Czy jest w stra¿y funkcja Zastêpcy Komendanta Gminnego OSP?

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Tomasz Banach
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 17 maja 2004, 11:13
Lokalizacja: Rybczewice
Status: Offline

Czy jest w stra¿y funkcja Zastêpcy Komendanta Gminnego OSP?

Post autor: Tomasz Banach »

Niedawno Komendant Gminny OSP powoa mnie na stanowisko swojego zastêpcy. Nie doczyta³em siê w statucie OSP, by mo¿na by³o stworzyæ takie stanowisko. Je¿eli jest to mo¿liwe, to chcabym dowiedzieæ siê jakich dystynkcji miaby u¿ywaæ Zastêpca Komendanta Gminnego.
Pozdrawiam

Jacek K
Posty: 8
Rejestracja: sob 20 mar 2004, 20:31
Status: Offline

Post autor: Jacek K »

W statucie OSP napewno nic nie znajdziesz na temat funkcji Zastêpcy Komendanta OSP, gdy¿ on dotyczy konretnej OSP.
Wydaje mi siê, ¿e tak± funkcjê mo¿e okre¶liæ Zarz±d Gminny na podstawie ni¿ej cytowanego paragrafu
"§ 63

1. Zarz±d gminny, z zastrze¿eniem § 23 ust. 2 niniejszego statutu, okre¶la liczbê cz³onków prezydium oraz wybiera jego sk³ad, w tym prezesa, wiceprezesów, sekretarza, skarbnika i komendanta gminnego"

Nie s± do koñca okre¶lene funkcje w zarz±dzie gminnym, tylko te które musze byæ. Tak, ¿e wydaje mi siê ¿e w sk³adzie Zarzadu Gminnego mo¿e znale¼æ siê miejsce dla funkcji Zastêpcy Komendanta Gminnego, w my¶l zasady co nie jest zabronione jest dozwolone.
Jednak b³êdem jest, aby to sam Komendant Gminny powo³ywa³ kogo¶ na stnowisko swojego zastêpcy. Je¿eli ju¿, to musi to zrobiæ Zarz±g Gminny.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat