POTRZEBNA POMOC

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
m400
Posty: 13
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 13:10
Status: Offline

POTRZEBNA POMOC

Post autor: m400 »

Proszę o pismo które podpisze gospodarz OSP potwierdzające iż rozliczyłem sie z posiadanego umundurowania ,sprzętu itp. .będącego własnością OSP ,nie jestem obciążony finansowo za zniszczone lub nie oddane umundurowanie ,mienie OSP. Pismo dla naczelnika o mojej rezygnacji z członkostwa w osp ,coś takiego żeby miało ręce i nogi .Cz muszę podawać takie dane jak ;kiedy wstąpiłem do osp ,numer legitymacji członkowskiej,, szkolenia ,pełnioną funkcję, powody rezygnacji , pokwitowanie opłacenia składki członkowskiej itp . Proszę o napisanie gotowych pism z góry dziekuje
Awatar użytkownika

GLM
Posty: 478
Rejestracja: wt 30 sie 2011, 16:15
OSP (gm., woj.): Długa Koscielna
Status: Offline

Re: POTRZEBNA POMOC

Post autor: GLM »

m400 pisze:Proszę o pismo które podpisze gospodarz OSP potwierdzające iż rozliczyłem sie z posiadanego umundurowania ,sprzętu itp. .będącego własnością OSP ,nie jestem obciążony finansowo za zniszczone lub nie oddane umundurowanie ,mienie OSP. Pismo dla naczelnika o mojej rezygnacji z członkostwa w osp ,coś takiego żeby miało ręce i nogi .Cz muszę podawać takie dane jak ;kiedy wstąpiłem do osp ,numer legitymacji członkowskiej,, szkolenia ,pełnioną funkcję, powody rezygnacji , pokwitowanie opłacenia składki członkowskiej itp . Proszę o napisanie gotowych pism z góry dziekuje
Nie spotkałem się z takimi gotowcami , chyba ze ktos to sam stworzył i Ci podrzuci , a jeśli chodzi o niezdany mundur moga Cie obciążyć , a zniszczenie na wskutek użytkowania powinni sobie odpuścić , wszelkie zaświadczenia o odbytych szkoleniach są Twoje . Danych jak napisałeś : szkolenia, funkcja, składki,. Powód może byc prost " z przyczyn osobistych " i to powinno wystarczyć , takie pisma pisało się odręcznie i kwitowanie odbioru wszystkiego też
Święty Florianie patronie nasz ,miej w opiece naszą Straż

osp_998
Posty: 4
Rejestracja: śr 16 sty 2013, 17:46
OSP (gm., woj.): Jaworzno, śląskie
Status: Offline

Re: POTRZEBNA POMOC

Post autor: osp_998 »

a mnie się tam wydaje, że wystarczy napisać pismo o takim charakterze:
"W dniu tym i tym, składam rezygnację z członkostwa w OSP Kozia Wólka. Powodem są np. sprawy osobiste, poważna choroba (chociaż to Cię nie musi w żaden sposób dyskwalifikować), brak możliwości nawiązania porozumienia z innymi członkami OSP bądź z Zarządem OSP bądź z jedną konkretną osobą albo powodem może też być brak ogólnego porozumienia i zła atmosfera, panująca w OSP (powody możesz mnożyć i mnożyć). Informuję jednocześnie, że składam na ręce gospodarza bądź naczelnika (zależy kto się czym zajmuje) posiadane umundurowanie zgodnie z kartą ewidencyjną (możesz też wypisać jakie to jest umundurowanie jeśli nie posiadasz karty, np. ubranie koszraowe -szt. 1, mundur galowy, szt. 1, itd). Jak aktywny członek swojej jednostki nie zalegam z płatnościami składek".
Ja uważam, że takie pismo w zupełności wystarczy. Przecież OSP to organizacja społeczna, więc przystąpiłeś do niej dobrowolnie i dobrowolnie z niej wystąpisz, nikt nie może ci tego zabronić.
GLM pisze:a jeśli chodzi o niezdany mundur moga Cie obciążyć , a zniszczenie na wskutek użytkowania powinni sobie odpuścić
zgadzam się w zupełności. Jeśli sam znoszczyłeś mundur to masz problem, ponieważ jest on włanością OSP, a tobie jest tylko powiedzmy dzierżawiony, ale jeśli został zniszczony w ramach ekspolatacji, to nie masz się czym martwic.

asior
Posty: 9
Rejestracja: czw 17 sty 2013, 08:54
OSP (gm., woj.): jaworzno woj.śląskie
Status: Offline

Re: POTRZEBNA POMOC

Post autor: asior »

Witaj!
nie ma wzorów pism dotycz.rezygnacji z OSP.Możesz je stworzyć sam-nie musisz podawać powodu swojej rezygnacji. Wyposażenie wraz z umundurowaniem należy złożyć gospodarzowi ewentualnie naczelnikowi nie ma znaczenia czy są nowe czy używane liczy się sztuka.

kuradomowa611
Posty: 3
Rejestracja: śr 18 wrz 2013, 09:06
Status: Offline

Re: POTRZEBNA POMOC

Post autor: kuradomowa611 »

Witam,
przyznam szczerze, że ja również nie spotkałem się z tego typu dokumentami...

sumiakai
Posty: 10
Rejestracja: śr 23 paź 2013, 10:36
OSP (gm., woj.): 5756754353523479892342
Lokalizacja: Strzegom
Kontakt:
Status: Offline

Re: POTRZEBNA POMOC

Post autor: sumiakai »

Także pierwszy raz słysze o takich dokumentach.

jerzy988
Posty: 343
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 20:57
OSP (gm., woj.): OSP BRONISŁAWOWO gm.sadlinki woj. pomorskie
Status: Offline

Re: POTRZEBNA POMOC

Post autor: jerzy988 »

teoria a w praktyce to co zrobisz jak ci munduru nie zwroci do sądu pójdziesz ?? składki nie uzupełni i co??praktycznie nic mu nie zrobisz nie przychodzi do remizy na zbiórki ,zebrania i nie jest członkiem odchodzi i żadnego pisma nie składa
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat