Rejestracja stowarzyszenia

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
bifek
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 25 paź 2004, 13:20
Status: Offline

Rejestracja stowarzyszenia

Post autor: bifek »

Jakie dokumenty (wszystkie) s± potrzebne do zarejestrowania OP ZOSP RP w s±dzie ( uzyskanie osobowo¶ci prawnej i wpis do Krajowego Rejestru S±dowego) ??

Straszak
Posty: 110
Rejestracja: wt 23 mar 2004, 16:50
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Status: Offline

Re: Rejestracja stowarzyszenia

Post autor: Straszak »

Witam.

1. Wniosek o rejestrację podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) - (KRS - W20)
2. Założyciele lub fundatorzy - załącznik do wniosku o rejestrację podmiotu w rejestrze stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji i publicznych zakładów opieki społecznej - (KRS-WF)
3.Organy podmiotu /wspólnicy uprawnieni do reprezentowania spółki - załącznik do wniosku o rejestrację lub zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiebiorców lub rejestrze innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji i publicznych zakładów opieki społecznej - (KRS-WK).
Musicie też uwzględnić w tym wniosku dane członków Komisji Rewizyjnej, jako organu nadzoru.
4.Statut stowarzyszenia
5.Zaświadczenie o tytule prawnym do posiadania obiektu straznicy (np. własność, użyczenie, itp...)
6.Potwierdzone notarialnie lub przez Sąd wzory podpisów członków Zarządu OSP.
7. Zaświadczenie Głównego Urzedu Statystycznego o nadanym numerze REGON.

Dodatkowo jeżeli prowadzicie lub zamierzacie prowadzić działalność gospodarczą:

1.Wniosek o rejestrację podmiotu w rejestrze przedsiebiorców. Fundacja , stowarzyszenie, inna organizacja społeczna lub zawodowa podejmujaca działalność gospodarczą - (KRS-W9)
2.Podmiot działalności - załącznik do wniosku o rejestrację podmiotu w w rejestrze przedsiebiorców - (KRS-WM)


Wnioski dostaniesz w siedzibach sądu gospodarczego - wydziały KRS, siedzibach zarządów powiatowych lub wojewódzkich ZOSP RP, lub internecie.

W razie pytań, prosze pisać.

Pozdrawiam brać strażacką.

www1976
Posty: 1
Rejestracja: śr 01 gru 2004, 23:06
Status: Offline

Post autor: www1976 »

Witam
Przyznam sie, ze pierwszy raz zajrzalem na te strone, choc pracuje w strazy pozarnej kilka lat, w tej panstwowej. Dodatkowo jestem jeszcze czlonkiem OSP. Co prawda malo aktywnym, poniewaz praca "wygnala" mnie z rodzinnych stron. Interesuje mnie temat zalozenia OSP przy JRG, tzn. na bazie JRG. Nie wiem tylko, czy jest to mozliwe oraz jakie warunki i wymagania nalezaloby spelnic, aby pomysl ten sie powiodl. Czy w momencie rejestrowania stowarzyszenia, konieczne s± nieruchomosci odrêbne tzn. nalezace tylko do OSP, czy wystarcza zgoda kierownika komorki organizacyjnej PSP na wspolne uzytkowanie?

czekonvs
Posty: 3
Rejestracja: pn 13 lut 2006, 21:24
Lokalizacja: Konin
Status: Offline

Post autor: czekonvs »

gdzie można znaleźć przykłady wypełnionych druków?????
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat