Postanowienie z Sądu - odmowa wpisu do KRS

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Bonk
Posty: 145
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 11 lis 2009, 16:30
OSP (gm., woj.): Łódź - Sikawa (woj. łódzkie)
Kontakt:
Status: Offline

Postanowienie z Sądu - odmowa wpisu do KRS

Post autor: Bonk »

Witam serdecznie,

Otrzymałem postanowienie z sądu z wezwaniem do usunięcia przeszkody w dokonaniu wpisu poprzez:
- złożenie pisemnych oświadczeń wszystkich członków zarządu (których dotyczy wpis do KRS), z których będzie wynikało, że wyrażają zgodę na powołanie ich w skład zarządu stowarzyszenia ( art. 19 a ust. 5 ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym ).

Jak wygląda takie oświadczenie ? Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją ?

Pozdrawiam
Obrazek

Ochotnicza Straż Pożarna Łódź - Sikawa
https://www.facebook.com/Ochotnicza-Str ... 705960626/
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Postanowienie z Sądu - odmowa wpisu do KRS

Post autor: TadekB »

Być może właśnie dostaliśmy rykoszetem, bo ten przepis miał w założeniu dotyczyć spółek i nie składania wzorów podpisów przez ich reprezentantów.
Wzory można znaleźć w internecie, np. tu http://www.spolkaiprawo.pl/aktualnosci/ ... ny-wzor-2/
998 + 112 = 1110 !

mr.b
Posty: 11
Rejestracja: sob 08 lut 2014, 08:20
Status: Offline

Re: Postanowienie z Sądu - odmowa wpisu do KRS

Post autor: mr.b »

Przykładowo tak jak ja pisałem: Ja Jan Kowalski wyrażam zgodę na objęcie funkcji (tutaj funkcja) w zarządzie Ochotniczej Straży Pożarnej w ???.
Pod spodem czytelny podpis, u góry data, miejscowość i dolozylisny pieczątkę straży. Jeśli w zarządzie jest osoba niepełnoletnia to coś w tym stylu tylko, że : Ja Jan Kowalski wyrażam zgodę na objęcie przez moją córkę Anne Kowalską itd.

XCerber
Posty: 421
Rejestracja: czw 31 maja 2012, 12:04
OSP (gm., woj.): Pinczyn, Zblewo, Pomorskie
Status: Offline

Re: Postanowienie z Sądu - odmowa wpisu do KRS

Post autor: XCerber »

ja zrobilem tabelke zbiorcza kazdego w zarzadzie: imie i nazwisko, funkcja, podpis. Nagłowkiem "wyrazam zgodę na powołanie ich w skład zarządu OSP.

antoniska
Posty: 21
Rejestracja: wt 19 paź 2004, 18:30
Lokalizacja: Bogumiłowice
Status: Offline

Re: Postanowienie z Sądu - odmowa wpisu do KRS

Post autor: antoniska »

Wystarczyło zaznaczyć w protokole z zebrania sprawozdawczo-wyborczego, że każdy z wybranych oświadczył że wyraża zgodę na kandydowanie do Zarządu. Ja takie zdanie umieściłem w naszym protokole, ponieważ wyczytał, że tak należy zrobić czytają omówieni jednego z prawników. rejestracja przebiegła bez zwrotu o uzupełnienie dokumentów, a te OSP z naszej gminy, które nie umieściły tego zapisu dosyłały oświadczenia.

kronikarz
Posty: 244
Rejestracja: ndz 23 sie 2009, 12:08
Status: Offline

Re: Postanowienie z Sądu - odmowa wpisu do KRS

Post autor: kronikarz »

Wszystko zależy od interpretacji tej osoby która akurat przyjmuje dokumenty. W naszej gminie jednostki otrzymywały zwrot dokumentów mimo że miały w tych dokumentach wszystko łącznie z oświadczeniem że wyrażają zgodę na kandydowanie. Jednak wszyscy musieli dostarczyć oświadczenia że wyrażają zgodę na powołanie. Te sprawy powinny być unormowane przez Zarząd Główny Związku. Jak widać co sąd to inaczej interpretuje zapisy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat