Zmiana Statutu

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Luis
Posty: 51
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 19 kwie 2016, 14:11
OSP (gm., woj.): Ochotnicza Straż Pożarna Płociczno
Kontakt:
Status: Offline

Zmiana Statutu

Post autor: Luis »

Jak wiadomo mamy czas do 20 Maja z tego co pamiętam na zmianę swoich statutów.
Przeglądając aktualny status jednostki z projektem wzoru nowego ze strony związkowej napotkałem jedną różnicę.
A mianowicie chodzi o paragraf 6a.

Czy jest on konieczny by statut był zgodny z przepisami ?

§ 6a

1. Działalność określona w § 5 i § 6 jest wyłączną działalnością statutową Związku i może być prowadzona jako działalność nieodpłatna lub jako działalność odpłatna.
2. Walne zebranie członków określa przedmiot działalności nieodpłatnej i odpłatnej.
3. Przedmiotem działalności nieodpłatnej, o której mowa w ust. 1 jest w szczególności:
- udział w akcjach ratowniczych,
- ...........................................................................................
- ...........................................................................................
4. Przedmiotem działalności odpłatnej, o której mowa w ust. 1 jest:
- organizowanie wystaw i imprez kulturalnych, rozrywkowych i sportowych,
- ...........................................................................................
5. Przedmiot statutowej działalności odpłatnej nie może pokrywać się z przedmiotem działalności gospodarczej OSP.
Ostatnio zmieniony wt 20 lut 2018, 10:48 przez Luis, łącznie zmieniany 1 raz.

filip.s
Posty: 16
Rejestracja: czw 10 mar 2016, 10:42
Status: Offline

Re: Zmiana Statusu

Post autor: filip.s »

Luis jak już to statutu a nie "statusu"!
Podpinam się do pytania. Czy zmienialiście statuty w swoich jednostkach?

el komendante
Posty: 38
Rejestracja: wt 14 mar 2006, 23:37
Lokalizacja: OSP
Status: Offline

Re: Zmiana Statutu

Post autor: el komendante »

Louis jak w pytaniu. Jest to wzorcowy statut lecz to poszczególne osp jako legalnie działające stowarzyszenia same określają zakres swojej działalności. Zatem bazą dla statutu danej osp jest podany wzór lecz to członkowie sami określają szczegóły własnego statutu.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zmiana Statutu

Post autor: damian_osp »

Też jestem na etapie zmieniania statutu. Jeżeli ktoś chce to mogę podesłać wzór z dodatkowymi zmianami, które nie są zawarte nawet w wzorcowym satucie ZOSP RP.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

filip.s
Posty: 16
Rejestracja: czw 10 mar 2016, 10:42
Status: Offline

Re: Zmiana Statutu

Post autor: filip.s »

damian_osp byłbym wdzięczny o podesłanie twojego wzoru - też jestem na etapie zmiany statutu i to całkowicie, ponieważ nasz statu już od 17 lat nie był zmieniany w KRS i jest bardzo nieaktualny.

Od 20 maja weszła w życie nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach, więc każde stowarzyszenie rejestrowe musi wprowadzić do 20 maja 2018 r. obowiązkowo zmiany w swoich statutach!

damian_osp podesłałem info na priv.

wlodekza
Posty: 1
Rejestracja: ndz 13 sty 2013, 20:45
OSP (gm., woj.): Wudzyn, gmina Dobrcz, woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: Zmiana Statutu

Post autor: wlodekza »

damian_osp, będę wdzięczny za przesłanie Twojego statutu. Musimy zmienić statut i mamy kilka wątpliwości co do nowego wzoru zamieszczonego na stronie ZGZOSP. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat