mOSP


Topic author
haberc
Posty: 8
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 26 paź 2010, 13:28
OSP (gm., woj.): OSP Nowa Wieś gm. MIchałwice
Kontakt:
Status: Offline

mOSP

Post autor: haberc »

Witam, czy ktoś posiada ten program do ewidencji wyjazdów itp w OSP ????.

P.S Program można ściągnać w wersji demo na stronie www.matsol.pl

ale pytanie brzmi czy ktoś posiada korzysta z takiego programu i czy by się podzie..... :mrgreen:

asara516
Posty: 3
Rejestracja: czw 06 mar 2014, 12:44
Status: Offline

Re: mOSP

Post autor: asara516 »

dzieki za namiary

ospzakrzowek
Posty: 14
Rejestracja: czw 11 mar 2010, 10:21
OSP (gm., woj.): Zakrzówek - Zakrzówek - lubelskie
Status: Offline

Re: mOSP

Post autor: ospzakrzowek »

Ja zakupiłem ten program mOSP dla naszej jednostki w 2012 r. Jesteśmy z niego zadowoleni. Brakuje mi tylko jednej rzeczy w tym programie - kartoteki ilościowo wartościowej ale to na potem.
Program obsługuje :
1. Ewidencje członków w tym: dane osobowe , adres, telefony, terminy badań lekarskich, data rozpoczęcia służby w OSP itp.
oraz zakładki do :
- wyposażenie osobiste
- składki członkowskie,
- odznaczenia,
- szkolenia,
- ubezpieczenie,
-prawo jazdy,
-inne zapisy
2. Zarząd od-do
3. Czas pracy.
4. Samochody i sprzęt silnikowy
5. Tankowania.
6 Akcje i wyjazdy.
7 Zawody.
8. Zużycie materiałów.
9. Składki
10. Kasa - tu możesz prowadzić zapisy tak jak w "książka skarbnika"( dzisiaj jest wymóg księga handlowa - zapisy na kontach ) - masz obroty kasowe oraz bankowe i samo liczy i pokazuje obroty i salda .
11. Księga inwentarzowa w tym :
- środki trwałe
- środki nietrwałe.
(uwaga ! właśnie tu mi brakuje kartoteki ilościowo wartościowej , która to by podliczała wartość - ale to można zrobić odręcznie - potrzeba do sporządzenia inwentaryzacji majątku straży - może jestem za wygodny ) księga inwentarzowa ma stan ilościowy i kwota wartości sprzętu ale w uwagach wpisuje cenę jednostkową jest to wygodne właśnie sporządzenia inwentaryzacji na koniec roku wiem że to program nie księgowy.
Poza tym jest zakładka ustawienia - administracja w tym
- zarządzanie bazą
-dane jednostki
- konta bankowe,
- inne- tu możesz włączyć funkcję przypominania np. kto ma nie aktualne badania lekarskie i skończone badanie techniczne np. samochody czy innego sprzętu na które jest wymagalne świadectwo badania np, można ustawić na 30 dni przed końcem upływu okresu danego badania i przy otwieraniu tego programu otwiera się sama pierwsza zakładka przypominająca o tym. nie musisz już tego pilnować bo sam Ci podpowie kiedy . bardzo wygodny.
A tak ogólne to jesteśmy bardzo zadowoleni z tego programu. Jeden warunek musi być prowadzony na bieżąco i systematycznie .
-członkowie OSP - rodzaje,
-członkowie OSP - grupy
- szkolenia ,
-typy interwencji
-numeracja dokumentów kasowych.

Powiem tak masz wypełnioną ewidencję członków, samochody i sprzęt, oraz wypełniasz druk akcje i wyjazdy to możesz wygenerować wniosek o ekwiwalent pieniężny. gotowy do podpisania ( robi sam program )
Czas pracy sam generuje dane z formularza "Akcje i wyjazdy)
Na koniec jest łatwy w obsłudze trzeba tylko poznać program i czytać co się chce wpisać i podać.
Pozdrawiam

ps. zapomniałem ! jak ja kupiłem ten program można go było zainstalować na trzech komputerach.
Podpowiadam 3 jednostki po 97 zł i mają trzy OSP program.
Proszę wejść na ten link a zobaczycie ten program z opisem dokładniej niż ja to podałem. można wgrać sobie wersję demo na swój komputer.

wersja demo http://matsol.pl/produkty/151?gclid=CJG ... zAodVVIAiQ

OczkoRoberta
Posty: 3
Rejestracja: ndz 16 mar 2014, 15:34
Status: Offline

Re: mOSP

Post autor: OczkoRoberta »

super
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat