Cukrzyca - pomoc

Kreator publikacji
eloch
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Gliwice
Status: Offline

Cukrzyca - pomoc

Postautor: eloch » wt 15 gru 2015, 12:06

Jeśli cierpisz na cukrzyce i potrzebujesz pomocy zajrzyj na portal diagnosis. Uzyskasz tam informacje jaki-glukometr-wybrac Pamiętaj, nie jesteś sam z swoim problemem.

karaiby

Re: Cukrzyca - pomoc

Postautor: karaiby » pn 29 maja 2017, 22:11

A jaka dieta w cukrzycy typu 2? Zastanawia się również fakt, jakimi badaniami potwierdza się lub wyklucza taką chorobę? Bo słyszałem, że w Centrum medycznym Pratia dysponują nowoczesnymi metodami diagnostyki. Co Wy poradzicie?

mazurek

Postautor: mazurek » śr 07 cze 2017, 12:52

W przypadku cukrzycy najlepiej jest być pod opieką lekarza.

elabarbara

Postautor: elabarbara » sob 16 gru 2017, 09:11

Czy króraś z was ma dziecko z cukrzycą? Potrzebuje poznać pierwsze objawy. Mój synek dużo pije, dużo siusia. Jest zmęczony po spacerze, nawet jeśli siedział w wózeczku. Trochę poczytałam o objawach w necie http://www.snikersik.pl/cukrzyca-jakie-sa-jej-objawy/ ale może są mamusie które mi doradzą.

ksoniek
OSP (gm., woj.): Pisarzowice, dolnośląskie
Kontakt:

Postautor: ksoniek » sob 16 gru 2017, 16:05

Może warto zacząć od prostej zasady - tyle ile wypijasz - tyle musisz wydalić. Dużo pije to musi robić siku, albo się pocić... Woda nie znika z organizmu w cudowny sposób, tylko trzeba ją wydalić.
A jak stwierdzasz, że jest zmęczony? Bo po spacerze nie chce dalej biegać i np. woli obejrzeć bajkę?

Aby mieć pewnośc i nie czytać bzdurnych poradników na internecie, polecam udać się do apteki, kupić prosty glukometr i 50 pasków. Pomierzyć 5x dziennie x 10 dni. Wszystko ładnie wynotować i z dzienniczkiem udać się do lekarza. Badanie na czczo, po posiłku i 2h po posiłku. Pediatra obejrzy

Wróć do „Przydatne linki”