Loteria fantowa i dyskoteka/impreza

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
piotrek8120
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 03 lip 2017, 14:43
OSP (gm., woj.): Mokrsko,Łódźkie
Status: Offline

Loteria fantowa i dyskoteka/impreza

Post autor: piotrek8120 »

Cześć
Mam pytanie. Chcemy zorganizowac w remizie loterie fantowa i jakas impreze wieczorem.
Mamy kilka pytan bo ostatnio coraz czesciej sie slyszy ze zeby to zrobic trzeba spelnic duzo warunkow zeby wszystko bylo zgodnie z prawem. Po pierwsze
1.czy potrzebujemy zgody/pozwolenia na zorganizowanie fantowki -kto ja wydaje, ile to kosztuje itd
2. czy musimy zorganizowac ochrone na taka impreze (liczymy ze przyjdzie okolo 500 osob w ciagu dnia) co jesli przyjdzie wiecej osob?
3.jak sprawa z muzyka co trzeba opłacić i czy wogole trzeba?
4. Jak sprawa z bufetem... Czy jesli zaprzyjazniony sklepikarz wstawi alkohol i nabije towszystko na swoja kase fiskalna to czy tak moze byc? Czy musimy wykupic jednodniowe pozwolenie na sprzedaż wyrobów alkoholowych
5.Jesli ktos da gołębia kaczke kure itd(rejon wiejski) to czy mozemy przyjąć zywe zwierze?

Tomek1905
Posty: 5
Rejestracja: pt 15 sie 2014, 11:01
OSP (gm., woj.): Konary, Kłomnice, Śląskie
Status: Offline

Re: Loteria fantowa i dyskoteka/impreza

Post autor: Tomek1905 »

Z tego co mogę Ci ja odpowiedzieć to:
2. Nie musisz. Wpisujesz szacunkową liczbę osób. Załóż, że 300 i będzie bez problemu. Nikt nie przyjedzie Ci ich liczyć a przecież Ty nie jesteś w stanie wszystkich liczyć lub wiedzieć ile ludzi z wioski przyjdzie.
3. Musisz opłacić ZAiKS, tego lepiej nie pominąć.
4. Z tego co się orientuje to istnieje możliwość taka, że ktoś z branży podpisze Ci papierki do alkoholu, jako na siebie ale dokładnie nie wiem jak to wygląda.
5. Tak możesz przyjąć na loterię, ale wystarczy, że na kartce z pieczątką OSP będzie napisane jaka nagroda i do odbioru u gospodarza który ją podarowywuje.

Nacz. Długie
Posty: 10
Rejestracja: ndz 04 cze 2017, 10:02
OSP (gm., woj.): Długie (zach-pom)
Status: Offline

Re: Loteria fantowa i dyskoteka/impreza

Post autor: Nacz. Długie »

4. My potrzebowaliśmy zgody na jednorazową sprzedaż alkoholu, po którą zglosilismy się do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (trzeba bylo zapłacić ok. 45 zl). Niestety nie wiem jak wygląda sprawa z podatkiem od sprzedaży alkoholu... ale to już pytanie do Urzędu Skarbowego.
P.S. Pamietam też, że nie mogliśmy z pieniędzy gminy (a zakladam, że gmina w Waszym przypadku też się dołoży), kupić półproduktów, tzn. mięsa itd, bo Sanepid się czepia... (najlepiej mieć fakturę od firmy cateringowej).
Życzę udanej imprezy :)

Ambitny
Posty: 304
Rejestracja: czw 25 sie 2016, 14:38
Status: Offline

Re: Loteria fantowa i dyskoteka/impreza

Post autor: Ambitny »

A może zlecić przyszykowanie takiej imprezy fachowej firmie, która się tym zajmuje? Zerknij sobie tutaj,- wprawdzie nie znam tej firmy, ale podejrzewam, że mogą pomóc Ci w tego typu temacie.

aspirancik
Posty: 67
Rejestracja: czw 26 cze 2008, 07:51
Status: Offline

Re: Loteria fantowa i dyskoteka/impreza

Post autor: aspirancik »

Co do loterii fantowej to trzeba ją zgłosić do najbliższego urzędu celnego. Jest tego dużo papierologii, no musisz zgłoszenie wysłać najpóźniej na 30 dni przed planowaną datą loterii. Całość mogę wytłumaczyć mailowo razem z wzorami pism. Pozdrawiam
Mój mail: osp.boguszowice@gmail.com
Awatar użytkownika

mario-1306
Posty: 101
Rejestracja: wt 26 sty 2010, 19:37
OSP (gm., woj.): Złożeniec gmina Pilica
Status: Offline

Re: Loteria fantowa i dyskoteka/impreza

Post autor: mario-1306 »

Jeżeli chodzi o alkohol to podpisujesz umowę użyczenia miejsca w remizie z osobą która będzie go sprzedawała i ta osoba musi w gminie wykupić jednorazowe zezwolenie na sprzedaż alkoholu z adresem waszej remizy
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat