Strona 1 z 1

kompetencje walnego zebrania

: czw 29 gru 2016, 19:29
autor: lukaszdziosa
Witam, mam pytanie dotyczace członków wspierających a mianowicie czy na walnym zebraniu można dokonac podziału na czynnych i wspierających i czy walne zebranie ma takie kompetecje????

Re: kompetencje walnego zebrania

: czw 29 gru 2016, 19:59
autor: Feniks
Co znaczy dokonać podziału? Przecież każdy członek ma w każdej chwili jakiś status - członek MDP, honorowy, czynny lub wspierający. Członkowie OSP są cały czas podzieleni. Chodzi Ci o zmianę statusu - np. z czynnego na wspierającego - bez jego zgody lub nawet wbrew jego woli?

Re: kompetencje walnego zebrania

: pt 30 gru 2016, 20:46
autor: RatownikKPP
Witam Łukasz
Trochę niejasno piszesz. Jaki podzial, po co ten podzial, ma on czemuś slużyć.
Może napisz jaśniej, a poza tym STATUT OSP. Tam powinno być wszystko.

Re: kompetencje walnego zebrania

: ndz 01 sty 2017, 16:52
autor: lukaszdziosa
Na zebranie walne chodzi mało osób przeważnie ci co wyjeżdżają do akcji wiec zeby mozna było podejmowac decyzje przenieslismy niektórych członków do wspierajacych a tych co jeżdżą do akcji i udzielają się zostawiliśmy w czynnych i nie jestem pewien czy walne zebranie mogło tego dokonac...

Re: kompetencje walnego zebrania

: ndz 01 sty 2017, 21:42
autor: RatownikKPP
Ale mylisz pojęcia. Członek czynny to nie to samo co ten ktory jeździ do akcji. Do akcji jeździ członek JOT. A pozostałe sprawy...czlonek czynny, honorowy czy wspierający to odrebna kwestia. Pozatym jezeli nie ma qworum na zebraniu decyzje wiążące podejmujesz bez wzgledu na ilość osob na zebraniu (tzw. drugi termin) chyba że wasz statut stanowi inaczej.

Re: kompetencje walnego zebrania

: śr 17 maja 2017, 23:18
autor: kamaa87
Wydaje mi się że podział na czynnych i wspierających jest możliwy. Bynajmniej słyszałam o takich sytuacjach na zebraniach.

Re: kompetencje walnego zebrania

: pn 26 cze 2017, 09:20
autor: ANDY
U mnie w osp popełniono ten błąd kilkanaście lat temu. Członków, którzy się nie udzielali wpisano na listę wspierających (żeby ich nie wyrzucać z osp). Niestety nic to nie dało, gdyż w żaden sposób to ich nie uaktywniło a tylko pogłêbił fikcję ich członkowstwo. Członek wspierający to taki, który łoży na osp (kasę lub rzeczowo). Jeśli więc członkowie nie chcą uczestniczyć w działalności to raczej też nie będą pomagać finansowo. Zakłóca to też status tych, którzy rzeczywiście chcieli by wesprzeć STRAŻ, gdyż znajdą się na tej samej liście wraz z tymi "nieczynnymi". Moja rada - lista członków czynnych to Ci, którzy zapłacą składkę. Tylko w ten sposób możesz wiedzieć czy chcą działać w osp czy można ich z czystym sumieniem usunąć.

Re: kompetencje walnego zebrania

: pn 26 cze 2017, 10:53
autor: ANDY
Nieporozumienia są dla niektórych osób spowodowane są niejasnym nazewnictwem. Członek czynny to nie ten który bierze udział w akcjach tylko ten który uczestniczy w działalności osp. Tak naprawdę to członek zwyczajny.