URZĄD SKARBOWY

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Daniel
Posty: 7
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 14 wrz 2003, 17:49
Status: Offline

Post autor: Daniel »

f1elek pytanie trzeba sformułować inaczej bo regon i nip można sobie dla jednostki wyrobić.Co z jednostkami które wyrobią sobie nip i złożą CIT?Czy urzędy skarbowe uwzględnią uproszczone dokumenty finansowe za rok 2004?Może poczekamy jeszcze do przyszłego roku z wyrobieniem nip-u i złożeniem deklaracji cit.straszak, masz urząd skarbowy w małym palcu.Poradź coś. :?
daniel

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Post autor: Straszak »

Witam.

Takie OSP po prostu nie istnieją, dlaczego?
OSP jest stowarzyszeniem, a każde stowarzyszenie musi być zarejestrowane w Sądzie rejestrowym. Zarówno stowarzyszenie zwykłe jak i stowarzyszenie z osobowością prawną.

Podstawą prawna jest USTAWA z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach Dz.U.2001.79.855
http://bap-psp.lex.pl/cgi-bin/demo.cgi? ... -1&jedn=-1

Aby założyć stowarzyszenie posiadające osobowość prawną, osoby w liczbie co najmniej piętnastu, uchwalają statut stowarzyszenia i wybierają komitet założycielski. Trzeba je zarejestrować w KRS, a tam niestety jest potrzebny NIP, REGON, tytuł prawny do strażnicy, wzory podpisów członków Zarządu osoby założyciele i inne papiery. Z chwila wpisania do KRS stowarzyszenie uzyskuje osobowość prawną.

Więcej prostych informacji znajdziesz pod tym adresem:
http://www.umwo.opole.pl/php/strona.php ... &id_dzi=21

Stowarzyszenie zwykłe może powołać co najmniej 3 osoby, musi być zarejestrowane w organie nadzorującym, najczęściej w starostwie.

Ograniczenia wynikające z założenia stowarzyszenia zwykłego określa Ustawa:
Art. 42. 1. Stowarzyszenie zwykłe nie może:
1) powoływać terenowych jednostek organizacyjnych,
2) łączyć się w związki stowarzyszeń,
3) zrzeszać osób prawnych,
4) prowadzić działalności gospodarczej,
5) przyjmować darowizn, spadków i zapisów oraz otrzymywać dotacji, a także korzystać z ofiarności publicznej.
2. Stowarzyszenie zwykłe uzyskuje środki na swoją działalność ze składek członkowskich.
I na podstawie tego artykułu nie widzę żadnej możliwości utrzymania OSP, chyba , ze wasze składki członkowskie sa astronomiczne.

Jeżeli tak nie jest to powtórzę , Was nie ma.

Sorry.

Jest już późno i musze kończyć, odnośnie Urzędu Skarbowego jak cos znajdę to napiszę jutro.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony śr 16 lut 2005, 23:20 przez Straszak, łącznie zmieniany 1 raz.

Daniel
Posty: 7
Rejestracja: ndz 14 wrz 2003, 17:49
Status: Offline

Post autor: Daniel »

Straszak takie jednostki są na pewno.Dlatego zadałem te pytania.Wiem że wszystkie te rzeczy straże mają mieć.Przynajmniej w moim wypadku nikt tego nie kontroluje.Po utworzeniu KRS automatycznie z urzędu wszystkie straże zostały tam zarejstrowane.Dane które wtedy rejstrował KRS były niepełne.W czasie trwania tej kadencji zarządu rejstrowałem dwa lata temu zmianę skladu i nie potrzebowałem do tego numeru NIP.Jak rejstrowałem cały zarząd nie mieliśmy wtedy nawet Regonu i też nas zarejstrowali.Znam jednostki które nie rejstrowały jeszcze zarządu który już konczy powoli kadencję.
daniel

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Post autor: Straszak »

Witam.

Troche zmodyfikowałem mój poprzedni post, zanim odpowiedziałeś.

Zobacz jeszcze raz.

Nie wiem z jakiego rejonu Polski pochodzisz, ale na Pomorzu przy przekazywaniu wszystkich dokumentów, musiałem uzupełnić wszystkie dane, inaczej straszyli, że stowarzyszenie pozostanie niezarejestrowane. jeździłem i składałem dokument ze trzy razy.

Pozdrawiam

boncki
Posty: 10
Rejestracja: pn 01 gru 2003, 01:10
Lokalizacja: Kamieniec Z±bkowicki
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: boncki »

witam
ja bylem w skarbowym 17.02.2005 i sie dowiedzialem ze o¶wiadczenie o przekazywaniu ca³ego dochodu na dzia³alno¶æ statutow± sk³adamy co roku do 20 lutego ( i to zrobilem ) a CIT -8 do 31 marca
pozdrawiam / urban

f1elek
Posty: 31
Rejestracja: ndz 30 sty 2005, 16:43
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: f1elek »

ja pochodze z podkarpackiego jestem dostc młodym naczelnikiem bo mam 21 lat powiem wam ze u nas co do tych citów i deklaracjach prawie mało wiadomo osobiscie lubie się zajmowac takimi sprawami no i troszke musze musze wam sie przyznac ze o tych sprawach dowiedziałem sie dopiero od was
ale sie pytam gdzie jest zwiazek dlaczego oni o tym nic nie mówia

tesia
Posty: 42
Rejestracja: wt 03 cze 2003, 20:26
Status: Offline

Post autor: tesia »

:wink:
Ostatnio zmieniony czw 24 lut 2005, 16:10 przez tesia, łącznie zmieniany 1 raz.

tesia
Posty: 42
Rejestracja: wt 03 cze 2003, 20:26
Status: Offline

Post autor: tesia »

Druhowie powinno nam zale¿eæ na tym by mieæ porz±dek w dokumentacji finansowej i nie tylko.
Zawsze podkre¶lam ¿e Zwi±zek to my, wiêc pomó¿ sobie nawzajem, zamias narzekaæ.
Poza tym niejeden artyku³ na ten temat ukaza³ siê ju¿ w STRA¯AKU :!:

szubert
Posty: 3
Rejestracja: pt 23 paź 2015, 12:36
Status: Offline

Re: URZĄD SKARBOWY

Post autor: szubert »

Bardzo dziękuję za wszystkie cenne wskazówki. Mam nadzieję że będę mógł się kiedyś odwdzięczyć.

Marta35
Posty: 11
Rejestracja: śr 02 gru 2015, 14:57
OSP (gm., woj.): jarocin, wielkopolskie
Lokalizacja: Jarocin
Kontakt:
Status: Offline

Re: URZĄD SKARBOWY

Post autor: Marta35 »

witam,

a jak rozliczyć honorowe dawstwo krwi, mąż zwykle oddaje razem ze strażakami bo oni to organizują, czy muszę mieć zaświadczenie jakieś?

akbeg1899
Posty: 168
Rejestracja: pn 27 sty 2014, 09:43
Status: Offline

Re: URZĄD SKARBOWY

Post autor: akbeg1899 »

Ze stacji krwiodawstwa w nowym roku należy pobrać zaświadczenie o ilości oddanej krwi w danym roku.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat