Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Rafal998
Posty: 59
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: Rafal998 »

Witam, pytanie brzmi kto w OSP jest odpowiedzialny za gospodarkę materiałami pędnymi ? Jeśli zrezygnował mi kierowca-konserwator miał z gminą umowę zlecenie i zrezygnował ale kierowca zostaje nadal nadal będzie jeździł do akcji ale po prostu nie będzie liczył i rozliczał paliwa, ja jako naczelnik napisałem pismo do burmistrza w tej sprawie i napisałem że paliwo jest gminne i niech burmistrz wyznaczy kogoś do pełnienia i pilnowania oraz rozliczania paliwa.

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: ospglinik »

u nas za sprzęt i gospodarkę paliwami do samochodu odpowiada naczelnik ma podpisaną umowę zlecenie bodajże jako konserwator

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: slawek.998 »

Za sprawy związane z szeroko pojętą działalnością operacyjną jednostki odpowiada naczelnik i to on powinien rozliczać się z paliwa chyba że z gminą ustali się inaczej.
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: wujo2010 »

Potrzebny wam bedzie nowy konserwator ,który podpisze umowę z gminą i będzie odpowiedzialny za to żeby wszytko było zatankowane ,sprzęt odpalany i rozliczany wg.norm paliwowych.U nas jest konserwator -kierowca.

Topic author
Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: Rafal998 »

Dobrze ale nikt się z OSP nie zgodzi na pilnowanie gospodarki paliwowej gdzie wlascicielem jest gmina tego paliwa oni chcą i ja również aby ktoś się z gminy tym zajmował np.Komendant gminny lub pan co się zajmuje ochroną ppoż z gminy
Awatar użytkownika

wujo2010
Posty: 436
Rejestracja: ndz 15 maja 2011, 12:10
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: wujo2010 »

Ja zajmuje się rozliczniem paliwa u siebie ,zdaje karty do osoby która zajmuje się kontrolą tych kart w calej gminie. Jest to pracownik gminy odpowiedzialny za p.poż

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: slawek.998 »

Rafal998 pisze:Dobrze ale nikt się z OSP nie zgodzi na pilnowanie gospodarki paliwowej gdzie wlascicielem jest gmina tego paliwa oni chcą i ja również aby ktoś się z gminy tym zajmował np.Komendant gminny lub pan co się zajmuje ochroną ppoż z gminy
To znaczy że gmina daje wam paliwo a wy niechcecie się z niego rozliczyć - dobrze to zrozumiałem ?

Topic author
Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: Rafal998 »

Źle zrozumiałeś
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: JakuB »

Rafal998 pisze:Dobrze ale nikt się z OSP nie zgodzi na pilnowanie gospodarki paliwowej gdzie właścicielem jest gmina tego paliwa oni chcą i ja również aby ktoś się z gminy tym zajmował np.Komendant gminny lub pan co się zajmuje ochroną ppoż z gminy
Czyli chcecie, aby "obca" osoba siedziała Wam w samochodzie w czasie działań ratowniczych/ćwiczeń/konserwacji i liczyła czasy pracy sprzętu? A co jeśli ta osoba stwierdzi, że nie ma czasu jechać z Wami na akcje - płacicie za paliwo sami?

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: ospglinik »

przecież macie karty pracy sprzętu ,normy paliwowe ,na tej podstawie się rozlicza czas pracy pompy etc autopompy itd przecież nie jest nic ciężkiego jeżeli tylko na minusie nie wychodzi powinno być dobrze ,przecież przy powodzi czy pożarze pracownik gminy niebędzie siedział przy was i spisywał to chodziło tyle a to tyle ,piszecie to chodziło tyle a to tyle na brudno a pózniej zliczacie poprzednik jak to robił to chyba umiał rozpisać

Topic author
Rafal998
Posty: 59
Rejestracja: śr 02 lip 2008, 16:16
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: Rafal998 »

Nie my chcemy jeździć do akcji tak jak zawsze kierowcy rozpisują karty pracy sprzętu ale chodzi o rozliczenie tych kart kwartalne lub miesięczne że oni tego nie chcą robić bo nie chcą pełnić odpowiedzialności, a chodzi o taką rzecz że jest jeden pan w gminie który sobie z tych kart robi sprawdzian i czarwonym długopisem sobie kreśli potem po tych kartach i skreśla skraca czasy pracy sprzętu np. samochód był przy akcji wypadku i stał na włączonym silniku ok 4 godziny po kwartale skończonym kierowca zdaję kartę a ten kreśli ten czas i wpisuje np. połowę mniej...a potem kierowca się musi głowić co zrobić aby paliwo się zgadzało? o to chodzi moi kierowcy mają tego dość i tego robić nie będą ja jako Naczelnik też robić tego nie będę napisałem w związku z tym pismo do burmistrza aby wyznaczył kogoś i zobaczymy co bedzie

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: ospglinik »

a to pisz tak że macie jakiegoś nie odpowiedzialnego w gminie ,u nas też sprawdza człowiek odpowiedzialny za straż ale problemów nie robi jeżeli jest tylko na plusie i oczywiście nie przesadzone zużycie ,no cóż ambicja czasem przerast funkcje.najlepiej jak to występuje w wszystkich jednostkach napiszcie zbiorowo o zmianę gościa od rozliczen nie to zanoście do księgowej po to są normy żebyby jakoś obliczyc,wiadome że nie napiszemy niewiadomo ile bo w bakach posucha by była :)
Awatar użytkownika

JakuB
Posty: 230
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 14:27
OSP (gm., woj.): Nowa Wieś woj Pomorskie
Lokalizacja: Nowa Wieś /Gdańsk
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: JakuB »

To nie powinieneś pisać do Burmistrza o przydzielenia Wam gościa do rozliczenia (bo to jest nierealne), tylko o kontrolę/zmianę urzędnika, który przyjmuje karty. Tak jak napisał ospglinik - najlepiej naczelnikami innych jednostek.

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: slawek.998 »

Niepisałeś czy problem dotyczy wszystkich jednostek w gminie czy tylko twojej. Jeżeli wszystkich to przedstawcie problem na zarządzie gminnym i niech zarząd gminny załatwi tą sprawe bo napewno będzie miał większą siłe przebicia.Rozliczać się z paliwa i tak musicie.

awaqatal
Posty: 11
Rejestracja: czw 24 lis 2011, 10:41
OSP (gm., woj.): Prawiedniki, Głusk, lubelskie
Status: Offline

Re: Kto odpowiedzialny za Paliwo??

Post autor: awaqatal »

A to nie jest tak, że konserwator kierowca wypełnia karty, zbiera podpisy dysponujących (w moim przypadku naczelink jeżeli chodzi o wyjazdy do akcji, rozruch w ramach obsługi, wyjazdy serwisowe podpisuje konserwator.) W karcie wpisuje się kilometry, czas pracy autopompy itp. właściwie u mnie paliwa nie rozlicza OSP tylko właśnie pan z gminy. Oczywiście warto wiedzieć ile paliwa jest na stanie, ale tak właściwie nie ma takiego obowiązku w OSP. A pan w gminie może sobie kreślić kartę ile chce jeżeli nie był przy zdarzeniu to skąd może wiedzieć ile jakie urządzenie pracowało? Poza tym normy paliwowe tak naprawdę wzięte są z kosmosu (przeważnie)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat