Izba Tradycji Strażackiej


Topic author
Szympon
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 11 lis 2014, 14:52
OSP (gm., woj.): OSP Stary Kocin
Status: Offline

Izba Tradycji Strażackiej

Post autor: Szympon »

Witam

Jestem pasjonatem historii strażackiej. Od kilku lat wspólnie z kolegami z mojej OSP zbieramy zabytkowe pamiątki strażackie. Obecnia izba tradycji znajduje się w świetlicy strażackiej, ale planujemy powiększyć nasze zbiory i utworzyć muzeum w osobnym budynku. W naszych zbiorach jest m.in. bryczka konna z lat powojennych, stare pompy, zdjęcia naszych druhów (począwszy od lat 20-tych), różnego rodzaju dokumenty (w tym kroniki prowadzone od 1922 roku) oraz wiele innych gadżetów. Móglbym długo rozpisywać się o naszej działalności, planach oraz przedmiotach, które udało nam się zdobyć, jednak nie chcę was zanudzać.
W tym poście chciałbym was prosić o pomoc w tworzeniu izby czy jak kto woli muzeum. Nasze zbiory wciąż są ubogie, choć stale próbujemy je powiększać. Wiem, że w wiele jednostek posiada jeszcze zabytkowy sprzęt, który niszczeje w ich remizach. Często wręcz przeszkadza w prowadzeniu działalności bojowej i jest wyrzucany. Tworzenie tego typu muzeum jest trudne, ponieważ wiele zbiorów zostało już zniszczone w trakcie remontów w strażnicach. Jeśli jednak macie jakiekolwiek pamiątki strażackie, proszę o kontakt. Jako jedna wielka rodzina strażacka powinniśmy sobie pomagać, więc wierze, że pomożecie nam w tworzeniu tego projektu. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale każdy nowy gadżet przybliża nas do osiagnięcia celu. Mamy nadzieję, że za kilka lat będziemy mogli pokazać wspaniałą kolekcje zarówno młodym jak i starszym pasjonatom pożarnictwa.

akkw
Posty: 5
Rejestracja: śr 17 gru 2014, 12:43
OSP (gm., woj.): 147852369874523
Status: Offline

Re: Izba Tradycji Strażackiej

Post autor: akkw »

Chętnie pomogę. Napisz tylko jak.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat