KONTROLA POLICYJNA

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
lukaszkwiat
Posty: 78
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 19 lis 2004, 20:29
Lokalizacja: OSP CHARZYKOWY
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: lukaszkwiat »

Widze że chyba zmieniliście temat :) Mnie nie zatrzymano jak prowadziłem samochód uprzywilejowany zatrzymano mnie jak jechałem prywatnym samochodem do remizy podczas alarmu :)
Wiem że policja moze zatrzymac bo maja do tego prawo i nie wazne gdzie ja akurat jade. Ja już się z tym pogodziłem :( i mam nadzieje ze mnie juz nie spotka taka sytuacja
pozdrawiam
Łukasz

fajermen
Posty: 10
Rejestracja: sob 12 lut 2005, 14:52
Status: Offline

Re: Policja a straż

Post autor: fajermen »

Leon pisze: P.S.
Małe pytanie
Czy policja może zatrzymać samochód bojowy Straży Pożarnej (PSP lub OSP) jadący na sygnałach świetlnych i dźwiękowych do akcji ??
Witam !
według mojej wiedzy policja ma prawo cię zatrzymać, ale ty zatrzymać sie nie musisz, policja ma prawo wówczas za tobą jechać .. i jedzie..aż do miejsca pożaru... z reguły w połowie drogi zawracają, ale mogą do końca dojechać i z praktyki wiem że nawet póżniej po dojechaniu na miejsce nawet nie podchodzą.. wczuwając sie w sytuacje. Ale wziac trzeba tez pod uwage ze to nie jest reguła można trafić na zawziętego, dumnego bezmuzgowca, co nie przepuści i już wtedy dyplomacja tylko sprawe ratuje..
Pozdrawiam !
Władek

krzysztofjarzyna
Posty: 13
Rejestracja: czw 23 cze 2016, 13:02
Status: Offline

Re: KONTROLA POLICYJNA

Post autor: krzysztofjarzyna »

Ja od siebie mogę polecić ten artykuł. Macie tam ładnie opisane co może sprawdzić policja podczas kontroli :)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat