Rozliczenie Zarządu .

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Marcus
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Status: Offline

Rozliczenie Zarządu .

Post autor: Marcus »

Czy jako członek OSP mogę żądać przedstawienia na pismie sprawozdania finansowego Zarządu .

Daniel
Posty: 7
Rejestracja: ndz 14 wrz 2003, 17:49
Status: Offline

Re: Rozliczenie Zarządu .

Post autor: Daniel »

Marcus pisze:Czy jako członek OSP mogę żądać przedstawienia na pismie sprawozdania finansowego Zarządu .
Powinieneś poczekać na walne zebranie sprawozdawcze na którym Zarząd rozlicza się ze swojej działalności i przedstawia sprawozdanie finansowe lub poprosić kogoś z komisji Rewizyjnej o dokonanie kontroli. :)
daniel

Topic author
Marcus
Status: Offline

Re: Rozliczenie Zarządu .

Post autor: Marcus »

Daniel pisze:
Marcus pisze:Czy jako członek OSP mogę żądać przedstawienia na pismie sprawozdania finansowego Zarządu .
Powinieneś poczekać na walne zebranie sprawozdawcze na którym Zarząd rozlicza się ze swojej działalności i przedstawia sprawozdanie finansowe lub poprosić kogoś z komisji Rewizyjnej o dokonanie kontroli. :)

Wszystko się zgadza lecz trzej członkowie komisji rewizyjnej krótko mówiąc działają wspólnie przy dokonywaniu zakupów przez Naczelnika 8) .
Wniosek o przeprowadzenie kontroli wydatków i przedstawienie zainteresowanym członkom listy zakupów zostało uznane jako atak grupy członków na zarząd i komisję rewizyjną .
Czy wystapienie na piśmie do Związku Powiatowego OSP lub Skarbnika Miasta o sprawdzenie wydatków przekazanych funduszy może ustrzec nasze OSP przed zadłuzeniem i kombinatorstwem ze strony Zarządu . Walne dopiero w styczniu !

Daniel
Posty: 7
Rejestracja: ndz 14 wrz 2003, 17:49
Status: Offline

kontrola naczelnika

Post autor: Daniel »

Masz pecha że komisja rewizyjna jest razem z naczelnikiem. :(
Spróbuj pozbierać podpisy połowy członków OSP pod petycją do Zarządu o zwołanie nadzwyczajnego walnego zebrania członków (ale Zarząd ma chyba miesiąc czasu) i zrób porządek z naczelnikiem na tym zebraniu lub zwróć się do organu nadzorującego działalność stowarzyszeń na terenie powiatu(jest nim Starosta Powiatowy) i napisz jeśli coś wskórałeś. :D
daniel

SenseY
Posty: 67
Rejestracja: ndz 20 lip 2003, 16:39
Status: Offline

Post autor: SenseY »

Te podpisy też mogą być niewypałem. wiem z doświadczenia. U mnie w jednostce rok temu zostały w ręce prezesa oficjalnie złożone podpisy, ponad 50%. Pismo zostało odczytano na zarządzie, byłem wtedy jeszcze członkiem tego zarządu, wszystko się zgadzało myslałem że za 21 dni będzie walne i się ździwiłem. Posiedzenmie zarządu zostało zwołane dopiero po dwóch tygodniach, Zarząd postanowił "przekonać" (tj skarcić) kilku druhów aby zmienili zdanie, i Ci druhowie podpisali że zostali oszukani, że myśleli że co innego podpisują, itp. Zanim te podpisy zebrali napewno minął termin zwołania walnego zebrania. Kilku swoich ludzi zarząd przyjął do OSP i w lutym na zwyczajnym walnym Zarządowi kilkoma głosami przewagi udzielono absolutorium.
Konsekwencji zarząd żadnych nie poniósł mimo że na wiele pytań na walnym i zarzutów nie potrafili się bronić, nie udzielali odpowiedzi. Władzę w OSP Ci ludzie trzymają do dziś.
Narazie czekam może kiedyś...

Jacek K
Posty: 8
Rejestracja: sob 20 mar 2004, 20:31
Status: Offline

Post autor: Jacek K »

Jest jeszcze Starosta Powiatowy nadzoruj±cy dzia³alno¶æ stowarzyszeñ na terenie powiatu. Po za tym Urz±d gminy ma prawo kontroli prawid³owego wydatkowania ¶rodków finansowych, ale tylko tych któe oni przenaczaj± na dzia³alno¶æ OSP, nie mog± kontrolowaæ ¶rodków w³asnych OSP (np ze sk³adek cz³onkowskich, darowizn itp.)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat