Ilu delegatow na zjazd gminny OSP ???

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
kokott
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: czw 12 sty 2006, 19:34
Status: Offline

Ilu delegatow na zjazd gminny OSP ???

Post autor: kokott »

Poszukuje pilnie odpowiedzi na pytanie : od czego zalezy ilosc delegatow na zjazd gminny od odpowiednich jednostek. Czy ktos moze mi podac podstawe prawna na podstawie ktorej okresla sie ilosc delegatow na zjazd gminny. Problem w naszej gminie jest taki iz jeden z komendantow wysyla 6 delegatow a z innej dopuszcza sie tylko 1 , moim zdanie 6 delegatow to za duzo w stosunku do wielkosci ich jednostki , a z drugiej strony jeden delegat z innej miejscowosci to za malo na jej wielkosc . Bardzo prosze o odpowiedz ;) Pozdrowienia. Kokott

kris998
Posty: 51
Rejestracja: czw 12 sie 2004, 12:10
Lokalizacja: OSP Smêtowo (pomorskie)
Kontakt:
Status: Offline

Post autor: kris998 »

My wysylamy z kazdej po 5. Ustalono to na zebranie Zarzadu Gminnego

Topic author
kokott
Posty: 2
Rejestracja: czw 12 sty 2006, 19:34
Status: Offline

Post autor: kokott »

Ale czy ktos moze mi podac czy sa jakies sztywne wytyczne na temat ilosci delegatow na zjazd gminny w zaleznosci od wielkosci jednostki. Jeszcze raz pozdrawiam ;) kokott

Tomasz Poręba
Posty: 122
Rejestracja: czw 20 lis 2003, 15:10
Status: Offline

Post autor: Tomasz Poręba »

kokott pisze:Ale czy ktos moze mi podac czy sa jakies sztywne wytyczne na temat ilosci delegatow na zjazd gminny w zaleznosci od wielkosci jednostki. Jeszcze raz pozdrawiam ;) kokott
Nie są to sztywne wytyczne (są to przykłady) ale polecam zapoznać się z drukami na zjazd oddziału gminnego które umieszczone sa na stronie:

http://www.zosprp.pl/php/index.php?mode ... d_dzial=42

Jest tami między innymi:

01. Uchwała zarządu oddziału gminnego/miejskiego/miejsko-gminnego Związku OSP RP w sprawie zwołania Zwyczajnego Zjazdu

02. Zał. nr 1 do Uchwały Zestawienie liczby delegatów OSP na zjazd oddziału gminnego/ miejskiego/ miejsko-gminnego


04. Plan przygotowań do zjazdu oddziału gminnego/miejskiego/miejsko-gminnego ZOSP RP - który okresl kto i za co odpowiada.

Decyzja ostateczna należy jednak do Waszych Władz a konkretnie do Waszego Zarządu Gminnego.
Pozdrawiam
Szamot

prezesbogdan
Posty: 26
Rejestracja: pt 13 sty 2006, 10:51
Lokalizacja: OSP Ścinawka Dolna
Status: Offline

liczba delegatów

Post autor: prezesbogdan »

W statucie Związku par. 10 pkt. 2 pisze że członkami są Ochotnicze Straże Pożarne i każda OSP ma takie samo prawo głosu . Nie wiem skód się wzięło ustalanie liczby delegatów w stosunku do liczby członków danej OSP. Dlaczego ta co ma 15 członków ma mieć mniejszą siłę przebicia niż ta co mo 80 . W naszej gminie od dawna stosuje się zasadę Ze każda OSP ma taką samą liczbę delegatów na zjazd.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat