Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
damiano28
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 15 mar 2015, 20:35
OSP (gm., woj.): Osiecznica dolnośląskie
Status: Offline

Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Post autor: damiano28 »

Witam

Moi drodzy na zebraniu sprawozdawczym nie udzieliliśmy absolutorium naszemu zarządowi. Zarząd podał się do dymisji i zarządzono termin wyborów. Interesuje mnie teraz sprawa jak krok po kroku trzeba dalej postępować. Wiem że musi się znajdować na wyborach określona liczba osób ponieważ jeśli jej nie będzie zarząd zostaje do końca kadencji. Jak sprawa wygląda z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą wiem że mogą głosować ale czy są brani do ogólnej liczby członków OSP dajmy na to jest 25 członków czynnych i 5 osób z MDP. Jak to wygląda?? jak wygląda cała procedura tych wyborów. Z góry dziękuję za odpowiedź

Zenus
Posty: 121
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 22:28
Status: Offline

Re: Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Post autor: Zenus »

Statut mówi kto ma prawo wyborcze ale zapewne członkowie zwyczajni młodzieżowcy którzy w dniu walnego wyborczego mają SKOŃCZONE 16 lat i możliwe że członkowie wspierający oraz honorowi ale w statucie trzeba sprawdzić bo te dokumenty się różnią w poszczególnych OSP. Dokumenty na zebranie wyglądają tak samo jak na każde normalne wyborcze zebranie trzeba tylko podopisywać wszędzie w tytułach i tam gdzie to jest konieczne słowo Nadzwyczajne

Topic author
damiano28
Posty: 2
Rejestracja: ndz 15 mar 2015, 20:35
OSP (gm., woj.): Osiecznica dolnośląskie
Status: Offline

Re: Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Post autor: damiano28 »

Jak sprawa wygląda z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą wiem że mogą głosować ale czy są brani do ogólnej liczby członków OSP dajmy na to jest 25 członków czynnych i 5 osób z MDP. Jak to wygląda??

greg001
Posty: 14
Rejestracja: ndz 21 lut 2010, 10:40
Status: Offline

Re: Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Post autor: greg001 »

damiano28 pisze:Jak sprawa wygląda z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą wiem że mogą głosować ale czy są brani do ogólnej liczby członków OSP dajmy na to jest 25 członków czynnych i 5 osób z MDP. Jak to wygląda??
Chodzi Ci o to czy tworzą oni także kworum do podjęcia podczas walnego zabrania uchwały?
Uważam że trzeba ich wliczyć, bo liczysz to ilość uprawnionych do głosowania (członkowie czynni + MDP+16 lat). Ilość obecnych na zebraniu takich członków przez ilość członów ogólnie w jednostce którzy mogą głosować.

Zenus
Posty: 121
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 22:28
Status: Offline

Re: Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Post autor: Zenus »

Liczą się tylko ci członkowie MDP którzy ukończyli 16 lat i oni mają pełne prawa wyborcze mogą nawet w zarządzie się znaleźć a pozostałe osoby z MDP nie liczy się do frekwencji walnego . Oczywiście pozostali członkowie MDP nagle nie znikają są rubryki w dokumentach np w spr. z działalności gdzie się ich uwzględnia

greg001
Posty: 14
Rejestracja: ndz 21 lut 2010, 10:40
Status: Offline

Re: Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Post autor: greg001 »

tylko nie może MDP stanowić większości w zarządzie

Zenus
Posty: 121
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 22:28
Status: Offline

Re: Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Post autor: Zenus »

greg001 dokładnie

odzutl
Posty: 5
Rejestracja: pt 20 mar 2015, 12:33
OSP (gm., woj.): 741258963258741
Status: Offline

Re: Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Post autor: odzutl »

Większości w rządzie są ostatnio coraz bardziej porządane.

JarekCzyz
Posty: 10
Rejestracja: pt 20 mar 2015, 22:49
Status: Offline

Re: Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Post autor: JarekCzyz »

16, a nie 18 lat?

Zenus
Posty: 121
Rejestracja: czw 07 sie 2014, 22:28
Status: Offline

Re: Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Post autor: Zenus »

Statut tą kwestię reguluje ale zazwyczaj od 16 roku życia można głosować na walnym w OSP a można też być wybranym do zarządu z tym że większość w zarządzie muszą stanowić pełnoletni

szagma
Posty: 5
Rejestracja: pn 30 mar 2015, 12:59
OSP (gm., woj.): Toruń, Kujawsko Pomorskie
Status: Offline

Re: Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Post autor: szagma »

Kwestie młodzieży powyżej 16 roku życia reguluje Ustawa o stowarzyszeniach w artykule 3 punkt 2.
I w związku z tym młodzież powyżej 16 roku życia może wejść do zarządu, z tym że większość w zarządzie muszą stanowić osoby o pełnej zdolności do czynności prawnych, czyli osoby pełnoletnie.
Pozdrawiam.

furmaniak
Posty: 3
Rejestracja: wt 22 wrz 2015, 17:34
Status: Offline

Re: Nie zostało udzielone absolutorium co dalej??

Post autor: furmaniak »

Super, dopiero teraz otrzymałem informacje których tyle szukałem..
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat