Zmiany w KRS

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: kwas »

Zmianę nazwiska jak najbardziej. Zmianę adresu zamieszkania już nie.

józek
Posty: 49
Rejestracja: ndz 11 sty 2009, 13:50
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: józek »

Dzięki za podpowiedź druhu kwas !!!! :-)

józek
Posty: 49
Rejestracja: ndz 11 sty 2009, 13:50
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: józek »

Jeżeli chodzi o zmiany to uzyskałem dla siebie informacje, natomiast jeżeli chodzi o opłaty za te zmiany, to znalazłem w ustawie o stowarzyszeniach takie coś: Prawo o stowarzyszeniach
<Art. 17. 1. Stowarzyszenie uzyskuje osobowość prawną i może rozpocząć działalność po wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego.
3. Postępowanie w sprawach o wpis lub zmianę wpisu stowarzyszenia oraz terenowej jednostki organizacyjnej do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego jest wolne od opłat sądowych.>
Co o tym sądzicie ?
Pozdrawiam!

olga2401
Posty: 11
Rejestracja: pt 10 lip 2015, 13:47
OSP (gm., woj.): Zagórzyce gm.Michałowice woj.Małopolskie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: olga2401 »

Już kilka razy składałam, różne wnioski do KRS w imieniu OSP i nigdy nie pobierano żadnej opłaty.
Awatar użytkownika

ospzamlynie
Posty: 54
Rejestracja: śr 18 lut 2015, 19:22
OSP (gm., woj.): wręczyca, śląskie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: ospzamlynie »

Potwierdzone! Dzisiaj dzwoniłem, zmieniło się w maju 2016 prawo o stowarzyszeniach i teraz OSP nie będące przedsiębiorcą jest zwolnione z opłat przy zmianach w KRS.

Freeze
Posty: 3
Rejestracja: wt 07 mar 2017, 15:12
OSP (gm., woj.): Mazowieckie. podlaskie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: Freeze »

Witam. Wybaczcie banalne pytania, ale jako, że jestem "świeżym" sekretarzem staram się wszystko wykonywać jak należy i potrzebuje porad. Na zebraniu sprawozdawczym został wybrany nowy naczelnik i sekretarz. Oprócz druków KRS-Z20 i KRS-ZK jakie jeszcze muszę złożyć (wysłać)? No i przede wszystkim mam to złożyć do najbliższego Sądu Rejonowego czy gdzieś indziej? Dziękuje z góry za pomoc. Pozdrawiam

janek65
Posty: 21
Rejestracja: pn 26 paź 2015, 10:27
OSP (gm., woj.): Krasna Góra g.Niemodlin w. opole
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: janek65 »

Należy wysłać listem poleconym do właściwego miejsca zamieszkania sądu zgody nowo wybranych.
np: Ja niżej podpisany wyrażam zgodę do pełnienia funkcji np; naczelnika w OSP nazwa właściwa.

Freeze
Posty: 3
Rejestracja: wt 07 mar 2017, 15:12
OSP (gm., woj.): Mazowieckie. podlaskie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: Freeze »

Czyli jeśli jestem z miejscowości w woj. podlaskim to wysyłam na: 15-950 Białystok ul. Mickiewicza 103 Sąd Rejonowy
XII Wydział Gospodarczy KRS? Jeśli dany członek tj. nowy naczelnik i sekretarz zostali wybrani w głosowaniu to muszę wysyłać jeszcze jakieś protokoły z tego głosowania typu: protokół z walnego zebrania czy uchwałę o zmianie zarządu i powołaniu nowego? Czy wystarczą te dwa druki o których wspomniałem i zgoda nowowybranych?

janek65
Posty: 21
Rejestracja: pn 26 paź 2015, 10:27
OSP (gm., woj.): Krasna Góra g.Niemodlin w. opole
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: janek65 »

Zadzwoń do Sądu to nic nie kosztuje a dowiesz się jakie dokumenty są potrzebne, a naprawdę urzędnicy sądu są bardzo życzliwi.

Freeze
Posty: 3
Rejestracja: wt 07 mar 2017, 15:12
OSP (gm., woj.): Mazowieckie. podlaskie
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: Freeze »

Zadzwoniłem. Powiedziano mi, że trzeba protokół z walnego zebrania, listę obecności i uchwałę o wyborze nowych osób.

janek65
Posty: 21
Rejestracja: pn 26 paź 2015, 10:27
OSP (gm., woj.): Krasna Góra g.Niemodlin w. opole
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: janek65 »

Dodaj jeszcze zgody nowo wybranych.Jeden urzędnik chce drugi nie chce takich zgód.W razie jakiś nie jasności przyślą pismo o poprawienie tych błędów i będziesz miał na to 7 dni. Powodzenia.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat