kobiety w strazy

Wszelkie sprawy dotyczące Straży Pożarnych od strony prawnej.

Topic author
malgo
Posty: 2
https://dekodeco.com.pl/producent-mebli-na-wymiar-w-warszawie-nowoczesne-kuchnie/
Rejestracja: ndz 08 lut 2004, 15:12
Status: Offline

kobiety w strazy

Post autor: malgo »

Prowadze kronikêO.S.P. Trudno mi uzyskaæ wyczerpuj±ce informacje, gdy¿ nie mogê uczestniczyæ w zebraniach,jestem kobiet±.
W zwi±zku z tym chcia³abym byæ pe³noprawnym uczestnikiem tej dru¿yny.Proszê mi udzieliæ porady w jaki sposób to mogê za³atwiæ? Oprócz mnie s± inne chêtne panie, które chc± dzia³aæ.

SenseY
Posty: 67
Rejestracja: ndz 20 lip 2003, 16:39
Status: Offline

Post autor: SenseY »

Nie rozumiem dlaczego pani nie może brac udziału w zebraniach. Co za kretyn uważa że kobietom nie wolno brać w nich udziału? Wg mnie można, więcej - nie spotkałem się z zapisem w prawie że kobietom nie wolno aktywnie brać udziału w OSP, nawet w akcjach ratowniczo-gasniczych.
Przyjąć się do OSP na prawo każdy, niezależnie od płci. Statut nie zabrania.
Nawet w PSP są honorowane kobiety, dostały się mianowicie do szkół pożarniczych i sobie tam radzą.

Topic author
malgo
Posty: 2
Rejestracja: ndz 08 lut 2004, 15:12
Status: Offline

Post autor: malgo »

[quote="SenseY"]Nie rozumiem dlaczego pani nie mo¿e brac udzia³u w zebraniach. Co za kretyn uwa¿a ¿e kobietom nie wolno braæ w nich udzia³u? Wg mnie mo¿na, wiêcej - nie spotka³em siê z zapisem w prawie ¿e kobietom nie wolno aktywnie braæ udzia³u w OSP, nawet w akcjach ratowniczo-gasniczych.
Przyj±æ siê do OSP na prawo ka¿dy, niezale¿nie od p³ci. Statut nie zabrania.
Nawet w PSP s± honorowane kobiety, dosta³y siê mianowicie do szkó³ po¿arniczych i sobie tam radz±.[/quote]

Dziekuje za odpowiedz.Dobrze,ze nie ktorzy mezczyzni mysla inaczej niz u nas.

tesia
Posty: 42
Rejestracja: wt 03 cze 2003, 20:26
Status: Offline

Kobiety w OSP

Post autor: tesia »

Potwierdzam, nawet je¶li w OSP nie istniej Kobieca Dru¿yna Po¿arnicza to ka¿da kobieta mo¿e byæ pe³noprawnym cz³onkiem OSP.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat