Odwołanie od decyzji zarządu

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
ximcio
Posty: 9
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 03 lis 2015, 11:34
Status: Offline

Odwołanie od decyzji zarządu

Post autor: ximcio »

Witam, napisalem wniosek o przyjęcie w szeregi OSP i dostałem LISTEM odpowiedź

" Uprzejmie informuję, iż zarząd OSP xyz nie przychylił się do Pana wniosku o przyjęcie w poczet członków zwyczajnych."

POUCZENIE : Zgodnie ze statutem OSP xyz nie przysługuje Panu odwołanie od decyzji zarządu w tej sprawie.


Więc moje pytanie jest takie; Co mam zrobić, jak się odwołać i do kogo, w statucie tejże OSP nie ma nic napisane na temat tego że nie mogę się odwoływać.

Pozdrawiam

akbeg1899
Posty: 168
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 09:43
Status: Offline

Re: Odwołanie od decyzji zarządu

Post autor: akbeg1899 »

Dziwne takie decyzje zarządu!!! Ktoś chce działać, pomagać innym a tu stawiane są takie problemy. Napisz wniosek jeszcze raz i pójdź do członków zarządu żeby podpisali i wtedy daj prezesowi żeby ten wniosek na zebraniu zarządu przedstawił. Bo odmowa była podpisana przez którego z członków zarządu ? Może to decyzja jednoosobowa !?

Topic author
ximcio
Posty: 9
Rejestracja: wt 03 lis 2015, 11:34
Status: Offline

Re: Odwołanie od decyzji zarządu

Post autor: ximcio »

Jest podpisane przez prezesa.

Cały zarząd się nie zgodził, dlatego stąd moje pytanie, jak napisać i do kogo skierować odwołanie, do związku gminnego? Bo mam napisane że zgodnie ze statutem nie przysługuje mi odwołanie.

mario74
Posty: 35
Rejestracja: wt 01 wrz 2015, 06:31
OSP (gm., woj.): OSP pow.strażacki
Status: Offline

Re: Odwołanie od decyzji zarządu

Post autor: mario74 »

ximcio pisze:Jest podpisane przez prezesa.

Cały zarząd się nie zgodził, dlatego stąd moje pytanie, jak napisać i do kogo skierować odwołanie, do związku gminnego? Bo mam napisane że zgodnie ze statutem nie przysługuje mi odwołanie.
Witam.
Nie wiem czy do końca mam rację, ale coś mi się wydaje że możesz sprawę poruszyć na Walnym zebraniu.
Walne zebranie jest przecież najwyższą władzą w OSP. I jeśli zebranie zadecyduje aby przyjąć Cię do straży to decyzja zarządu może być cofnięta.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Odwołanie od decyzji zarządu

Post autor: kwas »

Sprawa jest bardzo prosta. Składasz wniosek do zarządu OSP o przyjęcie w jej szeregi. Zgodnie ze statutem to zarząd przyjmuje w szeregi OSP. Zarząd na posiedzeniu rozpatruje Twój wniosek. I albo przyjmuje Cię w szeregi albo odmawia przyjęcia. I wcale nie musi być to decyzja jednogłośna. Może być część zarządu za tak a część zarządu na nie. Ważne aby decyzję podjeła większość i ta decyzja została Ci przedstawiona. Zostajesz poinformowany o tym. Jeśli Cię przyjeli to jesteś w OSP. Jeśli Cię nie przyjeli to nie masz żadnej możliwości odwołania się. Dlaczego? Bo odwołać się zgodnie ze statutem mogą tylko członkowie danego OSP. Nawet gdybyś przyszedł na walne zebranie to zgodnie ze statutem nie mogą Cię przyjać bo przyjmowanie w statucie jest zarezerwowane dla zarządu. Każdy kto twierdzi, że walne może wszystko jest w błędzie. Osobną sprawą pozostaje kwestia, skąd taka ich decyzja.

Topic author
ximcio
Posty: 9
Rejestracja: wt 03 lis 2015, 11:34
Status: Offline

Re: Odwołanie od decyzji zarządu

Post autor: ximcio »

Czyli nic nie mogę zrobić ? Chciałbym jeszcze poinformować że byłem w szeregach tej OSP ale zostałem usunięty (na walnym zebraniu poprzez... Ustawione głosowanie....) bo się postawiłem... Chcieli PRZYMUSEM zabrać osobom ekwiwalent ( tj. Oddajesz 50% albo usuwamy Cię z JOT'u). oraz nerwy wzięły górę i trzasnięcie drzwiami się pojawiło. Ale przeprosiłem, okazałem skruchę. Chcieli PRZYMUSEM zabrać osobom ekwiwalent ( tj. Oddajesz 50% albo usuwamy Cię z JOT'u).


Czyli jak nie zostałęm przyjęty, to juz nie mogę się odwołać od tej decyzji ?


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Odwołanie od decyzji zarządu

Post autor: kwas »

Niestety ale nie możesz.
Czyli byłeś w tej OSP ale Cię usunęli. Chciałeś jeszcze raz wstąpić ale już Cię nie chcą. Może nic na siłę?

mario74
Posty: 35
Rejestracja: wt 01 wrz 2015, 06:31
OSP (gm., woj.): OSP pow.strażacki
Status: Offline

Re: Odwołanie od decyzji zarządu

Post autor: mario74 »

Twój pierwszy post nie wyjaśniał wszystkiego jak się okazuje.Skoro na Walnym zebraniu Cię usuneli to widocznie mieli ku temu powód.
W takiej sytuacji nie masz prawa się odwoływać.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat