KRS

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
smooke001
Posty: 11
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 18 lut 2016, 23:49
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie Kielce
Status: Offline

KRS

Post autor: smooke001 »

Witam :)

KRS to temat wałkowany setki razy ale wolę dopytać znawców w temacie żeby uniknąć zbędnych poprawek, tym bardziej że prosząc o pomoc kogoś w gminie usłyszałem "musisz se Pan radzić sam" :evil:

W mojej OSP zmienił się zarząd jak również komisja rewizyjna w związku z czym chcemy uaktualnić te zmiany w KRS. Wypełniłem druk Z20 oraz dla każdego zmieniającego się członka załącznik ZK. I teraz moje pytanie:
1. Jakie jeszcze dokumenty muszę załączyć? Czy coś jeszcze oprócz uchwały nr2 i protokołu z walnego zebrania?
Słyszałem ze muszę załączyć również pisemne oświadczenie każdego członka ze zgadza się pełnić powierzoną mu funkcję...
2. Czy skompletowane dokumenty mogę wysłać pocztą czy konieczna będzie wycieczka do sądu?

Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam :)

mateo691
Posty: 116
Rejestracja: wt 17 lut 2015, 17:16
OSP (gm., woj.): powiat:......, woj. Lubuskie
Status: Offline

Re: KRS

Post autor: mateo691 »

smooke001 pisze:Witam :)

KRS to temat wałkowany setki razy ale wolę dopytać znawców w temacie żeby uniknąć zbędnych poprawek, tym bardziej że prosząc o pomoc kogoś w gminie usłyszałem "musisz se Pan radzić sam" :evil:

W mojej OSP zmienił się zarząd jak również komisja rewizyjna w związku z czym chcemy uaktualnić te zmiany w KRS. Wypełniłem druk Z20 oraz dla każdego zmieniającego się członka załącznik ZK. I teraz moje pytanie:
1. Jakie jeszcze dokumenty muszę załączyć? Czy coś jeszcze oprócz uchwały nr2 i protokołu z walnego zebrania?
Słyszałem ze muszę załączyć również pisemne oświadczenie każdego członka ze zgadza się pełnić powierzoną mu funkcję...
2. Czy skompletowane dokumenty mogę wysłać pocztą czy konieczna będzie wycieczka do sądu?

Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Mogę tyko odpowiedzieć na pytanie 2: możesz wysłać pocztą, ale listem poleconym- potwierdzenie zachowaj! Rok temu wysłaliśmy przez pośpiech zwykłym listem i co się okazało: czekaliśmy miesiąc aż w końcu: urzędniczka w sądzie powiedziała nam prosto w oczy, że oni nie mają żadnych naszych dokumentów.

Topic author
smooke001
Posty: 11
Rejestracja: czw 18 lut 2016, 23:49
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie Kielce
Status: Offline

Re: KRS

Post autor: smooke001 »

Dzięki mateo691wyśle poleconym :)

Czekam na sugestie co do pierwszego pytania. Chciałem jak najszybciej wysłać te papiery
Awatar użytkownika

kamil237
Posty: 472
Rejestracja: pn 06 lip 2009, 21:30
Status: Offline

Re: KRS

Post autor: kamil237 »

U mnie potrzebna były zgody na pełnienie funkcji.
Potrzebna była też oryginalna lista obecności.
Syrena wyje a ja jeszcze tutaj?!

ospczaszyn
Posty: 6
Rejestracja: czw 19 sty 2017, 09:15
OSP (gm., woj.): CZASZYN gm. Zagórz, woj. podkarpackie
Status: Offline

Re: KRS

Post autor: ospczaszyn »

Przerabiałem to kilkakrotnie więc mogę pomóc w odpowiedzi na 1 pytanie. Wszystkie dokumenty jakie musisz wysłać to:
1. KRS-Z20
2. KRS-ZK - dla nowych członków, oraz dla tych, którzy przestali być członkami zarządu i komisji - na jednym druku można wykreślić kogoś i dopisać inną osobę
3. Protokół z walnego zebrania w 2 egzemplarzach
4. Lista obecności x2 (mogą być kopie z pieczątkami OSP i Prezesa, przynajmniej w Rzeszowie mogły być)
5. Uchwała o wyborze x2
6. Pismo z prośbą o zwolnienie z kosztów
Żadne dodatkowe oświadczenia nie sa potrzebne, wszystkie dokumenty muszą być prawidłowo podpisane, protokół i uchwałę podpisuje przewodniczący zebrania i protokolant, a pozostałe dokumenty prezes OSP i skarbnik. Pismo o zwolnienie z kosztów też podpisuje prezes i skarbnik

Topic author
smooke001
Posty: 11
Rejestracja: czw 18 lut 2016, 23:49
OSP (gm., woj.): Świętokrzyskie Kielce
Status: Offline

Re: KRS

Post autor: smooke001 »

Dzięki wielkie :)
Jeszcze mam jeden problem. Zdecydowaliśmy się rowniez wnieść małe poprawki do statutu. Gdzie i w jaki sposób wnosi sie te poprawki? Bo w krsz20 wpisuje się chyba tylko ogólnie ze zmiany dokonano np w paragrafie 10 dodano punkt 6 i tyle a gdzie wpisuje się szczegółowo ten punkt?

janek65
Posty: 21
Rejestracja: pn 26 paź 2015, 10:27
OSP (gm., woj.): Krasna Góra g.Niemodlin w. opole
Status: Offline

Re: KRS

Post autor: janek65 »

Wyrażenie zgody przez wszystkich w zarządzie oraz komisji rewizyjnej i podpisane oraz wysłać poleconym.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat