Zmiany w KRS

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

mr6319
Posty: 16
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 30 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Mazowieckie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: mr6319 »

Witam. Pozwoliłem sobie odświerzyć a nie zakładać nowy wątek.
Czy do KRS musi byc podany statut OSP. Co w przypadku gdy do KRS nie został podany statut OSP - czy jest to zaniedbanie zarządu?
Pozdrawiam.

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: ospglinik »

mr6319 pisze:Witam. Pozwoliłem sobie odświerzyć a nie zakładać nowy wątek.
Czy do KRS musi byc podany statut OSP. Co w przypadku gdy do KRS nie został podany statut OSP - czy jest to zaniedbanie zarządu?
Pozdrawiam.
wcale niemacie podanego napewno musicie miec w krs bo inaczej by zarządu nie zarejestrowali

mr6319
Posty: 16
Rejestracja: czw 30 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Mazowieckie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: mr6319 »

Dlaczego pytam: Mam podejrzenia, że zarząd zmienił sobie w statucie kilka punktów bez wiedzy członków naszej OSP. Chcemy dotrzeć do wszystkich dokumentów by mieć pewność w jakim brzmieniu były składane. Na jutro mam mieć przygotowane w KRS dokumenty do wglądu. Ciekawy jestem co tam zobaczę.

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: ospglinik »

mr6319 pisze:Dlaczego pytam: Mam podejrzenia, że zarząd zmienił sobie w statucie kilka punktów bez wiedzy członków naszej OSP. Chcemy dotrzeć do wszystkich dokumentów by mieć pewność w jakim brzmieniu były składane. Na jutro mam mieć przygotowane w KRS dokumenty do wglądu. Ciekawy jestem co tam zobaczę.
takie coś poc prokuratora by się nadawało ,zarząd nie może zmieniac statutu bez wiedzy członków ,tylko na zebraniu ogólnym tz sprawozdawczym lub nadzwyczajnym

mr6319
Posty: 16
Rejestracja: czw 30 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Mazowieckie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: mr6319 »

Wcześniej była wzmianka o śmierci członka zarządu ale jakoś nie mogę załapać wyjaśnień.
Zmarł członek zarządu - na jego miejsce jest powołany inny członek OSP - jaki druk i jakie pola wypełniam?
Pozdrawiam.

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: slawek.998 »

Jeżeli chodzi o uzupełnienie składu zarządu to naprzykład u nas jest zapis w statucie że zarząd może sam uzupełnic skład zarządu do wielkości 2/3 składu ale na najbliższym walnym , walne musi to zatwierdzić. Niewiem czy wasz statut ma taki zapis.

mr6319
Posty: 16
Rejestracja: czw 30 mar 2006, 22:11
Lokalizacja: Mazowieckie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: mr6319 »

To wiemy. Ale chodzi o papiery do KRS.

balbina998
Posty: 1
Rejestracja: wt 29 maja 2012, 10:38
OSP (gm., woj.): Baranów , mazowieckie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: balbina998 »

Witam
W naszej jednostce zmarł prezes, zwołaliśmy posiedzenie zarządu podejmując uchwałę , w której wyznaczyliśmy naczelnika do pełnienia obowiązków prezesa do czasu najbliższego WZ t.j. (luty-marzec 2013) jednocześnie ustaliliśmy ,że dopiero na WZ zrobimy wybory uzupełniające do zarządu i wybierzemy nowego prezesa (tu nie skorzystaliśmy z możliwości dokoptowania 1/3 do zarzadu bez WZ gdyż chcemy żeby wszyscy członkowie zdecydowali kogo chcą mieć w zarządzie)
Teraz moje pytnie odnośnie zmian w KRS , czy muszę już teraz wyrejestrować zmarłego prezesa, czy mogę się wstrzymać i zrobić to za jednym zamachem po WZ jak już wybierzemy nowego prezesa i bedę go rejestrować?
Awatar użytkownika

katopo
Posty: 279
Rejestracja: pn 13 kwie 2009, 14:29
OSP (gm., woj.): Kopojno (gm. Zagórów, woj. Wielkopolskie)
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: katopo »

To ja mam pytanie czy jak ostatnia zmiana w KRS była w 2001 roku a od tamtej pory część zarządu się zmieniła.
Czy po takim czasie nie będzie jakiś konsekwencji?
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: damian_osp »

O każdej zmianie w zarządzie musicie poinformować KRS. Jeżeli ktoś zmienił funkcje, nazwisko, adres lub zmiana członków zarządu tip
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

adrianp26
Posty: 7
Rejestracja: wt 27 mar 2012, 11:29
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: adrianp26 »

Witam.
Nie chcę zakładać nowego wątku, więc piszę tutaj.
Sprawa wygląda następująco: W ostatni weekend wybraliśmy nowy (młody zarząd), ponieważ starsi druhowie będący nie kwapili się do pracy, więc nie robili problemu i także chcieli zmian.
Problem pojawia się dokumentacji. Ostatni raz KRS był aktualizowany w 2007 roku.
Dodatkowo w 2008 roku zmarł druh który był skarbnikiem straży. Poprzedni zarząd wybrał nowego skarbnika, ale nie zaktualizował papierów w sądzie. Do tej pory oficjalnie w KRS jest zmarły ten członek. Później wybory odbyły się chyba dwa razy, ale za każdym razem dokumenty nie były wysyłane do sądu i nie byl aktualizowany KRS.
Dlatego moje pytanie brzmi jak teraz uzupełnić te papiery do sądu? Jak się wpisuje, że np.Prezesem został Pan XX zastępując Pana YY. To wpisywać trzeba dokumentacji z ostatnich wyborów czy z tych ostatnich, które były oficjalnie wysłane do sądu?
Jako prezes nie chcę na samym początku popełnić błędu w dokumentacji,a gminie nie wiedzą jak mi pomóc.

Dlatego liczę na Waszą pomoc.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.

sslawek77
Posty: 446
Rejestracja: pn 17 maja 2010, 20:06
Lokalizacja: z OSP
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: sslawek77 »

wpisujesz w drukach tych co widnieją w KRS
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: damian_osp »

Teraz ja się coś zapytam.
Dokonaliśmy zmian w zarządzie. Osoby zostały te same tylko sekretarz został prezesem, a prezes poszedł na funkcje sekretarza. Taka zamiana.
Teraz robi się pytanie. Jakie pole zaznaczyć w druku KRS-ZK w części trzeciej? "Wykreślenie jednej i wpisania nowej osoby" czy tylko "Zmiana danych osobowych"?
A może jeszcze inaczej. Z góry dzięki za pomoc
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

baxter
Posty: 36
Rejestracja: ndz 19 sty 2014, 17:17
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: baxter »

Kiedy u nas zastępca naczelnika obejmował stanowisko naczelnika,bo poprzednik zrezygnował, w dokumentach KRS zaznaczyłem "Zmiana danych osobowych", a w rubryce "funkcja osoby w organie reprezentacji" wpisałem wiceprezes-naczelnik.
Nie było problemów przy składaniu wniosku.

"wykreślenie jednej i wpisanie nowej osoby " dotyczy tylko sytuacji gdy mamy nowego członka zarządu na miejsce kogoś kto rezygnuje z członkostwa w zarządzie.

kenek
Posty: 1
Rejestracja: śr 30 kwie 2014, 18:14
OSP (gm., woj.): OSP Lipnica Dolna, gm. Brzyska
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: kenek »

Mam pytanie, obecnie w protokołach z zebrań wyborczych jest stanowisko wiceprezes-naczelnik na to stanowisko wybraliśmy osobę, która jest naczelnikiem, a to wiceprezes to taki dodatek z racji tego że tak jest w protokole. Czy jak piszę dokumenty do zmiany w krs to wpisać go jako wiceprezesa, naczelnika czy może tam i tam? Bo w zarządzie zgłoszonym do krs nie ma funkcji wiceprezes naczelnik?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat