Kryteria naczelnika???

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

HUSARZ
Posty: 39
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 03 sty 2011, 17:36
OSP (gm., woj.): Przysietnica Stary Sącz
Status: Offline

Re: Kryteria naczelnika???

Post autor: HUSARZ »

To jest bardzo skomplikowane. Naczelnik urzęduje już 4 lata. Teraz dowiedzialem się o jego brakach.Czy można go odwołać teraz lub zablokować kandydaturę w tegorocznych wyborach?
Ale dzięki że odpisałeś.
Awatar użytkownika

Jarek
Posty: 308
Rejestracja: wt 28 gru 2010, 12:44
OSP (gm., woj.): Dolice (Gmina Dolice, woj. Zachodniopomorskie)
Status: Offline

Re: Kryteria naczelnika???

Post autor: Jarek »

Powiem tak, odwoływać nie ma sensu... na miesiąc przed zebraniem sprawozdawczo wyborczym urządzać sobie NWZ...

A czy możesz go zablokować? Hmm... wydaje mi się,iż możesz spróbować przekonać kolegów, że aktualny naczelnik jest niekompetentny bo nie spełnia warunków o których pisałem ( w innym temacie). Jeśli ty je spełniasz to możesz też spróbować im przekazać że jesteś do tego bardziej kompetentną osobą.

I właśnie tutaj się pojawia pytanie? Jak to jest z tym twoim naczelnikiem?
Nie ma kwalifikacji? No ale ma 4 lata stażu na tym stanowisku i co nie radzi sobie? Uważasz, że nie staje na wysokości zadania jakie ma ta funkcja? Opowiedz mi co jest przyczyną, dokładną, dlaczego uważasz, że należy go odwołać? No może nie jesteś sam, tylko np cała jednostka tak uważa.

Pamiętaj tylko, że dziś w OSP bycie naczelnikiem a zarazem dowódcą do bycie przedstawicielem jednostki wybranym przez jej członków. Dlatego ważne też jest zaufanie całej załogi. Na dzień dzisiejszy to właśnie decyduje o wyborze na naczelnika, nie tylko kwalifikacje.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat