Zebranie Sprawozdawcze

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
kameleon
Posty: 14
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 26 maja 2014, 11:30
OSP (gm., woj.): ruda kolejki swiętokrzyskie
Status: Offline

Zebranie Sprawozdawcze

Post autor: kameleon »

Witam wszystkich forumowiczów :)
Pytanie moje dotyczy sytuacji związanych z nagrywaniem zebrania sprawozdawczego czy potrzebuje zgody walnego zebrania na nagrywanie takiego zebrania ? Nadmieniam że na takim zebraniu nie tylko są osoby prywatne jak i osoby publiczne takie jak Starosta Poseł czy komendant PSP . Z góry dziękuje za szybką odpowiedź.

Zenus
Posty: 121
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 22:28
Status: Offline

Re: Zebranie Sprawozdawcze

Post autor: Zenus »

Strażacy ( przynajmniej ci w mundurach ) są osobami publicznymi i nie potrzeba zgody gorzej jeśli chodzi o tych którzy będą w cywilkach . A po za tym wydaje mnie się że nagrywać można i osoby prywatne ale nie wolno udostępniać nagrań ale tego nie jestem pewien

sloikk
Posty: 282
Rejestracja: wt 11 paź 2011, 20:13
OSP (gm., woj.): Kuźnica Grabowska
Status: Offline

Re: Zebranie Sprawozdawcze

Post autor: sloikk »

Ja się zgodzę z Zenusem. Nagrywać możesz, nie możesz natomiast bez wiedzy osób "niepublicznych" upubliczniać. Ja nigdy nie nagrywałem zebrań ale fotografowałem i po upublicznieniu nikt nigdy nie robił mi wyrzutów. Myślę, że strażacy i pozostałe osoby przychodzące na zebranie są świadomi powagi wydarzenia i nie będą robić rzeczy, które mogły by ich ośmieszyć, oczernić w materiale, który zbierzesz, wiec nie powinni mieć nic przeciwko.
Możesz poinformować, że zebranie będzie nagrywane i jeśli się komuś nie będzie to podobać, zapewne zwróci Ci uwagę. Wszędzie mogą się znaleźć czarne owce, więc usadź gościa tyłem do kamery i po problemie ;) Już samo ustawienie kamery będzie świadczyło, że nie jest raczej elementem dekoracyjnym, a czemuś ma służyć. A dobra strona takiej praktyki po za materiałem, który chcesz zdobyć jest taka, że osoby (jeśli takie są), które lubią za bardzo spoglądać do kieliszka lub głosić chore wywody będą trochę bardziej powściągliwe.

józek
Posty: 49
Rejestracja: ndz 11 sty 2009, 13:50
Status: Offline

Re: Zebranie Sprawozdawcze

Post autor: józek »

Moje pytanie dotyczy zebrania sprawozdawczego, ale innej kwestii, a mianowicie, czy uchwała o zmianie statutu jest obowiązująca z chwilą podjęcia czy z chwilą wpisania do KRS ? Pytam dlatego, że w ostatnim STRAŻAKU nr 10 w artykule P. Kały "Wpisy zmian w OSP do KRS oraz ich skutki", że z chwilą wpisania do KRS, natomiast w ABC strażaka "Sto pytań do prawnika" tom pierwszy pytanie nr 72, że od chwili jej podjęcia a nie od daty jej wpisania do KRS i jest powołanie się na postanowienie SN z dnia 5 grudnia 1990 r., co faktycznie to potwierdza. Może nie dziwiłbym się, ale obydwie sprawy napisał P. Kała. Pisałem do redakcji STRAŻAKA ale jeszcze mi nie odpowiedzieli.
A Wy co tym sądzicie ?
Pozdrawiam

Maru661
Posty: 57
Rejestracja: ndz 11 paź 2015, 11:28
Status: Offline

Re: Zebranie Sprawozdawcze

Post autor: Maru661 »

Ja tam zebrania nie nagrywałem jeszcze ani zdjęć nie robiłem bo strażakiem jestem od marca. Ale mniejsza z tym. Jak wyżej napisano strażak to osoba publiczna i nagrywać wszystko można. U nasz OSP jest taki Pan Edek ,który żartuje i mówi: "Gdzie ty zdjęcia dajesz? Zamaż mi twarz i wstawiaj" :D Ale jak by każdy się chciał stawiać to w telewizji nie było by materiałów z ulic bo upublicznia się czyjś wizerunek....
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Zebranie Sprawozdawcze

Post autor: kwas »

Powoli powoli
Nie osoba publiczna a funkcjonariusz publiczny. I nie w trakcie zebrania a w trakcie działań ratowniczych. Podczas zebrania jesteśmy członkami OSP ale bez statutu funkcjonariusza publicznego. A osobą publiczną to może być np. polityk. Więc jak chcemy nagrywać zebranie to wg mnie powinni na to zgodzić się uczestnicy i powinno paść pytanie co z tym materiałem stanie się później.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat