OSP A PGR


Topic author
Zura
Posty: 46
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 23 mar 2012, 18:15
OSP (gm., woj.): OchotniczaStrażPożarna
Status: Offline

OSP A PGR

Post autor: Zura »

Nie wiem czy dobrze wybrałem dział no ale napiszę :
Jeżeli jednostka OSP działała za czasów PGR-u gdzie mogę znaleźć o niej jakiekolwiek informacje niestety członkowie już nie żyją a pytam z ciekawości widziałem legitymację członkowską i jestem ciekaw czy była ona zarejestrowana i czy znajdę jakiekolwiek informacje .Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: OSP A PGR

Post autor: seligow »

Nie wiem czy to dobry trop, ale jak szukałem papierów dla ojca (RP7 czy jakoś tak) to pisałem do ministerstwa, bo oni mają archiwum zamkniętych zakładów po '89. Może coś tam znajdziesz.

Archiwum Ministerstwa Gospodarki i Pracy (tel. 0-22 870 21 96, www.mg.gov.pl), czy Archiwum Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (tel. 0-22 421 01 00, www.mkidn.gov.pl). Przechowują one akta zlikwidowanych zakładów państwowych.

• Centralny Ośrodek Informacji Archiwalnej, 00-950 Warszawa, ul. Długa 6, skr. pocztowa 1005 - tam dowiesz się, gdzie są dokumenty niektórych zlikwidowanych firm,

• Archiwum Rotacyjne Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, ul. Bonifraterska 6, lok. 21, 00-213 Warszawa,

• Krajowa Rada Spółdzielni, ul. Jasna 1, 00-013 Warszawa - przechowuje akta zlikwidowanych spółdzielni.

Poza tym można szukać archiwów zlikwidowanych firm poprzez stronę internetową: www.ewidencja.archiwa.gov.pl/

A poza tym to gmina, kościół, szkoła... Generalnie - lokalnie ;)
Starszy sikawkowy

hieprzd
Posty: 5
Rejestracja: czw 26 lut 2015, 10:48
OSP (gm., woj.): 741258963258741
Status: Offline

Re: OSP A PGR

Post autor: hieprzd »

Archiwum Ministerstwa Gospodarki i Pracy jest pełne tego typu informacji, tam na pewno znajdziesz.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat