Drugi brązowy medal

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.
Awatar użytkownika

Topic author
QRT
Posty: 53
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 14 sty 2010, 18:54
OSP (gm., woj.): Biadki GM kROTOSZYN WOJ WIELKOPOLSKIE
Status: Offline

Drugi brązowy medal

Post autor: QRT »

Witam kto z was dostał drugi brązowy medal za zaslugi bo ja dostałem aa wydawało mi się, że po raz drugi można dostać tylko złoty.
"Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną."
Psalm23
Awatar użytkownika

hubertus33
Posty: 45
Rejestracja: czw 03 lut 2011, 10:47
OSP (gm., woj.): Lisów, Skołyszyn, podkarpacie
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: hubertus33 »

chyba Twoj zarzad ma lekki bajzel w papierach:)

rycho prezes 998
Posty: 41
Rejestracja: pt 19 sie 2011, 10:06
OSP (gm., woj.): Dolnosląskie gm.Dzierżoniów
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: rycho prezes 998 »

musi być bałagan w dokumentach,lecz u mnie jeden dostał po raz drogi srebrny,bo posiał gdzieś legitymację,a po brązowy jest medal srebrny a nie złoty
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: wujo2010 »

też mam dwa brązowe , bałagan jest napewno
Awatar użytkownika

Topic author
QRT
Posty: 53
Rejestracja: czw 14 sty 2010, 18:54
OSP (gm., woj.): Biadki GM kROTOSZYN WOJ WIELKOPOLSKIE
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: QRT »

I najlepsze, że jest napisane "Otrzymuje ... po raz II Brązowy Medal.....". A wydało to Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego. Ja rozumiem jak by był bałagan u nas w zarządzie ale tam na górze powinni to zrewidiwać.
"Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną."
Psalm23

kom.gminny
Posty: 22
Rejestracja: wt 24 sty 2012, 12:19
OSP (gm., woj.): skawa raba wyżna małopolskie
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: kom.gminny »

Tak nawiasem mówiąc to chyba nienajlepiej swiadczy to o twojej jednostce a w szczególności o zarzadzie jednostki. No chyba ze jesteś spoza struktur OSP ale w takim przypadku zarząd który chciałby cię odznaczyć takowym medalem powinien zaczerpnąć opini czy takowego nie masz i jaki może ci przyznać. Jesli jesteś członkiem OSP u udzielasz się w niej to przykre ze władze nie znają swoich ludzi. Odznaczenia i medale otrzymuje się za wyjatkowe dokonania i czyny. Składając wniosek o nadanie odznaczenia medalu zarząd jakoś musi uzasadnić swoja decyzję więc musi dobrze takiego człowieka znać. Więc powiedz mi jak to możliwe że jesli już dostałeś brązowy to nikt zarządu o tym nie wie nawet jeśli dokumenty się spaliły i zabrała woda. razem z medalem dostajesz legitymację, medal nosisz na mundurze wyjściowym, mundur choć raz w roku ubierasz minimum walne zebranie, więc jak to możliwe ze nikt nie zauważył że dublują medal? Albo nie nosisz przyznanego ci medalu, albo nie nosisz munduru, albo nie uczestniczysz w życiu OSP, albo zarząd nie wykonuje swoich obowiązków należycie? Sam sobie odpowiedz
przykre ale niestery prawdziwe
pozdrawiam
Awatar użytkownika

Topic author
QRT
Posty: 53
Rejestracja: czw 14 sty 2010, 18:54
OSP (gm., woj.): Biadki GM kROTOSZYN WOJ WIELKOPOLSKIE
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: QRT »

pytalem juz bylego prezesa naszej OSP jak to sie stalo i stwierdzil ze pisal o odznaczenie na srebrny na co pokazal mi kopie wniosku o odznaczenie które przekazal do ZOMG Widocznie uznali, ze na srebrny to za malo i dali mi 2 brazowy. Wiec prosze nie mów mi ze mam w swojej osp balagan. A jutro napisze pismo do Zarządu Wojewódzkiego który mi przyznał II brązowy medal. Bo teraz to się wk....łem.
"Chociażbym chodził ciemną doliną,
zła się nie ulęknę,
bo Ty jesteś ze mną."
Psalm23

kom.gminny
Posty: 22
Rejestracja: wt 24 sty 2012, 12:19
OSP (gm., woj.): skawa raba wyżna małopolskie
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: kom.gminny »

witam
Strasznie jestem ciekawy jaką dostaniesz odpowiedź i na jakiej podstawie przyznali drugi brazowy medal skoro wniosek był o medal srebny. Normalnie jeśli wniosek jest źle wypełniony lub są niezgodności taki wniosek powinien być odrzucony. Jeśli wnosek był w porządku to przepraszam wszystkich którzy mogli poczuć się urażeni moją wypowiedzią. A z drugiej strony władze które rozpatrują wnioski i nadają odznaczenia niech też zastanowia się nad tym co robią i niech nie robią z ludzi osłów bo przez takie działanie medale i odznaczenia tracą swoją wartość a co za tym idzie maleje szacunek do ludzi którzy je noszą.
Ciekawe czy prezes wojewódzki byłby zadowolony widząc strażaka z dwoma medalami brązowymi i dwoma srebnymi przypietymi do munduru?!
pozdrawiam
Awatar użytkownika

TadekB
Posty: 309
Rejestracja: pn 07 lut 2005, 13:20
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: TadekB »

No cóż, widocznie Druh jest szczególnie zasłużony, skoro odstąpiono od zasad regulaminu ;-)
A na mundurze nosi się tylko jedno - najwyższe - odznaczenie i to w okolicznościach przewidzianych w "regulaminie odznak..." Ku utrapieniu Druha Kosiby często o tym zapominamy... (ale przynajmniej ma o czym pisać w "Strażaku" :wink: )
998 + 112 = 1110 !
Awatar użytkownika

machines
Posty: 139
Rejestracja: ndz 21 sie 2011, 12:25
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: machines »

TadekB pisze:No cóż, widocznie Druh jest szczególnie zasłużony, skoro odstąpiono od zasad regulaminu ;-)
A na mundurze nosi się tylko jedno - najwyższe - odznaczenie i to w okolicznościach przewidzianych w "regulaminie odznak..." Ku utrapieniu Druha Kosiby często o tym zapominamy... (ale przynajmniej ma o czym pisać w "Strażaku" :wink: )

Co ty kolego opowiadasz. Nosi się wszystkie odznaczenia... wysługę lat, "wzorke" oraz brązowy, srebrny i złoty medal. Dwa razy można dostać tylko złoty.

Najwyższe odznaczenie to nosi się na koszuli letniej.

Jeżeli się mylę poprawcie mnie.
Obrazek
Obrazek
Copyright © 2012 by machines. All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: fireman90 »

machines pisze:Co ty kolego opowiadasz. Nosi się wszystkie odznaczenia... wysługę lat, "wzorke" oraz brązowy, srebrny i złoty medal.

Mamy oto przykład zainteresowania Regulaminami OSP
Normalnie słów brak :roll: . Później niektórzy twierdzą,że strażak obwieszony medalami jak ruski gienierał .
machines pisze:Najwyższe odznaczenie to nosi się na koszuli letniej.
Na koszuli letniej, najwyżej to można nosić dystynkcję (na lewej kieszeni).
Nie tracę nadziei, że powyższy post @machines-a to żart taki :|
Jajakobyły
Awatar użytkownika

machines
Posty: 139
Rejestracja: ndz 21 sie 2011, 12:25
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: machines »

tzn że jak ktoś ma brązowy, srebrny i zloty medal to ma nosić tylko zloty?

P.S. Przeanalizowałem wszystko jeszcze raz
Medal nosi się na lewej stronie piersi, rozmieszczony(e) symetrycznie 5,5 cm powyżej lewej klapy górnej kieszeni kurtki mundurowej. Należy umieszczać je w linii poziomej w kolejności ważności odznaczeń (państwowe, resortowe, związkowe, pozostałe), przy czym nosi się tylko najwyższą klasę medalu.
No może się i pomyliłem no ale w całym moim otoczeniu wszyscy noszą wszystkie medale (za zasługi dla pozarnictwa - brązowy srebrny i złoty) :x
Obrazek
Obrazek
Copyright © 2012 by machines. All rights reserved.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

kom.gminny
Posty: 22
Rejestracja: wt 24 sty 2012, 12:19
OSP (gm., woj.): skawa raba wyżna małopolskie
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: kom.gminny »

wszystkich zainteresowanych zasadami i sposobem noszenia przedmiotów mundurowych zapraszam do poczytania i nie powielania błędów
http://www.ospzbory.pl/umundurowanie-os ... owych.html
http://www.osp.kotun.pl/pliki/dokument/umund_reg.pdf
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: GLM »

Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż
Awatar użytkownika

bigi_md
Posty: 51
Rejestracja: pn 29 lut 2016, 10:59
OSP (gm., woj.): Uchorowo, Murowana Goślina, poznański, wielkopolskie
Status: Offline

Re: Drugi brązowy medal

Post autor: bigi_md »

W regulaminie jest CHYBA zapis że odznaczenia można dostać dwukrotnie w każdym stopniu - chyba że regulamin ma zapis na temat konkretnej odznaki/odznaczenia np. Odznaka ''STRAŻAK WZOROWY'' jest adnotacja ze jest jednostopniowa i nadawana jednorazowo

EDIT: W nowym regulaminie w pkt 49 jest zapis że Złoty medal może być nadany osobom fizycznym drugi raz o innych stopniach nie wspomniano

Ale gdzieś widziałem zapis że odznaczenia można dostać dwukrotnie w każdej klasie / stopniu
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat