Zmiany w KRS

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
bartek_1
Posty: 3
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 24 paź 2007, 22:23
Status: Offline

Zmiany w KRS

Post autor: bartek_1 »

Witam. Mam pytanie. Jakie dokumenty powinienem wysłać do KRS po zmianie zarządu OSP??? Czy jest jakiś termin liczony od daty walnego zebrania sprawozdawczo - wyborczego do którego można składać te dokumenty??? Czy termin ma związek z opłatami??? I czy mógłby mi ktoś przesłać wzór tych dokumentów?

maxikasek
Posty: 48
Rejestracja: pt 13 lip 2007, 00:21
Status: Offline

Post autor: maxikasek »

Z tego co pamiętam:
pismo przewodnie,
KRS-ZK- dla każdego członka zarządu i komisji rewizyjnej,
KRS-Z20- druk wniosku o zmiany,
Protokół i UChwały z Walnego o wyborze nowych władz, lista obecności z Walnego.
DO tego składaliśmy oswiadczenia o niekaralności,a członkowie KR dodatkowo o braku powinowactwa z członkami zarządu, że nie są członkami zarządu, ani nie pozostają z nimi w stosunku pracy.
Ale my zmienialiśmy od razu statut do OPP i nie wiem czy te oświadczenia są potrzebne normalnie.

Druki KRS masz na ich stronie.

Topic author
bartek_1
Posty: 3
Rejestracja: śr 24 paź 2007, 22:23
Status: Offline

Post autor: bartek_1 »

Serdecznie Dziękuję !!! ale chciałbym się jeszcze dowiedzieć które rubryki
w KRS-ZK i KRS-Z20 wypełnić a które zkreślić (przykładowo dobrze wypełniony wzór tych KRS-sów., żeby niepotrzebnie nie powracały), czy i
ile płaciliście, czy można to zrobić 2 lata po zebraniu,jakie dodatkowe dokumenty do OPP,wzór wypełnienia KRS przy zmianie siedziby.
Jeszcze raz z góry serdecznie dziękuję i proszę o pomoc bo jestem zielony w tym temacie !!!
Awatar użytkownika

kwas
Posty: 380
Rejestracja: wt 13 cze 2006, 19:52
Lokalizacja: dolnośląskie
Status: Offline

Post autor: kwas »

W KRS-Z20 wypełniasz część A1, B1, B2. Częśc C wypełniasz wtedy kiedy nastąpiły jakieś zmiany - C1 jeśli nastąpila zmiana nazwy, C2 jeśli prowadzicie działalność z innym podmiotem jako spółka cywilna (a pewnie nie prowadzicie spółki cywilnej), C3 jeśli nastąpiłą zmiana adresu, C4 jeśli walne zebranie wprowadziło zmiany w statucie, C5 i C6 zakreślasz bez zmian, C7 wpisujesz jeśli rozszerzyliście cel działania podmiotu czyli stowarzyszenia. Załączniki chyba są oczywiste. Zwróć uwagę szczególnie na punkt C7. Bardzo wiele jednostek ma wpisane w statucie tylko gaszenie pożarów. Wieki temu taki stworzyli statut i tak mają. Należałoby dokonac zmiany w statucie i wtedy wypełnić C4 i C7.
KRS-ZK wypełniasz osobno dla zarzadu a osobno dla komisji rewizyjnej.
Jeśli ktos wypadł z pełnienia funkcji to w III.1 zakreślasz kwadrat 3 i poniżej wpisujesz dane tej osoby. Jeśli ktoś wypadł z pełnionej funkcji a ktoś inny go zastąpił to w III.1 wypełniasz kwadrat 1 i wpisujesz dane soby która odeszła i niżej dane osoby i funkcję która jest nowa. Jeśli zmieniły się dane osoby lub pełniona funkcja to w III.1 wypełniasz kwadrat 2 i poniżej wpisujesz nowe dane. Jeśli ktoś nowy wdrapał sie na stołek i otrzymał funkcje, ale bez zamiany sie stołkiem z kimś innym, to w III.1 zakreślasz kwadrat 4, a poniżej wpisujesz dane tej osoby.
Jako załączniki musisz dołaczyć protokół z walnego zebrania, uchwałę w sprawie wyboru nowych osób, czy też nowego zarzadu, liste obecnosci członków z prawem głosu (czyli dorośli i MDP o ile mogą głosować). Jeśli dokonujesz zmian w statucie to równiez statut w wersji po zmianach i z wyszczególnieniem samych zmian.
Czy można to zrobic po 2 latach? Nam odpisał sąd że mamy paiętać nastepnym razem o terminach.
I jeszcze jedno. Jeśli prowadzicie działalnosć gospodarczą jako OSP to wpis kosztuje o ile dobrze pamietam 600 zł. Jeśli nie prowadzicie to zmiany są nieodpłatne.
I to wszystko co napisałem jest opisane w formularzaOwocnego wypełniania

Topic author
bartek_1
Posty: 3
Rejestracja: śr 24 paź 2007, 22:23
Status: Offline

Post autor: bartek_1 »

Serdeczne Dzięki !!!

michal
Posty: 19
Rejestracja: śr 07 lip 2004, 22:06
Status: Offline

Post autor: michal »

a czy skład komisji rewizyjnej też należy zgłosić jeśli tak to jaki druk
Micha³ Wolak

michal
Posty: 19
Rejestracja: śr 07 lip 2004, 22:06
Status: Offline

Post autor: michal »

można wysłać pocztą wniosek do sądu
Micha³ Wolak

naczelnik11
Posty: 1
Rejestracja: czw 29 sty 2009, 12:13
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: naczelnik11 »

Witam
a możecie powiedzieć co wpisujecie jako OSP w załącznik KRS-W-OPP w rubryce kod PKD i jaki do tego opis przedmiotu działalności.

dawid_a
Posty: 162
Rejestracja: ndz 26 sie 2007, 23:00
Lokalizacja: płn PL
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: dawid_a »

naczelnik11 pisze:Witam
a możecie powiedzieć co wpisujecie jako OSP w załącznik KRS-W-OPP w rubryce kod PKD i jaki do tego opis przedmiotu działalności.
a które PKD?
2004 czy 2007?
bo chyba idzie o to z urzędu statystycznego -> REGON
Awatar użytkownika

maro_71
Posty: 40
Rejestracja: sob 21 lut 2009, 16:53
OSP (gm., woj.): gm. Golina woj.wielkopolskie
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: maro_71 »

Gotowy wypelniony druk KRS macie tutaj http://www.mysliborz.osp.org.pl/link.html
Pozdrawiam:
Komendant Gminny ZOSP RP

karczes60
Posty: 9
Rejestracja: pt 25 mar 2011, 21:31
OSP (gm., woj.): Mrzeżyno (Trzebiatów)
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: karczes60 »

Wszystko jest jasne, ale odświeżam wpis, pomieważ nie wiem, czy po sprawozdawczo - wyborczym i zmianie Zarządu druk krs-zk wypełniam dla wszystkich osób czy tylko tych, które weszły do Zarządu i KR. :roll:
Awatar użytkownika

Artur
Posty: 702
Rejestracja: sob 11 lis 2006, 07:00
OSP (gm., woj.): Stary Brus, lubelskie
Lokalizacja: Stary Brus
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: Artur »

Druki pisze się tylko dla tych członków zarządu których dotyczy zmiana tak samo jeśli nastąpiły zmiany w komisji rewizyjnej oczywiście w druku dotyczącym komisji zaznaczasz kwadrat organ nadzoru.
Komendant Gminny, Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam na: http://www.stary-brus.osp.org.pl/ i http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

karczes60
Posty: 9
Rejestracja: pt 25 mar 2011, 21:31
OSP (gm., woj.): Mrzeżyno (Trzebiatów)
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: karczes60 »

Artur dzięki serdeczne.

karczes60
Posty: 9
Rejestracja: pt 25 mar 2011, 21:31
OSP (gm., woj.): Mrzeżyno (Trzebiatów)
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: karczes60 »

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące Komisji Rewizyjnej. :roll: W Statucie mamy zapis "Członkowie Komisji Rewizyjnej nie mogą: ppkt 2)Być skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwo z winy umyślnej," Moje pytanie. Czy osoba, która była karana dwukrotnie pozbawieniem prawa jazdy może być członkiem Komisji Rewizyjnej :?: Proszę o rozstrzygnięcie różnicy zdań. Różnica zdań dotyczy tego, że nie może być jeśli jest skazany, a nie jeśli był. Proszę o wyjaśnienie. :wink:

piskorzm
Posty: 9
Rejestracja: czw 03 lut 2011, 21:33
Status: Offline

Re: Zmiany w KRS

Post autor: piskorzm »

U mnie w osp członek komisji rewizyjnej jest po rodzinie z członkiem zarządu. To zarząd mojej kochanej osp po prostu nie złożył takiego oświadczenia. I niby wszystko jest oki... Da się w jakiś sposób zwrócić uwagę KRS-owi ze doszło do błędu bądź oszustwa?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat