Zapisanie się do OSP

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Zapisanie się do OSP

Post autor: Krzysiek25 »

Witam chcę u mnie na wiosce zapisać się do OSP pytałem się w tej sprawie członka zarządu powiedział że raczej nie będzie problemu ale dokładnie mi powie po zebraniu zarządu, no więc wczoraj dowiedziałem się że nie ma problemu mogę się zapisać mam tylko przyjść na walne zebranie. I tu mam pytanie jak to będzie wyglądało ? przyjdę na to zebranie i co dalej ? mam zgłosić swoją kandydaturę do zarządu jakoś pisemnie czy tylko powiedzieć że chcę się zapisać? proszę o pomoc osoby w tym obeznanej. Jeśli napisałem w złym wątku czy coś to z góry przepraszam ale nie mogłem innego na taki temat znaleźć. :)

ospglinik
Posty: 506
Rejestracja: czw 19 sty 2012, 18:21
OSP (gm., woj.): glinik,podkarpackie
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: ospglinik »

powinni ci dać wniosek o przyjecie do osp
np; coś takiego
http://www.zosprp.poznan.pl/zapisz.php/14
Wniosek o przyjęcie do OSP - załącznik nr 2 do uchwały 38/8/2008

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: Krzysiek25 »

acha to rozumiem że po przyjęciu i akceptacji tego wniosku przez zarząd będę już członkiem osp i zostanie mi czekać na szkolenie ?
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: bohun »

Skoro członek zarządu mówił żebyś przyszedł na zebranie to musisz na nie iść. Tam już wszystko ci powiedzą co i jak. Pewnie sami Cię przedstawią jako kandydata do swojej OSP. Być może będziesz musiał wypełnić jakiś papier odnośnie członkostwa. Do tego może być potrzebny numer pesel imię ojca a jeśli nie masz 18 lat to zgoda rodziców. Tak że wieź ze sobą dowód osobisty. Jeśli masz już 18 lat to po jakimś czasie powinieneś ukończyć kurs strażaka ratownika I i II stopień, wcześniej przejść badania u lekarza, ale może być tak też że pierwszy rok to rok kandydacki, gdzie będą sprawdzać czy nadajesz się do OSP czy przychodzisz na zbiórki, na alarmy itp. Jak już się zapiszesz to opowiedz jak to wyglądało u Ciebie.

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: Krzysiek25 »

mam 19 lat, jak już będzie po to napiszę ale wydaje mi się ,że u nas okresu próby nie ma bo z tego co ów członek zarządu mówił to po ukończeniu kursu będę mógł jeździć na akcje jak reszta ekipy. acha i ta jednostka należy do KSRG ale nie wiem czy to coś zmienia w kwestii kursów.
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: bohun »

To powinni Cię wysłać na badania lekarskie i kurs i już możesz prawnie śmigać do akcji. To czy jednostka należy do KSRG dużo nie zmienia będziecie tylko mieli więcej wyjazdów choć to nie jest regułą. Jeszcze jedno na zebraniu może będą chcieli opłatę członkowską taka składkę która płaci każdy strażak co roku, ale może od Ciebie nie od razu skasują, u nas przy najmiej osoby bezrobotne i uczniowie są z niej zwolnieni. Powodzenia.

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: Krzysiek25 »

a ile w plus minus płaci się takiej składki ?
Awatar użytkownika

fireman90
Posty: 638
Rejestracja: sob 03 cze 2006, 10:58
Lokalizacja: śląskie
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: fireman90 »

bohun pisze:na zebraniu może będą chcieli opłatę członkowską taka składkę która płaci każdy strażak co roku, ale może od Ciebie nie od razu skasują,

Nie strasz chłopaka :D Jak Go przyjmą to na opłacenie składki będzie miał praktycznie cały rok (może nawet opłacić w czterech ratach).
Krzysiek25 pisze:a ile w plus minus płaci się takiej składki ?

Uchwalenie wysokości składki członkowskiej leży właśnie gestii Walnego Zebrania
Jajakobyły
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: bohun »

Ja nikogo nie straszę. Mówię o tym żeby chłopak nie był zdziwiony i zaskoczony jak przyjdzie do płacenia. A wysokość składki zależy właśnie od uchwały Walnego Zebrania i może wynosić od symbolicznej złotówki do kilku złotych miesięcznie. Ale chłopak z racji iż się uczy bądź członkostwa w tym roku może być z niej zwolniony.

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: Krzysiek25 »

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi w sobotę wieczorem napisze jak było :) acha i może ktoś mi powie jak wygląda sprawa munduru koszarowego dla nowego członka czy dostanę go po ukończeniu kursu czy wcześniej/później po tym... i czy coś się za ten mundur płaci czy nie...o galowy nie pytam bo chyba trzeba mieć jakiś staż dłuższy jako członek osp żeby go dostać (tak myślę).
Awatar użytkownika

bohun
Posty: 192
Rejestracja: śr 24 cze 2009, 08:11
OSP (gm., woj.): (pow. olkuski, małopolskie)
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: bohun »

Z dostaniem koszarówki to jest różnie, raczej nie liczył bym na to na początku. Z biegiem czasu można i się dorobić i własnej szafki lub haka w której ma się tylko swoje ubrania. Zwykle za koszarówki się nie płaci podobnie jak za mundur wyjściowy który też możesz dostać wcześniej lub później. Należy pamiętać o tym że to co dostaniesz (koszatówke i mundur) jest własnością OSP i w przypadku rezygnacji z członkostwa należy je zwrócić.

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: Krzysiek25 »

myślę że zanim ukończę kurs to jakiś mundur dostanę :) bo przecież na akcje w zwykłym ubraniu jechać nie mogę

Kamis
Posty: 184
Rejestracja: sob 11 lut 2012, 22:45
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: Kamis »

nie pojedziesz na akcje zanim nie zrobisz kursu :twisted:
STAR POWER

Topic author
Krzysiek25
Posty: 29
Rejestracja: ndz 17 lut 2013, 17:59
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: Krzysiek25 »

Wiem o tym, przecież napisałem że zanim kurs ukończę to chyba jakiś mundur dostanę przez ten czas żeby po ukończeniu kursu go mieć.

marcin_op
Posty: 526
Rejestracja: czw 07 lut 2008, 21:34
Status: Offline

Re: Zapisanie się do OSP

Post autor: marcin_op »

A ja mam troszkę inne pytanie, a nie chcę zakładać kolejnego tematu.
Jak to u was jest z MDP ?
Chodzi mi o to, że jeśli jest członek MDP i ukończy 18 lat to automatycznie przechodzi na członka zwyczajnego czy może z dniem urodzin powinien wypełnić deklarację wstąpienia do OSP ?
Druga sprawa wysłaga lat takiego członka ? Liczy się od 0 w momencie ukończenia 18 lat o stania się członkiem zwyczajnym czy może liczy się od momentu wstąpienia do MDP ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat