Umowa na wynajem sali w remizie OSP.

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

jacek lasek
Posty: 4
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pt 18 mar 2016, 19:27
Status: Offline

Re: Umowa na wynajem sali w remizie OSP.

Post autor: jacek lasek »

Podał bym kilka remiz osp, które na jakichś zasadach wynajmują sale. Ale zwyczajnie wstyd je podawać do publicznej wiadomości. Z prostego powodu. Już dawno zatraciły sens istnienia, zamiast do pożarów jeździć, to chleja tylko za kasę z wynajmów. Tyle z tego dobrego wyszło. Dopóki nie mieli za co , to zajmowali sie tym do czego stworzono osp, do pomagania. A tak to moczymordy od stołu odejść nie mogą i brakuje ludzi i jednostek. Sprawa znana w otoczeniu. Wg mnie powinno sie zakazać wynajmu sali przez OSP, a jak juz chcą się bawić w biznesy , TO NIECH PŁACĄ PODATKI JAK PRZEDSIEBORCY.

baxter
Posty: 36
Rejestracja: ndz 19 sty 2014, 17:17
Status: Offline

Re: Umowa na wynajem sali w remizie OSP.

Post autor: baxter »

Przykre jest to co kolego piszesz,

a jeszcze bardziej mi przykro kiedy wszystkich wrzucasz do jednego wora pijaków i nierobów.

Ja staram się pomagać w swojej ile mogę i nie borę za to ani złotówki.
Za zgromadzone pieniądze zakupiliśmy drugi samochód, wyżyliśmy posadzkę w garażu, każdy ze strażaków ma swoją szafkę a w niej buty, nomex, koszarówkę i hełm. Zostało zrobione ogrodzenie wokół remizy, plac wyłożony asfaltem itd...

wiec kolego nie działamy zarobkowo i nikt ze strażaków nie napycha sobie kieszeni strażackimi pieniędzmi.

Remiza jest tez wizytówką wsi, obecnie w niej działa tez koło gospodyń wiejskich gdzie mogą się spotkać co sobota, pogadać czy zrobić palmę na niedzielę palmową

nie udało by się tego bez pieniędzy z wynajmu.

więc kolego Jacek Lasek wydaje mi się ze nie masz dużej styczności ze strażą, w większości nie ma ludzi na etatach którzy generowali by zyski z których można by opłacać podatki, straż dzięki zaangażowaniu ludzi, ich wolnego czasu może się pochwalić tym co ma.


A że zdarzają się ludzie którzy przepijają wszystko co mają to nie tylko w straży ale i życiu codziennym możemy takowych spotkać.

Ale może masz racje
Postulat pierwszy :
zakazać wynajmu sali

Postulat drugi:
wprowadzić kasy fiskalne i po skończonej akcji wystawić fakturę VAT.
VAT odprowadzić do urzędu, podatek tez i będzie to co kolego chciałeś
WSZYSCY NIECH PŁACA PODATKI

tylko czy ten co straci dom, stodołę, wszystko - będzie go stać na zapłacenie podatku od działania straży??

jacek lasek
Posty: 4
Rejestracja: pt 18 mar 2016, 19:27
Status: Offline

Re: Umowa na wynajem sali w remizie OSP.

Post autor: jacek lasek »

Nie wrzucam do jednego worka. U mnie nie wynajmujemy, mamy lublinka i stara i merca i żyjemy. Ogólnie znam w okolicy przypadek , co przepili kasę z wynajmu, ktora miała być na remont remizy. Pomalowali 1z4 ścian, bo reszta kasy sie rozpłynęła.soltys tej wioski byl zly na nich. Jest takich przypadków pewnie wiecej w pl. Przeciez za wyjazdy kasa odgórnie jest od państwa. Wiec napewno kolgo nie strasz (:-) ludzi podatkiem od przyjazdu straży," nie dość ze chlopu stodola spłonęła, to by jeszcze płacić musial za przyjazd". Rozróżnij dwie sfery: Pomaganie , a wynajem (imprezy). Jak dla mnie to jest oczywiste. Osp są by pomagać. A nie wynajmowac sale.(:-) ale to może tylko moje zdanie. (choc oczywiscie podziwiam szczytny cel wynajmu tzn inwestycje w sprzęt itd). Straże tez są wspomagane przez wladze itp i różne organizacje ale to juz inna bajka. Lepiej sale wynająć (:-) . Ja mam na ten temat negatywne zdanie , bo sie na patrzylem i na słuchałem, dlatego. Więc sorki jesli uraziłem, nie mialem zamiaru. Pozdrawiam

baxter
Posty: 36
Rejestracja: ndz 19 sty 2014, 17:17
Status: Offline

Re: Umowa na wynajem sali w remizie OSP.

Post autor: baxter »

Masz w okolicy jednostki którym się nie chce wiec wyrobiłeś sobie taką opinie.

W mojej okolicy nie ma takich i chłopaki bardzo chętnie działają poświęcając swój czas nie patrząc czy gmina coś da, bo za wiele nie da:(

A straż kojarzy się z pomaganie bo 90% tym się zajmuje, ale straż jest stowarzyszeniem i w 10% zajmuje się innymi sprawami: organizacją imprez, podtrzymywaniem lokalnej kultury. I tak jak inne stowarzyszenia musi pozyskać pieniądze na cele statutowe.
I o ile gmina znajdzie pieniądze na paliwo do samochodu strażackiego o tyle na ogrzanie sali gdy robimy mikołaja w remizie nie jest tak przychylna.
Dużo dzieci z rodzicami przychodzi na takie spotkanie i jest ciepło i herbaty można się napić.

Więc może spróbuj zadziałać w swojej okolicy, porozmawiać z pijaczkami ze wstyd rodzinie strażackiej przynoszą, a może są strażacy w ich jednostce którym tez się to nie podoba.

Pozdrawiam i powodzenia w działaniu

kusha
Posty: 1
Rejestracja: czw 21 kwie 2016, 07:08
Status: Offline

Re: Umowa na wynajem sali w remizie OSP.

Post autor: kusha »

Hejo .
Ogólnie zanim wyciągnięcie rączki po kasę z wynajmu , warto porozmawiać z ludźmi i sprawdzić kilka rzeczy. A mianowicie , jeśli wasza remiza jest w szczerym polu lub na uboczu, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzać impreza w osp-no to ok. Nie ma problemu. Natomiast jeśli w jej sąsiedztwie są domy , a tak jest zazwyczaj. To najpierw pogadajcie z sąsiadami wokół osp, czy nie będzie im przeszkadzał hałas i inne atrakcje jakie towarzyszą imprezom, np śmieci. Tu warto sie zadeklarować jako osp, że będziecie sprzątać ulice lub osoby, które wynajmują. Nikt nie chciałby śmietnika od domem. Warto najpierw ich spytać, aniżeli postawić przed faktem dokonanym. Nie każdemu musi sie podobać hałas. Bo z tym różnie bywa- co jest zrozumiałe. . Znam kilka przypadków z tym związanych. w sąsiednich 3wioskach rozwiązywali problem różnie. Też w różnej odległości były domy. Na przykład w jednej wiosce umówili się na okres próbny, niestety hałas był zbyt duży. Domy byly kilka m od remizy. są przypadki , gdy strażaki niczego nie omawiają. Po prostu organizują , mo bo mogą, no bo mundur im pozwala, no bo nikt im nie zabroni. I tu pojawił się "zonk", bo 2sasiadow wzywało policję, w związku z nadmiernym hałasem i rozrubami. Imprezy praktycznie umilkły i zmieniły charakter, teraz mają spokojny i dużo cichszy przebieg. Jest tez ich zdecydowanie mniej 1/10 . Czyli duuuzo mniej. ostatnia wersja skonczyla sie wojenka osp, a domy wokół remizy. Straż nie chciała zrezygnować z imprez
, a mieszkańcy rządali spokoju . Były ostre sytuacje, kiedy niszczono mienie tym ludziom i oczywiście podejrzenia padły na młodzież z osp. Koniec końców wszystko się zakończyło w sądzie. Osp przegrało, sąd zakazał wynajmu i urządzania imprez. Na dodatek po kilka tysięcy musieli odszkodowania ludziom zapłacić
. To pokazuje , że różnie to bywa. Ja nikogo nie oceniam. Ogólnie sam chyba też bym nie chciał, żeby od pt do niedzieli ktoś świrował i wydzierał się pod moim oknem. Więc rozumiem wszystkich. Oczywiście w kilku osp są zabawy i wesela. Te z reguły są trochę na uboczu lub wokół mieszkają ochotnicy, więc i tak są na imprezie bo pilnują. Może w mojej okolicy zwyczajnie już nie są modne ani popularne remizy w osp i dlatego ten temat wymiera, domy weselne i kluby to już standard. A tego u mnie jest jak grzybów po deszczu. :cry: Podsumowywując mój poemat. Najpierw lepiej popytać tych, co mieszkają wokół osp. Żeby potem zaskoczenia, niesmaku, wstydu i nerwów nie było.
Awatar użytkownika

kamiljan87
Posty: 26
Rejestracja: pt 24 lut 2012, 14:17
Status: Offline

Re: Umowa na wynajem sali w remizie OSP.

Post autor: kamiljan87 »

Witam! Jestem członkiem OSP. Przy naszej jednostce funkcjonuje sala, którą "użyczaliśmy" odpłatnie i sporządzaliśmy umowę na cele tj. wesela, 18-stki, stypy itd. Jednakże po pewnym czasie zastanawiam się o poprawności prawnej przy stosowaniu takiego rozwiązania. Chcemy zrobić poprawną umowę wynajmu sali wraz z zastawą i urządzeniami - dlatego zwracam się o Waszą pomoc! 1. Czy umowa "użyczenia" sali wraz z wyposażeniem może być usługą odpłatną? Jeśli tak to prosiłbym o stosowny wzór umowy. 2. Czy istnieją inne formy zawarcia umowy gdy OSP nie ma prowadzonej działalności gospodarczej. Nasza OSP jest w KRS. Dowodem płatności wynajmującego było wystawienie KP. Pozdrawiam i proszę o wnikliwe komentarze w dyskusji! Być może mieliście już z tym do czynienia.

jgk
Posty: 65
Rejestracja: wt 08 gru 2015, 20:17
Status: Offline

Re: Umowa na wynajem sali w remizie OSP.

Post autor: jgk »

Przeczytaj "Prowadzenie działalności gospodarczej przez OSP" jest to pod zakładką PRAWO na tym portalu i zastanów czy powinieneś mieć jednak zgłoszenie o działalności gospodarczej.
Awatar użytkownika

Inter
Posty: 411
Rejestracja: czw 23 paź 2014, 09:30
OSP (gm., woj.): OSP Gmina Hanna w woj Lubelskim
Status: Offline

Re: Umowa na wynajem sali w remizie OSP.

Post autor: Inter »

nie wiem czy to wychodzi aż tak taniej, patrząc na to że sala gdy nawet płacisz tylko za talerzyk często ma pakiet dekoracji w cenie, na mojej sali normalnie masz i obrusy i zastawę i nakrycia na krzesła w cenie, a także żywe kwiaty na stół i całą salę (tylko białe i zielone, ale nadal są już wliczone)
a za to w remizie musisz sama ogarnąć i te krzesła i obsługę i dekoracje i kwiaty i klime czasem, lampki jeśli oświetlenia jest zbyt mało, zastawę itp
finalnie może wyjść tylko trochę mniej lub bardzo podobnie a organizacja jest zupełnie po twojej stronie, na sali ogarną wszystko za ciebie
Alkohole też trzeba zamówić samodzielnie http://www.alkoparty.pl/wina I polecam poszukać tutaj.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat