Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Awatar użytkownika

Topic author
Inter
Posty: 405
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 23 paź 2014, 09:30
OSP (gm., woj.): OSP Gmina Hanna w woj Lubelskim
Status: Offline

Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: Inter »

Chcielibyśmy monitorować akcje i publikować co ciekawsze w sieci. Jaka kamerka samochodowa sprawdzi się zarówno do nagrywania nocnego jak i dziennego?
Awatar użytkownika

Zdenek
Posty: 146
Rejestracja: czw 23 paź 2014, 09:29
OSP (gm., woj.): lubelskie, chełm, chełm
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: Zdenek »

Czasami do biedronki lub do lidla rzucane są takie kamerki. Cena około 100 zł, ale jeżeli nie chcesz się wkurzać, to nie kupuj tego. Kiepska jakość nagrania i działają jak chcą.
Wyłóż lepiej te 320-340 zł w zależności od sklepu i kup sobie kamerkę Ferguson Eye Drive SHD100. Jest o 3 klasy wyżej. Nagrywa w jakości HD (więc wszystko jest doskonale widoczne), posiada mechanizmy zapobiegające oślepieniu przed intensywnym światłem słonecznym, czy jeżeli w nocy będzie ktoś jechał na długich. Uruchamia się automatycznie, po wykryciu ruchu. To jest konkretnie ta tutaj http://www.ferguson-digital.eu/pl/rejes ... hd100.html tam masz pełną specyfikację.

domstds
Posty: 5
Rejestracja: wt 13 sty 2015, 10:13
OSP (gm., woj.): 852369874125896
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: domstds »

Wybierz jedną z GoPro. Lepiej wydać więcej pieniędzy i mieć coś na dłuższy okres czasu.

Listek
Posty: 155
Rejestracja: pt 25 lip 2014, 09:45
OSP (gm., woj.): chełm lubelskie
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: Listek »

A ja na co dzień jeżdżę z LC-600C. Nagrywa z prędkością 30 kl/s (przez co obraz jest płynny), posiada wbudowany wyświetlacz (więc można na szybko podejrzeć sobie jakąś akcję), posiada czujnik przeciążenia - czyli automatycznie po wykryciu zderzenia, kolizji itd nie odpuszcza do nadpisania pliku w którym znajdowało się zdarzenie. Więcej o tym wideorejestratorze na http://www.kamery.pl/produkty/kamery-sa ... -600cd.htm
Koszt brutto to 244,77 zł.

maciekfall
Posty: 3
Rejestracja: czw 06 kwie 2017, 15:19
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: maciekfall »

Witam wiele przydatnych informacji należny szukać https://cienkusz.waw.pl/balustrady-szklane-warszawa o nowościach i obecnej ofercie
Ostatnio zmieniony wt 17 paź 2023, 10:47 przez maciekfall, łącznie zmieniany 2 razy.

Islamic
Posty: 2
Rejestracja: pt 31 mar 2017, 14:27
OSP (gm., woj.): Łącznik, gm.Biała woj.Opolskie
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: Islamic »

Jeśli szukacie kamerki typowo samochodowej (zasilana z zapalniczki) to polecam Novatek G1WH - świetna jakość nagrania w stosunku do ceny ( ja kupiłem lekko używaną za 120 zł na olx) i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobra jakość nagrań zarówno w dzień jak i w nocy - wklep sobie na youtube nazwę kamerki jest dużo filmów :) pozdrawiam

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: kronikarz »

Co do nagrywania i publikowania to zachęcam do zapoznania się z przepisami. Z tego co wiem to w przypadku nagrywania i przetwarzania powinna być w jednostce osoba od spraw niejawnych posiadająca odpowiednie uprawnienia. Do tego dochodzi jeszcze oznakowanie. Obiekty posiadające kamery muszą być oznakowane informacja o monitoringu. W takim przypadku również i pojazd powinien być oznakowany. Proponuje zasięgnąć informacji w najbliższej PSP. Fajnie ogląda się filmiki tylko przepisy utrudniają życie. Jeżeli ktoś zobaczy siebie i zaskarży to mogą być kłopoty.

ksoniek
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 sty 2017, 20:29
OSP (gm., woj.): Pisarzowice, dolnośląskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: ksoniek »

Kronikarzu, nie wymyślaj problemów, bo rejestratory jazdy są w Polsce legalne. Nie ma obowiązku oznakowywania pojazdu że ma kamerę.
Jednocześnie jadąc na akcję znajdujesz się w miejscu publicznym, a więc możesz nagrywać, robić zdjęcia itd.
Pojawia się kwestia publikacji -> a tak naprawdę to chodzi o kwestię wizerunku osób na zdjęciu/filmie. Z tym też można sobie poradzić najprostszym programikiem do obróbki video czy grafiki.
Jakie to "niejawne sprawy" masz na materiałach video z akcji, przejazdu itp? Nie ma co wymyślać, bo nie tworzysz Bazy Danych, a więc i nie powołasz ABI ani nie zarejestrujesz zbioru.

Jak już bardzo chcesz się bawić to za 90 zł (50 zł zaświadczenie o niekaralności, 40 zł wpis) skłądasz w Sądzie Rejonowym wniosek o wpisanie do Rejestru Dzienników i Czasopism. Wpisujesz działalność Kroniki OSP, redaktora naczelnego wpisujesz (wraz z zaświadczniem o niekaralności) i adres siedziby czyli dane OSP. Sąd dokonuje wpisu i masz takie same uprawnienia jak dziennikarz Wyborczej, Niezależnej, TVP, TVN itd. Trwa to 3-4 tygodnie.

eljotnes
Posty: 140
Rejestracja: śr 09 sty 2013, 14:25
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: eljotnes »

PSP wyposaży po min 2 pojazdy w każdej JRG w rejestratory jazdy

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: kronikarz »

Do ,,ksoniek” i sam przyznałeś mi rację. Są przepisy i wytyczne więc tak jak napisałem należy zapoznać się z przepisami aby uniknąć kłopotów. Należy trochę poświęcić czasu jak napisałeś zarejestrować się w sądzie i jeszcze parę innych papierków. Mnie chodziło o to co napisano na wstępie nie jest to tak sobie nagrywam i umieszczam w internecie. W naszym rejonie było spotkanie z przedstawicielem PSP i właśnie poinformował o różnych wymogach. Zobacz jakie są wytyczne przy monitorowaniu obiektów. Jeżeli spełni się obowiązujące przepisy i wymogi to wszystko jest OK. Ja również chętnie oglądam różne filmiki z akcji ale sami wiemy że może być różnie. Tak samo przy akcja jest wielu znawców tematu którzy chętnie komentują działania: co tak wolno, dlaczego tak długo to trwa, ja udzielę pomocy bo lepiej wiem itp. Oby nie było problemów bo mamy ich sporo w innych sprawach jak pozyskanie środków, utrzymanie jednostek, szkolenia i jeszcze parę innych.

olaf410
Posty: 1
Rejestracja: pt 14 kwie 2017, 08:02
OSP (gm., woj.): ochotnicza straż pożarna
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: olaf410 »

ja mam do auta za 2 stówy

ksoniek
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 sty 2017, 20:29
OSP (gm., woj.): Pisarzowice, dolnośląskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: ksoniek »

Kronikarz, albo źle napisałem, albo nie zrozumieliśmy się. Możesz się zarejestrować jako prasa, ale nie musisz.
nie porównuj stałego monitoringu obiektu, do rejestracji wydarzenia. To zupełnie inne sprawy i inne przepisy
Akurat w mediach pracowałem przez 10 lat i przerabiałem od A do Z, łącznie z pozwami o zniesławienie, czy o upublicznienie wizerunku.
Czym innym jest nagrywanie akcji, a czym innym jak idziesz sobie ulicą i zaglądasz ludziom przez okno aby nagrać co robią. Miejsce akcji jest miejscem publicznym. Masz prawo nagrywać. Masz prawo upubliczniać nagranie, nawet bez wiedzy i zgody obecnych. Tak samo jak pójdziesz na demonstracje to każdy może cię nagrać i może opublikować. Ta sama definicja miejsca publicznego
Są wyjatki, np. funkcjonariusze policji będący incognito (uproszczenie oczywiście) którzy mogą poprosić cię o niepublikowanie ich wizerunku, bo to zniszczyłoby ich przykrywkę.

Jeszcze raz napiszę - MOŻESZ, ale nie musisz rejestrować się jako prasa. Równie dużo zachodu jest przy założeniu konta na YT, FB czy założenia strony internetowej co przy zwykłej rejestracji Dziennika lub Czasopisma.

Pozdrawiam i nie szukajmy problemów tam gdzie ich nie ma.

pantokrator
Posty: 24
Rejestracja: śr 10 sie 2016, 10:40
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: pantokrator »

a może tak kamery nasobne do rejestracji zdarzeń bezpośrednio w polu działania strażaka,
bo rejestratory jazdy to już się przejadły prawie każdy je posiada

piotrek571
Posty: 6
Rejestracja: ndz 23 kwie 2017, 07:46
OSP (gm., woj.): ochotnicza straż pożarna
Status: Offline

Re: Jaka kamerka do wozu strażackiego?

Post autor: piotrek571 »

najlepiej z 10-15 pixeli
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat