Rejestracja sądowa OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Anka
Posty: 31
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: wt 21 gru 2010, 10:31
Status: Offline

Rejestracja sądowa OSP

Post autor: Anka »

Witam..mam pewien dylemat, mianowicie w lutym jest zebranie sprawozdawczo-wyborcze, ustaliliśmy już kogo damy do zarządu i jako przyszły prezes dowiaduje się o bałaganie w dokumentach i staje przed problemem odnośnie aktualizacji zarządu w Sądzie rejestrowym, mianowicie pięć lat temu wybrany zarząd nie dokonał aktualizacji nowego zarządu w sądzie, czy ja po nowych wyborach mam do sądu podać nowy zarząd a tamten przeskoczyć i nie podawać skoro tamci tego nie zgłosili, czy muszę najpierw zgłosić zarząd ,który do tej pory przez pięć lat działał, a potem tegoroczny nowy? jak to zrobić? druhowie doradźcie mi...

cyrek
Posty: 5
Rejestracja: pn 29 paź 2007, 14:52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: cyrek »

moim zdaniem w drukach do KRS wystarczy zmienić zarząd z tych figurujących już w KRSie (tych sprzed 5 lat) na tych wybranych obecnie, pomijając tych, którzy nie zostali wcześniej zgłoszeni. W drukach KRS wymagane jest podanie danuch osób, które się zmienia na funkcjach w zarządzie - jednym słowem - przeskoczyć :)

Powodzenia!
Mariusz Cyrulewski
www.osp.szczecin.pl
------------------------
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine

Topic author
Anka
Posty: 31
Rejestracja: wt 21 gru 2010, 10:31
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: Anka »

a jesteś tego pewien? chętnie bym tak zrobiła, ale czy nie będę miała problemów potem, że tego nie uzupełniłam? wiesz z sądem nie ma żartów...tym bardziej, że znalazłam w biurku pisma z sądu z upomnieniem , że OSP nie dokonało aktualizacji, ale też nic więcej nie napisali czego oczekują. Jejku czy to się jeszcze da odkręcić? Najlepiej bym ukręciła, ale głowę staremu prezesowi, że dopuścił się takiego niechlujstwa..

Topic author
Anka
Posty: 31
Rejestracja: wt 21 gru 2010, 10:31
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: Anka »

A może miał ktoś doczynienia już z taką sytuacją? Chętnie posłucham w jaki sposób to rozwiązał.

dzikiwiesiek
Posty: 7
Rejestracja: ndz 26 gru 2010, 22:08
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: dzikiwiesiek »

nie jest to proste i jednoznaczne w rozwiązaniuurl]




______________
proxy anonymizer
Ostatnio zmieniony sob 07 maja 2011, 11:16 przez dzikiwiesiek, łącznie zmieniany 2 razy.

cyrek
Posty: 5
Rejestracja: pn 29 paź 2007, 14:52
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: cyrek »

odpowiedziałem w tym temacie, gdyż miałem podobną sytuację u siebie, z tą małą różnicą, że ja jestem cięgle prezesem. Mieliśmy zmianę w zarządzie, którą zgłosiliśmy w KRS dopiero po upływie 2 lat od zmiany - żadne konsekwencje nas z tego tytułu nie spotkały.
Działając z zamiarem naprawienia sytuacji działasz zgodnie z prawem, twoim zamiarem jest prawidłowa rejestracja zarządu w KRS - dlatego uważam, że należy zgłosić do KRS aktualny zarząd, załączając stosowne dokumenty i uchwały z walnego zebrania.
Mariusz Cyrulewski
www.osp.szczecin.pl
------------------------
Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine

Topic author
Anka
Posty: 31
Rejestracja: wt 21 gru 2010, 10:31
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: Anka »

dziękuje...

pankracy
Posty: 2
Rejestracja: czw 30 gru 2010, 15:07
OSP (gm., woj.): Pędzewo Zławieś Wielka, Kujawsko-Pomorskie
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: pankracy »

Szczerze powiedziawszy w naszej OSP jest podobny bałagan. Wpisu do KRS nie ma do tej pory (choć co roku jest mówione że będzie), stary zarząd ma wszystko gdzieś i liczy na to że nowy zrobi porządek. Jako Przewodniczący Komisji Rewizyjnej zrobiłem dokładny przegląd wszystkich struktur w naszej OSP i wstyd się przyznać, ale gdybym naprawdę działał według przepisów to ta straż nie miała by prawa istnieć. Może ktoś miałby jakiś pomysł jak po wyborach sprawozdawczo-wyborczych zacząć wszystko "od początku"? Nie jesteśmy najgorszą strażą w gminie pod względem wyszkolenia itp, ale rażąco bagatelizujemy i tak kulejący Statut.

leszkoma
Posty: 30
Rejestracja: ndz 19 gru 2010, 20:49
OSP (gm., woj.): wielkopolskie - poznański
Lokalizacja: pow.Poznań
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: leszkoma »

Statut to święta rzecz dla sądu . Pierwszymi krokami jakie zrobisz to odwiedziny KRS i tam wszystko powiedzą , nie ma czego się bać. Tam są ludzie i można pytać o poradę i na pewno nie odmówią. Wiem bo kilka razy odwiedzałem, nawet dokumenty na miejscu mi pomogli wypisać, tylko musisz z sobą mieć pieczątki . Tam dowiesz się co masz do uzupełnienia i jak to zrobić zgodnie z prawem . Pozdrawiam. :)

korsarz
Posty: 41
Rejestracja: ndz 21 lis 2010, 14:05
OSP (gm., woj.): Bochotnica,lubelskie
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: korsarz »

jestem nowy w zarządzie i mam do was (starych wyg) kilka pytań:
1. czy dla każdej zmienionej osoby w Zarządzie i Komisji Rewizyjnej trzeba dołączać do wniosku KRS-Z20 załącznik KRS-ZK?
2. czy każda nowa osoba na danej funkcji musi udać się do sądu czy może to zrobić jedna osoba? (jeśli tak to czy musi to być pełnomocnik procesowy)

leszkoma
Posty: 30
Rejestracja: ndz 19 gru 2010, 20:49
OSP (gm., woj.): wielkopolskie - poznański
Lokalizacja: pow.Poznań
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: leszkoma »

Każda zmiana w zarządzie wymaga zmian w rejestrze sądowym . Nikt nie musi tab być osobiście,można wszystko wysłać pocztą albo sam prezes zawozi dokumentacje. Prezes to dokumenty :)

pati
Posty: 6
Rejestracja: pn 07 lut 2011, 21:46
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: pati »

witam.Właśnie wybraliśmy nowy zarząd.Czeka nas teraz kupa pracy.Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę,aby stary zarząd nas nie oszukał przy zdawaniu dokumentów :D
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: seligow »

Kurczę, ładny bajzel macie w jednostkach :D
No to pati do dzieła!
Stary zarząd powinien wam przekazać:
-Klucze do obiektu remizy (wszystkie!)
-Dokument stwierdzający, gdzie macie siedzibę (np: akt własności działki lub umowę użyczenia od gminy).
-Wzór Statutu z protokołem walnego zebrania, kiedy był przyjęty
-Książki: skarbnika, pracy, naczelnika, gospodarza, i ogólnie wszystkie jakie były prowadzone.
-Pieniądze z kasy (skarbnik)
-Pieczątka
-Dokumentacje sprzętu np. samochodu, wszelkie gwarancje, atesty, świadectwa homologacji itd.
-Komplet deklaracji członkowskich, świadectwa ukończenia kursów.
-Dokumenty z KRS (jeżeli są)
-Protokoły z walnych zebrań
-Kroniki, (jeżeli są)

Oczywiście przekazanie powinno odbyć się na zebraniu, przy świadkach, z protokołem podpisanym przez zdających i przyjmujących.
To chyba na tyle, jeżeli ktoś znajdzie błąd, niech mnie poprawi.
Nie znam Waszej sytuacji, więc w 100% nie pomogę. Powodzenia
Starszy sikawkowy

pati
Posty: 6
Rejestracja: pn 07 lut 2011, 21:46
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: pati »

dziękuję bardzo za pomoc-przyda się.Mam nadzieję,że w przyszłości również mogę liczyć na dobre rady i wskazówki :P A co do bałaganu to faktycznie jest spory!Tak właśnie się dzieje jak rządzą osoby nieodpowiedzialne zbyt długo :D Ale to już historia.Dzięki

Józek22
Posty: 90
Rejestracja: śr 03 mar 2010, 10:38
Lokalizacja: woj.lubelskie
Status: Offline

Re: Rejestracja sądowa OSP

Post autor: Józek22 »

pati,tak jakbym pisał własny post,widzę że stare ekipy już nie nadążają z papierkami,a swoją drogą to sporo ich jest do wypełnienia,że o archiwizacji już nie wspomnę,

mam jedno pytanie,czy nowy zarząd powinien zrobić inwentaryzację wszystkiego po przejęciu od poprzedniej ekipy????
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat