:08
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: halon328 »

Skąd jesteś ??? Jeśli cię interesuje dobre LO Pożarnicze to polecam Trzciane /koło Rzeszowa (Szkoła pod patronatem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.) w czasie nauki robisz wszystkie potrzebne kursy do OSP (Podstawowy, Kierowców-Konserwatorów, Ratownictwa Technicznego i dowódców OSP[komora dymowa]),a dla zainteresowanych jest możliwość zrobienia dodatkowo KKP, Nurka, Prawo jazdy kat.B czyli wszystko co Ci potrzebne do dostania się do PSP.
Ponad to raz w tygodniu jedź się na zajęcia do PSP w Rzeszowie, a tak że są zajęcia na lotnisku jest też obóz żeglarski nad Soliną. Szkoła z internatem. W przyszłym roku ma być też wymiana uczniów ze szkołami z zagranicy (Czechy/Słowacja i Anglia) także warto spróbować :) .

pozdrawiam

kamis12
Posty: 3
Rejestracja: wt 17 wrz 2013, 15:41
OSP (gm., woj.): woj malopolskie
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: kamis12 »

Po studiach uzyskasz tytuł :)

kuradomowa611
Posty: 3
Rejestracja: śr 18 wrz 2013, 09:06
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: kuradomowa611 »

Prowadzenie tego typu szkół -to świetna inwestycja w przyszłość, jakie konkretne dokumenty trzeba złożyć, aby do takiej szkoły się dostać ??:)

Statha
Posty: 10
Rejestracja: czw 17 paź 2013, 11:14
OSP (gm., woj.): 5576534532323645
Kontakt:
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: Statha »

Po technikum masz technika ;p Oczywiście, są szkoły z opcją pożarniczą, ale profil ten nie jest oblegany i nauczyciele nie przykłuwają do niego zbyt dużej wagi.

felllllllla
Posty: 3
Rejestracja: sob 30 maja 2015, 13:12
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: felllllllla »

Świetnie, właśnie o to mi chodziło....Szukałam tego od ponad godziny:)
Awatar użytkownika

Inter
Posty: 411
Rejestracja: czw 23 paź 2014, 09:30
OSP (gm., woj.): OSP Gmina Hanna w woj Lubelskim
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: Inter »

A czy istnieje opcja, aby bez znajomości dostać się do PSP? Jaką szkołe trzeba by było skończyć?

totak
Posty: 152
Rejestracja: ndz 14 gru 2014, 11:53
OSP (gm., woj.): lubelskie, chełm, chełm
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: totak »

Powiem Ci, że jest bardzo ciężko. Obecnie wiekszość stanowisk jest obsadzonych.Zdarza sie,że jest to dziedziczne ;) Z drugiej strony dostaje się wiele nowych osób tak wiec jeśłi Ci bardzo zależy to możesz probować. Zresztą na money masz artykuł o tym jak zostać strażakiem:
http://praca.money.pl/poradniki/artykul ... 00033.html - poczytaj sobie. Musisz mieć wykształcenie średnie oraz nie możesz być starszy niż 25 lat.
Zarobki może nie są takie duże ( piszę tutaj o podstawowej pensji) ale zawsze można liczyć na pewne benefity.

virt104495
Posty: 3
Rejestracja: pt 02 paź 2015, 20:00
OSP (gm., woj.): Jabłonka , małopolskie
Status: Offline

Re: Szkoła

Post autor: virt104495 »

Może warto iść do zwykłego liceum albo technikum a później iść do szkoły aspirantów np. w Krakowie ? Z tego co słyszałam, szkoła jest godna polecenia :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat