darowizna dla OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
maria74
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 08 wrz 2015, 15:59
Status: Offline

darowizna dla OSP

Post autor: maria74 »

mam pytanie odnośnie przyjęcia darowizny finansowej przez OSP od firmy która zamierza wybudować zakład na terenie naszej gminy a aktualnie toczy się postępowanie w sprawie decyzji środowiskowej i w tej materii jest duży opór społeczeństwa . Problem polega na tym że pełnie funkcję Prezesa Zarządu gminnego i jestem pracownikiem zatrudnionym w gminie prowadzącym sprawy z zakresu ochrony środowiska w tym przygotowuję i prowadzę postępowanie administracyjne w sprawie wydania tej decyzji środowiskowej. ( owa decyzję i tak podpisuje Wójt)
Czy w takiej sytuacji można komuś zarzucić że darowizna na OSP stanowi przyjęcie korzyści majątkowej (znaczy się łapówkę)
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: darowizna dla OSP

Post autor: kwas »

A czy jesteś również członkiem OSP dla której by była przeznaczona ta darowizna?
Może przyjąć darowiznę po wydaniu decyzji?
Zawsze i tak się znajdzie ktoś, kto będzie uważał że coś było nie tak

Topic author
maria74
Posty: 2
Rejestracja: wt 08 wrz 2015, 15:59
Status: Offline

Re: darowizna dla OSP

Post autor: maria74 »

kwas pisze:A czy jesteś również członkiem OSP dla której by była przeznaczona ta darowizna?
Może przyjąć darowiznę po wydaniu decyzji?
Zawsze i tak się znajdzie ktoś, kto będzie uważał że coś było nie tak
nie nie jestem członkiem tej jednostki ale zgodzę z twoim stwierdzeniem, że i tak się ktoś znajdzie ....

ja uważam że OSP to nie jest jednostka organizacyjna Gminy, bo przecież posiada własny zarząd i odrębną osobowość prawną
To oni się rozliczają a nie gmina
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat