Konsekwencje...

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
el komendante
Posty: 38
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: OSP
Status: Offline

Konsekwencje...

Post autor: el komendante »

Gdzie mogę znaleźć przepisy regulujące sposób użycia syreny alarmowej oraz wykaz? osób uprawnionych do jej załączenia ? Chodzi mi o to ze zdarzyło sie już kiedyś że osoba która nie jest członkiem OSP włączyła samowolnie syrenę co spowodowało niemałe zamieszanie ( wiadomo o co chodzi było po 22-ej ) Czy istnieją przepisy regulujące odpowiedzialność karną takich osób ( odnosi się to również do osób niepełnoletnich )

maxikasek
Posty: 48
Rejestracja: pt 13 lip 2007, 00:21
Status: Offline

Post autor: maxikasek »

Zależy w jakim konktekście? Jeśli chciała zgłosić pożar czy wypadek- to miała prawo. I 22-ga tu nie ma nic do rzeczy. Jeśli zrobiła to tak dla jaj- zgłosić na policję.

Topic author
el komendante
Posty: 38
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: OSP
Status: Offline

Post autor: el komendante »

Chodzi o to ze był to właśnie szczeniacki wygłup . A z ta 22-a chodzi o to ze miałem w niedawnym czasie przypadek podpalenia , gdzie sprawca jest nieznany i po prostu ludzie są mocniej wyczuleni na sygnał alarmowy :!: Jednak moje pytanie tyczy sie sankcji prawnych które regulują sposób i odpowiedzialność za nieusprawiedliwione użycie syreny alarmowej przez osoby postronne.

emils
Posty: 9
Rejestracja: ndz 10 gru 2006, 21:15
Status: Offline

Post autor: emils »

Wg. mnie nieuzasadnione włączenie syreny to ta sama sytuacja co zgłoszenie na 998 fałszywki. Czyli, skoro sprawca jest znany to naczelnik, czy prezes powinien zgłosić sprawę na policje.

Koledzy z sąsiedniej OSP, też kiedyś mieli podobny przypadek, tylko, że po pierwszym razie zdarzały się następne i to w środku nocy.
Ktoś wkładał zapałkę w przycisk, a syrena sobie wyła i wyła w najlepsze.
W końcu zlikwidowali ten włącznik.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat