pytanie


Topic author
kaja
Posty: 5
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 18:13
OSP (gm., woj.): województwo wielkopolskie
Status: Offline

pytanie

Post autor: kaja »

Witam.Od ponad 2 lat prowadzę kronikę osp w moim miasteczku,lubię to robić i cieszę się że mogę pomóc zwłaszcza że nikt się tym nie zajmował a jest tyle do opisania bo tyle się dzieje.Dzięki pomocy koleżanki z tutejszej Osp mam zdjęcia, informacje o akcjach, zawodach. Kronika została przez prezesa osp zgłoszona do wojewódzkiego przeglądu kronik i zdziwiłam się ogromnie że zostałam zaproszona na Ogólnopolski przegląd do Olsztyna. Nigdy nie brałam udziału w takim przeglądzie może ktoś mógł by coś na ten temat napisać jak to się odbywa, bo na pewno jest tutaj wiele osób które w takiej imprezie brały udział. pozdrawiam

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: pytanie

Post autor: kronikarz »

Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Kronik Strażackich wygląda prawie tak samo co roku, to jest:
- przyjazd uczestników spotkania w piątek w godzinach popołudniowych,
- wieczorem uroczysta kolacja z gospodarzami i organizatorami oraz przedstawienie przebiegu konkursu,
- w sobotę zapoznanie z regionem - wycieczka, wieczorem wspólne spotkania i dyskusje na temat kronikarstwa,
- niedziela śniadanie, zwiedzanie wystawy kronik, sesja historyczna, odczyty, referaty, podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów i upominków, obiad i wyjazd do domu.
Można poznać wielu wspaniałych kronikarzy oraz podpatrzyć jak inni prowadzą kroniki. Bardzo miło spędza się czas i nabywa doświadczeń w dokumentowaniu historii pożarnictwa bacznie oglądając wystawione kroniki oraz wysłuchując odczyty osób oceniających kroniki strażackie. Poznaje się również inne regiony kraju, tradycje i potrawy regionalne. Pozdrawiam.

Topic author
kaja
Posty: 5
Rejestracja: czw 09 wrz 2010, 18:13
OSP (gm., woj.): województwo wielkopolskie
Status: Offline

Re: pytanie

Post autor: kaja »

Dzięki za odpowiedż, mam już teraz pewien zarys jak to wygląda i brzmi zachęcająco.

wikra
Posty: 11
Rejestracja: sob 25 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:
Status: Offline

Re: pytanie

Post autor: wikra »

cieszę się i napisz jak postępy
Masz w domu zalegające puste tonery które tylko zajmują miejsce - nie wiesz co z nimi zrobić. Możesz na tym jeszcze zarobić - skup pustych tonerow pozbędziesz się tego co ci nie potrzebne a do tego wpadnie trochę kaski.

józek
Posty: 49
Rejestracja: ndz 11 sty 2009, 13:50
Status: Offline

Re: pytanie

Post autor: józek »

Podjąłem się pisania kroniki swojej jednostki po bardzo długiej przerwie, gdy wyszedłem na prostą, kronika po przeglądzie wojewódzkim zakwalifikowała się na XX konkurs ogólnopolski 2013, wszystkie praktycznie koszty związane z przygotowaniem kroniki do konkursu poniosłem z własnej kieszeni. Po dostarczeniu kroniki do ZW dowiedziałem się, że koszty dojazdu ponoszą uczestnicy ( 5 osób, 5 kronik ), czy pobyt w terminie 6 - 8.09 br. w Ciechocinku też byśmy mieli ponosić nie wiem i moje pytanie zasadnicze, kto właściwie powinien ponieść koszty dojazdu i pobytu ???
Prosiłbym o jakąkolwiek informację w tym temacie.
Pozdrawiam.

wojasek
Posty: 4
Rejestracja: wt 20 sie 2013, 11:29
Status: Offline

Re: pytanie

Post autor: wojasek »

Ja współpracuję przy tworzeniu kroniki. Pomagam pisać i archiwizować stare teksty. Jestem odpowiedzialny za część graficzną. Na początku było ciężko, ale już się wdrożyłem i jakoś idzie :)

poikpoikpoik000
Posty: 3
Rejestracja: śr 11 wrz 2013, 16:43
Status: Offline

Re: pytanie

Post autor: poikpoikpoik000 »

Takie kroniki -to świetna sprawa , zawsze potem miło wspominać :)

Noke
Posty: 7
Rejestracja: wt 15 paź 2013, 09:01
OSP (gm., woj.): 43654645634656464643
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:
Status: Offline

Re: pytanie

Post autor: Noke »

Dokładnie :D Masz przynajmniej jakieś zajęcie.

rok13
Posty: 3
Rejestracja: sob 09 lis 2013, 22:28
Status: Offline

Re: pytanie

Post autor: rok13 »

Znajdź jakiegoś starego doświadczonego dziadka

ecardup@o2.pl
Posty: 3
Rejestracja: śr 27 lis 2013, 18:29
OSP (gm., woj.): Bochnia Małopolska
Status: Offline

Re: pytanie

Post autor: ecardup@o2.pl »

no nieźle :D

krotnik23
Posty: 3
Rejestracja: pt 27 gru 2013, 12:00
Status: Offline

Re: pytanie

Post autor: krotnik23 »

Zrób sobie sieć z ludzi, którzy Ci będą podrzucać materiały

dersak
Posty: 3
Rejestracja: śr 09 wrz 2015, 13:08
Status: Offline

Re: pytanie

Post autor: dersak »

Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat