LPG przepisy 2000 vs 2005

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
brunecik2011
Posty: 1
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: sob 07 maja 2011, 12:33
Status: Offline

LPG przepisy 2000 vs 2005

Post autor: brunecik2011 »

Bardzo poważny problem może ktoś mi będzie z Was umiał pomóc.

W skrócie.
W roku 2001 dostaje decyzje o warunkach rozbudowy istniejącego budynku w którym znajdują się: parter magazyn, piętro lokal użyteczności publicznej w pobliżu stacji paliw. Działalność gospodarcza obiektu pozostaje ta sama. Obiekt budowany jest zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi dalekosiężne do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 98, poz. 1067 oraz z 2003 r. Nr 1, poz. 8).
Rozpoczyna się etap budowy.
Międzyczasie 2001 roku właściciel stacji dostaje pozwolenie na budowę stacji LPG (jeden zbiornik) która buduje w odległości 25 m od mojego budynku. Według przepisów z dnia 20 września 2000 r. odlegl. od budynków użyteczności publicznej nie może być mniejsza niż 30m. Stosuje ścianę oddzielenia przeciwpożarowego. Odległość może wówczas być zmniejszona o polowe i wynosić 15m. W 2002 LPG zostaje oddana do użytku zgodnie z ówczesnymi przepisami.
Moja budowa dalej trwa do roku 2006 wówczas budynek zostaje odebrany i oddany do użytku.
I teraz problem.
Przepisy ulegają zmianie. Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 243, poz. 2063, z późn. zm). Odległość od obiektów użyteczności publicznej 60 m. Odległość ta nie ulega zmianie przy zastosowaniu ściany oddzielenia przeciwpożarowego.
Chce zmienić przeznaczenie parteru na użyteczność publiczna taka sama jak na piętrze. Wiąże się to jednak z niewielką dobudowa wiatrołapu 4x4 m i nadbudową. Okazuje się ze przepis nie pozwala mi ta takie zmiany. Nie mam możliwości jakichkolwiek zmian. Chce zaznaczyć ze stacja LPG nie może być przeniesiona w inne miejsce.
Słyszeliście o takich problemach ? Może umiecie poradzić jak wyjść z tak beznadziejnej sytuacji. Przecież to jest jedno wielkie kuriozum.

Wielkie dzięki za rady.

KasjuszMag
Posty: 63
Rejestracja: pn 05 lut 2024, 08:21
Status: Offline

Re: LPG przepisy 2000 vs 2005

Post autor: KasjuszMag »

Mobilna stacja paliw umożliwia dostarczanie paliwa w miejsca trudno dostępne lub tam, gdzie budowa tradycyjnej stacji paliw nie jest możliwa lub ekonomicznie uzasadniona. Mobilna stacja paliw jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw transportowych, rolniczych, budowlanych czy wydarzeń plenerowych, gdzie konieczne jest szybkie i efektywne zaopatrzenie w paliwo. Dzięki kompaktowym rozmiarom i mobilności, te stacje mogą być łatwo przemieszczane w zależności od aktualnych potrzeb użytkowników, zapewniając elastyczność i dostępność paliwa.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat