Ekwiwalent za akcję poza gminą

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
alafa.omega
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 23 lut 2016, 00:07
Status: Offline

Ekwiwalent za akcję poza gminą

Post autor: alafa.omega »

Panowie u nas na walnym został poruszony temat zmiany treści statutu o terenie działania OSP. Na ten moment mamy wpisane ze terenem naszych działań jest własna miejscowość oraz miejscowości położone w rejonie pomocy wzajemnej. Dodam ze nie jesteśmy w KSRG a nasza miejscowość leży na granicy dwóch gmin. Do tej pory nie było problemu jeżeli wyjechaliśmy poza obręb naszej gminy - koszty ponosiła nasza gmina. Teraz na walnym zostało zaznaczone aby coś z tym zrobić jednak nikt nic na ten temat nie wie. Głównie chyba chodzi o zwrot za paliwo itp. Jestem nowy więc jeszcze sporo się muszę uczyć dlatego jeżeli ktoś był by chętny pomóc proszę o odpowiedz. Chciał bym dowiedzieć się jak u was to jest zapisane i rozwiązane, co mam rozumieć przez zapis REJON POMOCY WZAJEMNEJ i wogóle co reguluje ( jaka ustawa ) takie wyjazdy poza gminę, kto za to płaci itp. Też np. ważne są wyjazdy na jubileusze poza gminę.
Będę wdzięczny za odpowiedz.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Ekwiwalent za akcję poza gminą

Post autor: kwas »

U mnie sprawa rozwiązana jest poprzez porozumienie. Wszystkie jednostki nie nalezące do KSRG z terenu całego powiatu podpisały wspólne porozumienie wraz z wszystkimi urzędami gmin oraz KP PSP, w którym zawarto, iż żadna ze stron nie będzie obciążać drugiej za wyjazdy tych jednostek po za własne gminy.

Topic author
alafa.omega
Posty: 3
Rejestracja: wt 23 lut 2016, 00:07
Status: Offline

Re: Ekwiwalent za akcję poza gminą

Post autor: alafa.omega »

Dziękuję za cenną odpowiedz. Będę naprawdę wdzięczny jeżeli ktoś jeszcze zabierze głos w tej sprawię i będzie miał jakieś informację.

pudzian7771
Posty: 287
Rejestracja: sob 03 kwie 2010, 17:35
OSP (gm., woj.): marynowy gm. nowy dwór gdański
Status: Offline

Re: Ekwiwalent za akcję poza gminą

Post autor: pudzian7771 »

U nas takie porozumienie podpisały gminy plus komenda PSP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat