problem z nadgorliwym druhem

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
ospryman
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 24 maja 2017, 13:39
OSP (gm., woj.): OSP RYMAŃ (gm. Rymań, zachodniopomorskie)
Status: Offline

problem z nadgorliwym druhem

Post autor: ospryman »

Witam ,jestem naczelnikiem w swojej jednostce i prowadzę stronę na Facebooku od trzech lat. Jednak w okresie czerwiec -wrzesień nie byłem aż tak aktywny ze względów osobistych. W tym czasie jeden z nadgorliwych druhów bez pytania założył taka sama stronę o tej samej nazwie i dodaje posty ze zdarzeń .Wszytko by było ok, mógłbym odpuścić temat i odstąpić mu te funkcje jednak dodaje on mnóstwo błędów i czasem nieodpowiednich zdjęć ,które niestety społeczeństwo widzi i reaguje. Moje pytanie brzmi w jaki sposób mogę się pozbyć problemu i jak to zrobić i jakich argumentów użyć .
Pozdrawiam

Dziadeusz
Posty: 59
Rejestracja: pt 17 lut 2012, 22:24
Status: Offline

Re: problem z nadgorliwym druhem

Post autor: Dziadeusz »

Natychmiast przywołaj go do porządku! Na początku ustnie - poproś o usunięcie strony. Jeżeli nie podziała postrasz usunięciem z jednostki. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji u siebie! Napisz jak sprawa się rozwinęła :)

Topic author
ospryman
Posty: 2
Rejestracja: śr 24 maja 2017, 13:39
OSP (gm., woj.): OSP RYMAŃ (gm. Rymań, zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: problem z nadgorliwym druhem

Post autor: ospryman »

Tylko problem jest trochę głębszy. Nadgorliwy strażak jest faworyzowany przez prezesa itd.

Dziadeusz
Posty: 59
Rejestracja: pt 17 lut 2012, 22:24
Status: Offline

Re: problem z nadgorliwym druhem

Post autor: Dziadeusz »

Zgodnie ze statutem wzorcowym (większość jednostek go posiada - jeśli macie inny zapoznaj się z nim) zgodnie z § 31 "Za niewłaściwe wykonanie zadań operacyjno-technicznych przez członków OSP naczelnik straży może stosować następujące środki dyscyplinarne:
1) upomnienie ustne,
2) nagana w rozkazie naczelnika ,
3) wystąpienie do zarządu o wykluczenie członka z OSP
"

Podeprzyj się tym paragrafem. Oprócz tego z § 29 wynika że masz obowiązek "3) Czuwanie nad przestrzeganiem dyscypliny organizacyjnej przez członków OSP"
Postaraj się zorganizować spotkanie zarządu i uzyskaj ich zdanie w tym temacie. Pamiętaj takie sprawy powinno załatwiać się wewnątrz jednostki. Wyjście na zewnątrz może doprowadzić do większego rozłamy w waszej OSP a to tylko spowolni rozwój :) Myślę, że przed spotkaniem powinieneś porozmawiać z częścią zarządu, aby przy ewentualnym głosowaniu mieć większość :)

Szylakowski
Posty: 46
Rejestracja: wt 18 kwie 2017, 12:53
OSP (gm., woj.): Wilcze Doły gm. Kocia Banda
Status: Offline

Re: problem z nadgorliwym druhem

Post autor: Szylakowski »

a jakie są argumenty drugiej strony
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat