notatka----> skarga

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
bobson
Posty: 111
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

notatka----> skarga

Post autor: bobson »

Macie moze propozycje jak napisac notatke ze skarga na strazaka ratownika z zastepu ktory przyjechal jako ratownik ale nie uczestniczy w dzialaniach tylko podpiera płot w bezpiecznej odleglosci. Rozmowy nie pomagaja, komentarze ze nie jedzie tez... ma blisko remizy i zawsze sie wciska. Dodam tylko ze ten ratownik to płeć piekna i raczej nie posiada ani sily ani specjalnych predyspozycji. Jezdzi i oglada sobie... zajmujac miejsce osobom bardziej doswiadczonym i potrzebnym przy danej akcji. Pomozcie dajcie jakies pomysly bo mi brak juz...

Fistach
Posty: 919
Rejestracja: pn 06 cze 2011, 17:21
OSP (gm., woj.): Kraków, Małopolska
Status: Offline

Re: notatka----> skarga

Post autor: Fistach »

Ale to jest od Was z jednostki?

Jeśli tak to wystarczy, że naczelnik powie że ta osoba nie jedzie i jej miejsce zajmuje kto inny.

Topic author
bobson
Posty: 111
Rejestracja: pn 28 maja 2012, 20:49
OSP (gm., woj.): MOSP Kowal gm. Kowal woj. kuj-pom
Status: Offline

Re: notatka----> skarga

Post autor: bobson »

to nie takie latwe. bo upiera sie ze ma wszystkie badania i kursy i ze my nie mamy powodu aby jej nie zabierac no i wciska ze dyskryminujemy kobiety. wiec jak to rozwiazac?? musimy jakies pismo wymyslec i wreczyc.
Awatar użytkownika

damian_osp
Posty: 571
Rejestracja: ndz 24 kwie 2011, 10:15
OSP (gm., woj.): OSP Posada Zarszyńska
Kontakt:
Status: Offline

Re: notatka----> skarga

Post autor: damian_osp »

To ja nie wiem co to za "polityka" u was jest w straży.
Kto jedzie do akcji decyduje naczelnik lub dowódca. Jeśli dowódca stwierdzi że są bardziej przydatne osoby pod ręką to nie jedzie. Musi to zrozumieć i tyle.
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

slawek.998
Posty: 516
Rejestracja: ndz 31 gru 2006, 11:16
Status: Offline

Re: notatka----> skarga

Post autor: slawek.998 »

Tyle piszecie złego o JOTach a u nas niema problemu. Jesteś wytypowany do JOT = jesteś ubezpieczony = masz swoje własne umundurowanie bojowe = jeżdzisz na akcje. Nikt spoza JOTu nawet nie myśli o tym żeby jechać na akcje.
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: notatka----> skarga

Post autor: GLM »

Ja inaczej to rozwiązałem 6 ciu pierwszych jedzie w tym kierowca , oczywiście musi mieć badania+ szkolenie +ubezpieczenie , jeśli nie ma to przykro mi ( proszę opuścić pojazd) ( naszych druhów wszystkie dane mają w PSP jeśli dzwonie podaje nazwiska kto był, oni wszystko mają w kompie o każdej osobie). jeśli odmowa udziału w akcji po zajechaniu ( w mundurze) to wszystko jest w statucie (wzorcowy) uprawnienia i obowiązki Naczelnika > pisze się notatkę jako d-ca wozu nie będący Naczelnikiem - dla Naczelnika o nie wykonywaniu rozkazów i poleceń w czasie akcji , opisuje się zdarzenie i można za proponować karę, kary można modyfikować poprzez zmiany w statucie według potrzeb i widzi mi się
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: notatka----> skarga

Post autor: jerzy988 »

ale macie problem narzekacie na biurokracje a sami ją tworzycie jakimiś skargami notatkami po co ją na szkolenia wysyłano a jak nie bierze czynnego udziału w akcji to proste NIE PISZE SIĘ TAKIEJ OSOBY NA LISTĘ O EKWIWALENT- PROSTE na drugi raz nie pojedzie a ustawa mowi wyraźnie -KTO BIERZE CZYNNY UDZIAŁ ..... a jak gap stoi pod płotem czy przeszkadza to nie wiecie co się robi trzeba was uczyć prze nieuwagę oblać wodą i pójdzie wszystko się może zdarzyć ,zagapienie itp. koło gospodyń sobie zróbcie w osp i miejcie jeszcze salę to jest fajne

Wiktor0022
Posty: 1
Rejestracja: wt 22 paź 2013, 13:04
OSP (gm., woj.): Miejsce Piastowe ,Podkarpackie
Status: Offline

Re: notatka----> skarga

Post autor: Wiktor0022 »

Witam

Chciałbym się dowiedzieć jak napisać skarge na osp Łężany i pod kogo danna jednostka osp Łężany podlega?
CHodzi mi o to że jusz od 3 lat staram się zapisać do osp i zakazdym razem odchodzę z kwidkiem. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :( :( :( :( :( :( Obecnie mam 22 lata i mieszkam w Łężanach.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: notatka----> skarga

Post autor: jerzy988 »

jak napiszesz skargę to wcale cię nie przyjmą a w statucie jest na pewno napisane w jednym z punktów że członkiem może być osoba o nienagannej opinii
Awatar użytkownika

seligow
Posty: 679
Rejestracja: pn 15 mar 2010, 13:31
OSP (gm., woj.): Seligów woj.Łódzkie
Lokalizacja: Łowicz
Kontakt:
Status: Offline

Re: notatka----> skarga

Post autor: seligow »

Zapisać to ty się możesz na wizytę u specjalisty a nie do OSP...
Po pierwsze: do OSP można wstąpić.
Po drugie: OSP pod nikogo nie podlega, jest niezależnym stowarzyszeniem i jeżeli cię nie chcą, to nic nie zrobisz. Z resztą wcale się nie dziwię, że cię nie chcą...
Starszy sikawkowy

sumiakai
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 10:36
OSP (gm., woj.): 5756754353523479892342
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:
Status: Offline

Re: notatka----> skarga

Post autor: sumiakai »

Naprawde macie dziwną politykę... U nas jest inaczej...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat