Dokumentacja

Kreator publikacji
marekra
Status: Offline

Dokumentacja

Postautor: marekra » pt 03 lis 2017, 12:00

Archiwizacja danych temat w sumie prędzej czy później dotknie każdego. Wg mnie prędzej bo zmieniają cię przepisy dotyczące skrócenia czasu przetrzymywania dokumentów pracowniczych. Jak radzicie sobie z porządkowaniem dokumentów?

marcy
OSP (gm., woj.): województwo lubelskie

Re: Dokumentacja

Postautor: marcy » pn 06 lis 2017, 13:35

Ile trzeba przechowywać takie dokumenty?

Kreator publikacji
marekra

Postautor: marekra » pt 10 lis 2017, 13:53

Teraz część dokumentów pracowników trzeba trzymać 50 lat a będzie mona 10 ale po spełnieniu kryteriów, które nie do końca są dla mnie jasne. Dla tego właśnie pytam jak radzicie sobie w tej sytuacji. Jestem ciekaw jak to się dokładnie robi ale i tak pewnie ostatecznie spadnie to na księgowość.

Izeza

Postautor: Izeza » śr 21 mar 2018, 18:03

Jedno jest pewne - prowadząc przedsiębiorstwo dużą uwagę zwrócić się powinno na przechowywanie dokumentacji pracowniczej. Trzeba być świadomym, że przechowywać się je powinno przez określoną liczbę lat, co określone jest zresztą prawnie...

Wandka
OSP (gm., woj.): poznań, wielkopolskie

Postautor: Wandka » śr 13 cze 2018, 11:15

My wprowadziliśmy w firmie system elektronicznego obiegu dokumentów i ich elektronicznej archiwizacji i mamy ten problem z głowy. Nie potrzebujemy żadnego archiwum. Wcześniej mieliśmy spory bałagan w papierach, od kiedy przeszliśmy na wersję elektroniczną, problem ten zniknął. Na http://www.primesoft.pl/pl/elektroniczny-obieg-dokumentow możecie sobie poczytać o innych korzyściach płynących z zastosowania takiego rozwiązania we własnym przedsiębiorstwie ;)

Wróć do „Przydatne linki”